Wydawnictwo Szara Godzina

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
TadekM
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: TadekM » pt 23 mar 2018, 23:04

Ostatni post z poprzedniej strony:

Augusta - Romek odpowiedział za mnie ;)

Jako ciekawostka - widziałem umowę, w której były artykuły dotyczące warunkowej zgody na nieoznaczenie utworu lub jego fragmentów nazwiskiem (zwłaszcza, gdy "tego wymaga nośnik"). Ilość i zakres praw, które próbują przywłaszczać niektórzy wydawcy jest przerażający.

Zodiak - przepraszam, nie mogę. To komórka właściciela wydawnictwa :( W mniejszych oficynach często nie ma sekretariatu. Ale przypominaj się, w końcu odpowiedzą. Pierwsze zainteresowanie moim tekstem pojawiło się, kiedy byłem na kilkumiesięcznym wyjeździe w Afryce i wszystko załatwialiśmy przez głównego mejla. Pamiętaj, że teraz jest zamknięcie roku finansowego i żaden wydawca nie ma głowy do odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » sob 24 mar 2018, 19:19

Zodiak pisze:Source of the postOstatno zadzwoniłem do wydawnictwa, zapytałem o losy przesłanego tekstu. Miły pan zapytał, na jaki adres wysłałem tekst. Po wyjaśnieniu, że na ten, który był wskazany na stronie internetowej właśnie w tym celu, miły pan odpowiedział: "Muszę pana zmartwić, na tego maila nikt nie zagląda".

Gdzie się takie rzeczy dzieją? :shock:

Awatar użytkownika
Zodiak
Debiutant
Debiutant

Postautor: Zodiak » ndz 25 mar 2018, 18:01

Wybacz, ale z wiadomych względów nie mogę odpowiedzieć :)
Gwoli wyjaśnienia dodam, że z miłym panem porozmawiałem sobie przez chwilę i wysłałem tekst na adres mailowy, który mi wskazał. Może to znak, że samo wysłanie tekstu nie wystarcza, że trzeba dzwonić, pytać o jego losy, bo nigdy nic nie wiadomo.

Co do meritum sprawy, temat umarł. Wydawca odpisał, że mój tekst to "nie jego tematyka i klimat". Prawdopodobnie przeczytał streszczenie.
Ale duży plus za szybką reakcję :)

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » ndz 25 mar 2018, 23:36

Zodiak pisze:Source of the post Wybacz, ale z wiadomych względów nie mogę odpowiedzieć :)
Gwoli wyjaśnienia dodam, że z miłym panem porozmawiałem sobie przez chwilę i wysłałem tekst na adres mailowy, który mi wskazał. Może to znak, że samo wysłanie tekstu nie wystarcza, że trzeba dzwonić, pytać o jego losy, bo nigdy nic nie wiadomo.

Szkoda, że nie chcesz powiedzieć. Inni mieliby już łatwiej w potencjalnych kontaktach z tym wydawcą :roll:

Wróć do „Wydawnictwa”