Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.


Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Fantazmaty

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy
Posty: 59
Rejestracja: śr 26 lip 2017, 05:24
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Queensland
Płeć: Mężczyzna

Fantazmaty

Postautor: Sambor » pn 13 maja 2019, 04:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Chcę skontaktować się z kimś obeznanym z polityką wydawnictw, kto na podstawie krótkiego streszczenia mojej powieści oraz dodatkowych objaśnień, wyrazi swoją opinię czy schemat fabuły mojej książki zwiastuje sprzedanie nakładu i możliwość dodruku. Czy wydawca może uznać, że zrobi na tym biznes? Jakość mojego pisania to sprawa odrębna. O tym nie mówimy. Moje nazwisko nie jest znane nikomu.Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Posty: 4464
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 00:03
OSTRZEŻENIA: 0
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: Romecki » pn 13 maja 2019, 10:56

Sambor pisze:Source of the post Chcę skontaktować się z kimś obeznanym z polityką wydawnictw, kto na podstawie krótkiego streszczenia mojej powieści oraz dodatkowych objaśnień, wyrazi swoją opinię czy schemat fabuły mojej książki zwiastuje sprzedanie nakładu i możliwość dodruku. Czy wydawca może uznać, że zrobi na tym biznes? Jakość mojego pisania to sprawa odrębna. O tym nie mówimy. Moje nazwisko nie jest znane nikomu.


NIKT nie da Ci sensownej odpowiedzi na podstawie paru zdań. Nie o sprzedaży. Na to wpływa milion czynników - i nawet znając CAŁY tekst, często można się pomylić, jak dowodzi praktyka wydawnicza.
To tak nie działa. Co najmniej długie fragmenty plus konspekt całości dają szansę oceny, czy tematycznie i literacko tekst ma szansę. A i tak będzie to obarczone ogromnym błędem pomiarowym.


FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
Posty: 2884
Rejestracja: śr 01 wrz 2010, 11:20
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: [To_be_determined]
Płeć: Mężczyzna

Fantazmaty

Postautor: Bartosh16 » pn 13 maja 2019, 17:25

Sambor, z całym szacunkiem dostałeś całą masę odpowiedzi z okazji swojego fragmentu w Tuwrzuciu oraz z okazji pytania o ghostwritera. Od tamtej pory niewiele się zmieniło na rynku wydawniczym. Tekst musi być co najmniej dobry, trafić w niszę i jeszcze milion innych czynników, o których wspominał Romecki.
Bez talentu, warsztatu albo grubego portfela nic nie wydasz. Nie ma drogi na skróty.


"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy
Posty: 59
Rejestracja: śr 26 lip 2017, 05:24
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Queensland
Płeć: Mężczyzna

Fantazmaty

Postautor: Sambor » wt 14 maja 2019, 04:13

Bartosh,
O ghostwritera ani o wydawcę, któremu płaci autor tekstu nigdy nie pytałem ani nie zabiegałem. Czytanie takich sugestii na Weryfikatorium było dla mnie żenujące. „Czyjeś ręce są lekkie, ale niepożyteczne”. Myślałem o kimś, kto zrobi mi korektę, a potrzebowałem eksperta, który mnie poprowadzi, przez moment. Kontakt płatny, jaki nawiązałem, ktoś po filologii polskiej, okazał się wysoce nieudolny. Zrezygnowałem z niego. Nie stoję w miejscu i od tamtego czasu zrobiłem postępy.

Polecam Ci pod rozwagę post 19, Elwiry z Portalu Pisarskiego. Tu:

http://www.portal-pisarski.pl/forum/tem ... m/strona:1

Wtedy, gdy pisała, pracowała w wydawnictwie i była częścią personelu zatrudnionego w procesie selekcji czy korekty. Nie ma jej już na portalu. Sugeruje, że kasowe nazwisko autora jest ważne, a co do kryształowo czystego języka literackiego, już niekoniecznie. Nie ja to powiedziałem. W blogach na Portalu Pisarskim nie pisze się też dobrze o twórczości znanych pisarzy współczesnych. Nie ma też tak, że czyjaś praca nie wymaga korekty. Z obserwacji wiem, że ktoś taki jak Tomasz Komenda potrzebuje ghostwritera, niekoniecznie dobrego, i jego książki będą rozchwytywane. Ten ghostwriter wstawi się tam jako redaktor tekstu. Dochód podzielą na pół.

Romecki,
Zgadzam się z Tobą w pełni. Tu jednak, pomiędzy mną i kimś kompetentnym, kto zechce się wypowiedzieć, nie chodzi o forsę. Można, bez ryzyka, wyrazić opinię, czy fabuła ze streszczenia może zainteresować czytelnika. Kropka. Sądzę, że powinna, ale jestem starej daty. Jako chłopcu podobały mi się też książki Szklarskiego, teraz nikt ich nie czyta.Awatar użytkownika
Sambor
Pisarz domowy
Posty: 59
Rejestracja: śr 26 lip 2017, 05:24
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Queensland
Płeć: Mężczyzna

Fantazmaty

Postautor: Sambor » wt 21 maja 2019, 02:27

Sambor pisze:Source of the post Z obserwacji wiem, że ktoś taki jak Tomasz Komenda potrzebuje ghostwritera, niekoniecznie dobrego, i jego książki będą rozchwytywane. Ten ghostwriter wstawi się tam jako redaktor tekstu. Dochód podzielą na pół.

Książkę o Tomaszu Komendzie już mamy. Pod tekstem podpisał się niejaki Ivo Vuco. Wydawnictwo Dolnośląskie, tytuł: „Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy”. Nie czytałem. Ciekawe czy miał w tym swój udział „więzień systemu” i czy kapnie mu coś z tego.Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Posty: 184
Rejestracja: śr 25 lut 2015, 13:23
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Fantazmaty

Postautor: D. Wiktorski » wt 18 cze 2019, 15:31

https://fantazmaty.pl/projekty/ja-legenda/

Nasza najnowsza antologia jest już dostępna, tym razem 25 opowiadań z motywem legendy, opasłe cegliszcze w sam raz na wakacje. :)
Wróć do „Wydawnictwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości