Obrazek

NOWABITWA:Wariacje na temat wybranego autora :text-link:

Wydawnictwo JanKa

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Weryfikator, Poetyfikator, Moderator, Zaufani przyjaciele

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Navajero » śr 08 maja 2013, 12:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Anakolut pisze:czyżby to oznaczało, że wydawnictwa otrzymują aż tyle gniotów, których nawet nie warto w całości czytać? :>

A jaki może być procent grafomanów w stosunku do osób utalentowanych? Ilu forumowiczów Wery ma uzdolnienia w zakresie akrobatyki? Dwadzieścia, trzydzieści osób? Watpię, żeby więcej. Na ponad trzy tysiące zarejestrowanych... Do tego dochodzi kwestia warsztatu: aby coś opublikować nie wystarczy sam talent. Przyjmując nawet, że tych mniej czy bardziej utalentowanych jest ok. 10%, do druku nadaje się jakiś ułamek z przesłanych przez nich tekstów. Tylko, że z weryfikacją uzdolnień akrobatycznych jest jakby prościej: jak ktoś nie stanie na rękach, wiadomo, że nie ma o czym gadać. A pisać każdy może... Stąd i zalew grafomańskich tekstów z którym walczyć musi każda redakcja.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Szalony Szczur
Pisarz domowy

Postautor: Szalony Szczur » wt 14 maja 2013, 12:18

Anakolut pisze:Jak na razie wygląda na to, że wszyscy mają dobre wrażenia, ale nikt nic u nich nie wydał :)

U mnie identycznie - potwierdzenie przyjęcia tekstu po 2 dniach od wysłania, a po 2 miesiącach odpowiedź - odmowna, ale w bardzo miłym tonie.

Swoją drogą, to mają niezłe "moce przerobowe" - w pierwszym mailu poinformowano mnie, że mój tekst jest na pozycji 64. w kolejce do czytania, co daje średnio 1 zweryfikowaną propozycję wydawniczą na dzień. A wydawnictwo nie jest za duże, więc raczej nie mają całego plutonu redaktorów... czyżby to oznaczało, że wydawnictwa otrzymują aż tyle gniotów, których nawet nie warto w całości czytać? :>

Z tego co wiem, wszystko czyta pan Jan, właściciel wydawnictwa. No ale jest to kosztem tego, że jest zarobiony po uszy:)
A z tym "nikt u nich nic nie wydał" to muszę się nie zgodzić:)

Awatar użytkownika
MAREL
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 2

Wydawnictwo JanKa

Postautor: MAREL » pt 03 cze 2016, 16:09

Jedyne, powtarzam, jedyne wydawnictwo, którego właściciel na wysłane pytanie, czy mogę przesłać tekst do oceny odpowiedział, a po otrzymaniu tekstu przysłał wiadomość. Negatywną, ale i tak uważam, że ma Człowiek klasę.

Awatar użytkownika
hatsumi
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo JanKa

Postautor: hatsumi » pt 03 cze 2016, 16:31

Nie jest jedynym, które odpowiada na propozycję wydawniczą. Nie wiem jak z pytaniami, bo zawsze wysyłałam tekst. Ale prawda - JanKa dotrzymuje terminów i zasługuje na pochwałę.

Awatar użytkownika
arturborat
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Wydawnictwo JanKa

Postautor: arturborat » śr 05 lut 2020, 19:55

Pochwaliłem się dopiero co w stosownym wątku, iż nakładem wydawnictwa JanKa ukazała się właśnie moja powieść zatytułowana "Wskrzesina"

https://www.jankawydawnictwo.pl/det_wskrzesina.html

A o tym wydawnictwie dowiedziałem się właśnie z tego forum i tego wątku:) Książkę wysłałem w połowie ubiegłego roku, pan Jan Koźbiel odezwał się gdzieś po miesiącu i dobiliśmy targu. Prace redakcyjne przebiegały znakomicie, miałem wrażenie, że pracuję z prawdziwymi fachowcami. Ilość poprawek i sugerowanych zmian chyba w normie, a większość sugestii naprawdę trafna, z rodzaju tych: "Jak mogłem o tym nie pomyśleć! Jak mogłem nie zauważyć!" Gdy czegoś nie chciałem zmieniać, nacisków nie było. Jedynie projekt okładki nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale trudno. Ogólnie wydawnictwo JanKa mogę szczerze polecić!

Awatar użytkownika
mrs.durst1
Debiutant
Debiutant

Wydawnictwo JanKa

Postautor: mrs.durst1 » śr 05 lut 2020, 20:18

arturborat pisze:Source of the post Pochwaliłem się dopiero co w stosownym wątku, iż nakładem wydawnictwa JanKa ukazała się właśnie moja powieść zatytułowana "Wskrzesina"

https://www.jankawydawnictwo.pl/det_wskrzesina.html

A o tym wydawnictwie dowiedziałem się właśnie z tego forum i tego wątku:) Książkę wysłałem w połowie ubiegłego roku, pan Jan Koźbiel odezwał się gdzieś po miesiącu i dobiliśmy targu. Prace redakcyjne przebiegały znakomicie, miałem wrażenie, że pracuję z prawdziwymi fachowcami. Ilość poprawek i sugerowanych zmian chyba w normie, a większość sugestii naprawdę trafna, z rodzaju tych: "Jak mogłem o tym nie pomyśleć! Jak mogłem nie zauważyć!" Gdy czegoś nie chciałem zmieniać, nacisków nie było. Jedynie projekt okładki nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale trudno. Ogólnie wydawnictwo JanKa mogę szczerze polecić!

Gratulacje!
Miałam do czynienia z Janka - bardzo mili ludzie :)
Post z informacją o twojej książce widziałam dziś u nich na FB.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo JanKa

Postautor: Romecki » śr 05 lut 2020, 20:26

To małe, ale mające swoją niszę wydawnictwo. Nie wiem tylko, jak z dystrybucją, co jest dziś problemem dla wszystkich.

"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

Awatar użytkownika
arturborat
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Wydawnictwo JanKa

Postautor: arturborat » śr 05 lut 2020, 20:52

Tak, to mała oficyna, wydają ledwo 3-4 tytuły rocznie. Dystrybuują poprzez księgarnie, ale tylko niektóre. W Empiku książek JanKi nie ma. Główny kanał sprzedaży to księgarnie on-line i poprzez ich własną stronę. Fajne jest u nich to, że walczą o książkę. Wspierają ją jako nowość przez rok, jeżdżą z nią na targi, podsuwają, komu się da. Robią dodruki, gdy tylko nakład się kończy i w ten sposób mają ciągle w ofercie wszystkie wydane przez siebie książki, nawet te sprzed 10 lat.

Awatar użytkownika
Swoja Basn
Pisarz domowy

Wydawnictwo JanKa

Postautor: Swoja Basn » pt 07 lut 2020, 16:46

arturborat pisze:Source of the post Pochwaliłem się dopiero co w stosownym wątku, iż nakładem wydawnictwa JanKa ukazała się właśnie moja powieść zatytułowana "Wskrzesina"

https://www.jankawydawnictwo.pl/det_wskrzesina.html Jedynie projekt okładki nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale trudno.

Kurczę, szkoda, że wydawnictwa nie polegają na opiniach autorów, bo często okładki są słabe. Wg mnie, styl fragmentu nie pasuje do stylu grafiki na okładce. Taka z dawnych lat trochę.

Ale gratuluję sukcesu i życzę wielu czytelników :) Jeden z czterech - WOW.

Będę śniła swoją baśń
Powrócę tutaj znowu
W mrocznych zamkach skryty skarb
Lecz jak?

Wróć do „Wydawnictwa”