Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Fantazmaty

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Fantazmaty

Postautor: Sambor » pn 13 maja 2019, 04:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Chcę skontaktować się z kimś obeznanym z polityką wydawnictw, kto na podstawie krótkiego streszczenia mojej powieści oraz dodatkowych objaśnień, wyrazi swoją opinię czy schemat fabuły mojej książki zwiastuje sprzedanie nakładu i możliwość dodruku. Czy wydawca może uznać, że zrobi na tym biznes? Jakość mojego pisania to sprawa odrębna. O tym nie mówimy. Moje nazwisko nie jest znane nikomu.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: Romecki » pn 13 maja 2019, 10:56

Sambor pisze:Source of the post Chcę skontaktować się z kimś obeznanym z polityką wydawnictw, kto na podstawie krótkiego streszczenia mojej powieści oraz dodatkowych objaśnień, wyrazi swoją opinię czy schemat fabuły mojej książki zwiastuje sprzedanie nakładu i możliwość dodruku. Czy wydawca może uznać, że zrobi na tym biznes? Jakość mojego pisania to sprawa odrębna. O tym nie mówimy. Moje nazwisko nie jest znane nikomu.

NIKT nie da Ci sensownej odpowiedzi na podstawie paru zdań. Nie o sprzedaży. Na to wpływa milion czynników - i nawet znając CAŁY tekst, często można się pomylić, jak dowodzi praktyka wydawnicza.
To tak nie działa. Co najmniej długie fragmenty plus konspekt całości dają szansę oceny, czy tematycznie i literacko tekst ma szansę. A i tak będzie to obarczone ogromnym błędem pomiarowym.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Fantazmaty

Postautor: Bartosh16 » pn 13 maja 2019, 17:25

Sambor, z całym szacunkiem dostałeś całą masę odpowiedzi z okazji swojego fragmentu w Tuwrzuciu oraz z okazji pytania o ghostwritera. Od tamtej pory niewiele się zmieniło na rynku wydawniczym. Tekst musi być co najmniej dobry, trafić w niszę i jeszcze milion innych czynników, o których wspominał Romecki.
Bez talentu, warsztatu albo grubego portfela nic nie wydasz. Nie ma drogi na skróty.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy

Fantazmaty

Postautor: Sambor » wt 14 maja 2019, 04:13

Bartosh,
O ghostwritera ani o wydawcę, któremu płaci autor tekstu nigdy nie pytałem ani nie zabiegałem. Czytanie takich sugestii na Weryfikatorium było dla mnie żenujące. „Czyjeś ręce są lekkie, ale niepożyteczne”. Myślałem o kimś, kto zrobi mi korektę, a potrzebowałem eksperta, który mnie poprowadzi, przez moment. Kontakt płatny, jaki nawiązałem, ktoś po filologii polskiej, okazał się wysoce nieudolny. Zrezygnowałem z niego. Nie stoję w miejscu i od tamtego czasu zrobiłem postępy.

Polecam Ci pod rozwagę post 19, Elwiry z Portalu Pisarskiego. Tu:

http://www.portal-pisarski.pl/forum/tem ... m/strona:1

Wtedy, gdy pisała, pracowała w wydawnictwie i była częścią personelu zatrudnionego w procesie selekcji czy korekty. Nie ma jej już na portalu. Sugeruje, że kasowe nazwisko autora jest ważne, a co do kryształowo czystego języka literackiego, już niekoniecznie. Nie ja to powiedziałem. W blogach na Portalu Pisarskim nie pisze się też dobrze o twórczości znanych pisarzy współczesnych. Nie ma też tak, że czyjaś praca nie wymaga korekty. Z obserwacji wiem, że ktoś taki jak Tomasz Komenda potrzebuje ghostwritera, niekoniecznie dobrego, i jego książki będą rozchwytywane. Ten ghostwriter wstawi się tam jako redaktor tekstu. Dochód podzielą na pół.

Romecki,
Zgadzam się z Tobą w pełni. Tu jednak, pomiędzy mną i kimś kompetentnym, kto zechce się wypowiedzieć, nie chodzi o forsę. Można, bez ryzyka, wyrazić opinię, czy fabuła ze streszczenia może zainteresować czytelnika. Kropka. Sądzę, że powinna, ale jestem starej daty. Jako chłopcu podobały mi się też książki Szklarskiego, teraz nikt ich nie czyta.

Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy

Fantazmaty

Postautor: Sambor » wt 21 maja 2019, 02:27

Sambor pisze:Source of the post Z obserwacji wiem, że ktoś taki jak Tomasz Komenda potrzebuje ghostwritera, niekoniecznie dobrego, i jego książki będą rozchwytywane. Ten ghostwriter wstawi się tam jako redaktor tekstu. Dochód podzielą na pół.

Książkę o Tomaszu Komendzie już mamy. Pod tekstem podpisał się niejaki Ivo Vuco. Wydawnictwo Dolnośląskie, tytuł: „Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy”. Nie czytałem. Ciekawe czy miał w tym swój udział „więzień systemu” i czy kapnie mu coś z tego.

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: D. Wiktorski » wt 18 cze 2019, 15:31

https://fantazmaty.pl/projekty/ja-legenda/

Nasza najnowsza antologia jest już dostępna, tym razem 25 opowiadań z motywem legendy, opasłe cegliszcze w sam raz na wakacje. :)

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: D. Wiktorski » pt 11 paź 2019, 12:22

Garść nowości. ;)

Nowy poradnik dotyczący ciut bardziej zaawansowanego formatowania tekstu w Wordzie (wierzę, że tutaj jest raczej nieprzydatny, ale gdyby ktoś czegoś zapomniał...):
https://fantazmaty.pl/pisz/poradniki/ja ... ogle-docs/

Jednocześnie odświeżyliśmy dział audiobooków (Czytaj --> Słuchaj). 19 nagrań (18 z "Fantazmatów 1" i na razie 1 z "nanoFantazji 1.0") do pobrania w wersji mp3 (także za pośrednictwem torrentów), jak i odsłuchania online na YT lub HT.

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: D. Wiktorski » śr 06 lis 2019, 14:36

Autorka ilustracji: Diana Franco. Okładka: Kamila Dankowska. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kadah
Pisarz osiedlowy

Fantazmaty

Postautor: Kadah » sob 16 lis 2019, 23:12

Bardzo klimatyczna okładka :)

There is no God and we are his prophets.
The Road by Cormac McCarthy

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: D. Wiktorski » śr 20 lis 2019, 11:00

“Umieranie to parszywa robota”, czyli nasza siódma antologia, jest już online. :)

https://fantazmaty.pl/czytaj/antologie# ... ywa-robota

Jeśli zechcecie się podzielić informacją ze znajomymi za pośrednictwem FB, to zapraszamy tutaj

Wróć do „Wydawnictwa”