Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Trylogia Z. Nienackiego "Dagome Iudex"

Lubisz czytać książki? Podziel się wrażeniami!

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Czarna Nina
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Trylogia Z. Nienackiego "Dagome Iudex"

Postautor: Czarna Nina » śr 06 kwie 2016, 13:45

Ostatnio natrafiłam na wpis na blogu na temat trylogii Zbigniewa Nienackiego pt "Dagome Iudex". Powieść opowiada o losach legendarnego Piasta i jest osadzona w realiach świata Słowian. Sam Nienacki jest znanym pisarzem (choćby jego słynne "Raz do roku w Skiroławkach"), natomiast o trylogii dowiedziałam się dopiero wczoraj. Nie było jej w bibliotece miejskiej, nie miałam jej w domu, a moi znajomi nigdy o niej nie słyszeli. Czytaliście ją? Jeśli tak, to co sądzicie?

Wpis, o którym wspominałam Blog Charliego Bibliotekarza

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Re: Trylogia Z. Nienackiego "Dagome Iudex"

Postautor: Romecki » śr 06 kwie 2016, 13:56

Czytałem pierwszy tom, gdy się ukazał - i pomimo tego, że Nienackiemu o coś chodziło, miałem wrażenie, że najbardziej chodzi o te prężące się członki i inne części bohaterów, a reszta jest tylko pretekstem :)
Cykl nie zrobił kariery, moim zdaniem, bo przegrał z lepszą literaturą erotyczną, która w tym czasie zaczęła się ukazywać po polsku :) te wszystkie "Emmanuelle", "Pamiętniki Fanny Hill" etc. były znacznie mniej wymagające dla czytelnika, a oferowały mniej więcej to samo :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Czarna Nina
Pisarz domowy

Postautor: Czarna Nina » śr 06 kwie 2016, 16:10

A ja biedna myślałam, że tu chodziło o nasze słowiańskie zwyczaje, a nie o tanią erotykę :oops:

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » czw 07 kwie 2016, 18:09

Czytałem całość, nie przesadzałbym znowu, że to erotyk.
Fabuła jest całkiem solidna i sensowna (chociaż główny bohater ma pozycję taką, jak Gandalf we Władcy Pierścieni - co by nie skopał i tak się uda), a temat początków chrztu Polski jest ostatnio bardzo modny i na tapecie więc można sobie skonfrontować z nowymi opracowaniami. Lektura jest lekka i szybko się książkę chłonie. Romek ma rację co do tego, że tych prężących się członków i tego typu wstawek jest całkiem sporo - może była to próba sprzedania dorosłym kawałka historii w trochę fantastycznej otoczce? :)
Ogólnie ocena średnia - według mnie ani się tym nie zachwycisz, ani nie rzucisz w kąt. Niby objętość duża, ale jak wspomniałem lektura postępuje szybciutko. Ja sięgnąłem z ciekawości i dla porównania, może i Ty tak postąpisz :-)

Obrazek
(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Wróć do „Czytelnia”