NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY :text-link:

Nowy szef Działu Literatury Polskiej w "NF"

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ida
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: ida » wt 24 wrz 2013, 10:12

Ostatni post z poprzedniej strony:

Miałam okazję rozmawiać z MC na Polconie i powiedział mi dwie rzeczy:
- kolejka jest ogromna i wtedy (tj. koniec sierpnia) czytał dopiero to, co przyszło w połowie maja (a podobno miesięcznie dostaje od 50 do 70 opowiadań).
- odpowiada nawet wtedy, kiedy odrzuca tekst.
Dlatego trzeba czekać cierpliwie. Ja czekam...

Nikt nie kupi powieści urban fantasy, żeby w środku znaleźć polskie kino moralnego niepokoju.
by Bel

Awatar użytkownika
cranberry
Debiutant
Debiutant

Postautor: cranberry » wt 24 wrz 2013, 11:13

Tak, miałam właśnie napisać to, co ida - dajcie minimum 3 miesiące, zanim zaczniecie się niepokoić.

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » śr 20 lis 2013, 13:25

Minęły magiczne trzy miesiące i przyszła odpowiedź. Negatywna wprawdzie, ale nigdy jeszcze nie odmówiono mi w tak sympatyczny sposób. Kilka cennych uwag też nie jest bez znaczenia :)

Awatar użytkownika
DAF
Pisarz osiedlowy

Postautor: DAF » śr 20 lis 2013, 13:58

Fakt, Michał Cetnarowski podchodzi do autora jak do człowieka, sympatyczny facet.

Awatar użytkownika
E.Horsztyński
Pisarz osiedlowy

Postautor: E.Horsztyński » śr 05 mar 2014, 19:56

Po wymienieniu z nim kilku(kilkunastu?) maili również stwierdzam, że równy z niego gość. Mimo że ma mnóstwo pracy, zawsze ma czas na odpisanie i nie zbywa ludzi.
A że sympatyczny jest to racja. Kiedyś nawet się nie wkurzył kiedy naje*any w trzy piz*y napisałem do niego długiego maila, całego po białorusku... (bo kiedy się napiję, to często zapominam polski język i zdarza się, że nawet nie jestem tego świadomy...).

Co do opowiadań, które wybiera do fantastyki, to nie zawsze trafiają w mój gust. Przeważnie jest tak, że jedno, max 2, bardzo mi się podoba, a lekturę reszty zaprzestają po przeczytaniu jednej strony...

ida pisze:Dlatego trzeba czekać cierpliwie. Ja czekam...

Ja niestety byłem niecierpliwym debilem. Albo w ogóle debilem, że wtedy nie napisałem maila pytającego. Ale skoro po prawie 4 miesiącach nie miałem odpowiedzi, myślałem że opowiadanie się nie spodobało i wstawiłem do neta... Ponad tydzień później MC napisał do mnie, że właśnie do niego dotarł, bardzo mu się spodobało i że chciał je wziąć, ale później zobaczył że jest już na necie, co je zdyskwalifikowało...

Nie wierzę i nigdy nie uwierzę w żadne utopie, ale za to wierzę we wszelkie możliwe antyutopie.

http://edwardhorsztynski.blog.pl/

https://www.facebook.com/pages/Edward-H ... 81?fref=ts

Awatar użytkownika
dziko
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: dziko » pt 07 mar 2014, 19:23

MC to faktycznie klasa sama w sobie, jeśli chodzi o korespondencję z autorami. A propos tego, o czym wspomniano wyżej, to niedawno miałem sytuację, że się zapytałem o wysłany parę miesięcy wcześniej tekst i okazało się, że przez przypadek został odznaczony jako przeczytany, stąd brak odpowiedzi. MC napisał, żeby zawsze monitować, jeśli długo brak odzewu - więc jeśli ktoś z Forumowiczów stracił nadzieję, bo mijają miesiące i brak odpowiedzi, to niech jak najbardziej się upomina :)

pozdrawiam - Bartek
Dzikopis znaleziony w sieci...

Awatar użytkownika
Carewna
Pisarz domowy

Postautor: Carewna » pn 02 mar 2015, 21:35

Potwierdzam co napisali przedmówcy - to znaczy wysłałam tekst w sierpniu, a odpowiedź przyszła równiutko pięć miesięcy później, w styczniu tego roku, więc trzeba być cierpliwym. Redaktor MC jest bardzo miły, korespondencja to sama przyjemność, kulturalnie tłumaczy co i jak.

I teraz pojawiło się w moim niecierpliwym móżdżku pytanie, którym nie chcę zaśmiecać redaktorskiej skrzynki, więc może tu ktoś pomoże: a jak długa bywa kolejka do druku? Tzn w jakim czasie od odpowiedzi twierdzącej byliście w czasopiśmie? Rozumiem, że bywa różnie, zależnie od okoliczności, ale rozmawiamy raczej o 2 miesiącach czy 2 latach, bo i to i to jestem w stanie sobie wyobrazić?

And the world began when I was born
And the world is mine to win.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Navajero » pn 02 mar 2015, 21:40

To zależy od autora: znanego wydrukują szybko, debiutant pewnie trochę poczeka :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pn 02 mar 2015, 21:42

Myślę, że sensownie będzie przyjąć, że jeśli nie jesteś autorką bestsellerów albo nie napisałaś genialnego opowiadania, dla którego warto wywrócić kolejkę i kolejność, publikacja po 10-12 miesiącach jest w porządku :)

"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

Awatar użytkownika
Carewna
Pisarz domowy

Postautor: Carewna » pn 02 mar 2015, 21:49

Dziękuję. Czyli pewnie poczekam, bo primo - jestem debiutantką, secundo - na pewno nie geniuszem, tertio - ostatnio natknęłam się w NF na opowiadanie z pomysłem i pointą bardzo zbliżoną do mojego. :)

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pn 02 mar 2015, 21:50

Ale tak poważnie, rok w tym fachu to wcale nie tak długo :) zleci, pisz kolejne teksty :)
No i w ogóle gratulacje, bo przebić się do NF to jest sukces :)

"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

Awatar użytkownika
Cerro
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: Cerro » pn 02 mar 2015, 21:53

I teraz pojawiło się w moim niecierpliwym móżdżku pytanie, którym nie chcę zaśmiecać redaktorskiej skrzynki, więc może tu ktoś pomoże: a jak długa bywa kolejka do druku?

Pół... roku? Chyba nawet trochę więcej. Z osiem miesięcy przy drugim tekście.
Wydaje mi się, że pierwszy poszedł podobnie, ale nic sobie nie dam uciąć, bo nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Carewna
Pisarz domowy

Postautor: Carewna » pn 02 mar 2015, 21:59

Romek Pawlak pisze:Ale tak poważnie, rok w tym fachu to wcale nie tak długo :) zleci, pisz kolejne teksty :)

Co racja, to racja, tempo raczej spokojne ale emocje i nieprzywracalne terminy to ja mam w innym zawodzie. Dziękuję, wystarczy, tutaj spokojny tok spraw jest raczej zaletą. :D

Romek Pawlak pisze:No i w ogóle gratulacje, bo przebić się do NF to jest sukces :)

A dziękuję bardzo, ale chyba jeszcze nie ma co mówić "hop", póki nic nie ma na papierze. ;)

@Cerro: Dzięki, czyli trzeba spokojnie czekać, za jakieś trzy miesiące zacznę się dopytywać w redakcji. :D

Awatar użytkownika
dziko
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: dziko » wt 03 mar 2015, 09:29

MC przyjął mi drugie opowiadanie w czerwcu 2014 i od razu zaznaczył, że będzie w 2015, idzie ono teraz w numerze kwietniowym. Pierwsze opko czekało 16 miesięcy, ale to ze względu na rozmiar (taki do Wydania Specjalnego) i fakt, że w kolejce były opowiadania z konkursu jubileuszowego. Z tego co wiem, Agnieszka Hałas z dużym opowiadaniem do Wydania Specjalnego czekała jeszcze dłużej. Natomiast korespondencja i praca na tekstem z MC to już sama przyjemność ;D

Awatar użytkownika
Kamiko
Pisarz
Pisarz

Postautor: Kamiko » wt 03 mar 2015, 13:12

dziko pisze:Z tego co wiem, Agnieszka Hałas z dużym opowiadaniem do Wydania Specjalnego czekała jeszcze dłużej.

Hmmm, a ja właśnie czekam ze względu na mały rozmiar opowiadania. Miałam się odezwać po pierwszym kwartale, ale widzę, że to może potrwać... Lepiej uzbroić się w cierpliwość i wrócić do pisania tęgiej knigi :wink:

"Istnieje na świecie parę rzeczy ważniejszych niż pokój, a jedną z nich jest godne człowieczeństwo. Koncepcja, że ludzkość miałaby zrezygnować z wojen wyłącznie ze strachu, to poniżenie ludzkiej godności, zwłaszcza gdy w grę wchodzi strach przed czymś tak banalnym jak technika, którą ludzie sami przecież wymyślili" (Chesterton)

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » sob 21 mar 2015, 14:09

Potwierdzam wszystko to, co napisali przedmówcy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale koresponduje się bardzo miło. Mi ostatnio po czterech miesiącach odpisał, że wysłałem mu tekst bez polskich znaków (rtf pisany pod linuksem zbiesił się pod windowsami). Inny pewnie by wrzucił tekst do kosza bez czytania :)

Wróć do „Wydawnictwa”