POZNAŃ FANTASTYCZNY

Ogłoszenia o aktualnych konkursach literacko-poetyckich.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

POZNAŃ FANTASTYCZNY

Postautor: dorapa » czw 19 kwie 2012, 10:54

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Na konkurs należy przesyłać opowiadania fantastyczne, których akcja rozgrywa się w Poznaniu. Każdy uczestnik może zgłosić jedno opowiadanie.
Objętość utworu nie powinna przekraczać 30 tysięcy znaków ze spacjami.

W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne:
I nagroda – 1500 zł,
II nagroda – 1000 zł,
III nagroda – 700 zł,
sześć wyróżnień po 200 zł.
Utwory laureatów konkursu zostaną opublikowane w formie antologii nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Prace należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konkurs.fantastyczny@wm.poznan.pl.
W tytule e-maila należy wpisać: Konkurs „Poznań Fantastyczny”.
Nazwa pliku powinna zawierać tytuł opowiadania oraz godło (pseudonim) autora. Dodatkowo należy dołączyć drugi plik z imieniem i nazwiskiem oraz adresem i telefonem kontaktowym autora.

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
HandsomePagan
Szkolny pisarzyna

Postautor: HandsomePagan » czw 19 kwie 2012, 11:54

Zastanawiam się jak wygląda sprawa z terminami? Nie widzę w wątku ani słowa na ten temat, ani odnośnika do strony z tą informacją, a ciekawi mnie jaka jest końcowa data przyjmowania opowiadań.

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianna » czw 19 kwie 2012, 11:58

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Drzewo (SFFiH nr 3/2012) | Strach przed deszczem | Opar absurdu | Demony Witkacego | Przeciętni | Dziennik błędów | Roztańczony

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » czw 19 kwie 2012, 12:00

Tutaj można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego konkursu, wraz z pełnym regulaminem:
http://www.poznan.pl/mim/bm/news/dzieje ... 51371.html

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
HandsomePagan
Szkolny pisarzyna

Postautor: HandsomePagan » czw 19 kwie 2012, 13:49

Dziękuję za odnośniki. Niestety 18 lat formalnie kończę po terminie przyjmowania zgłoszeń więc mogę zapomnieć o udziale.

Awatar użytkownika
TadekM
Pisarz
Pisarz

Postautor: TadekM » czw 19 kwie 2012, 14:22

@up
Skontaktuj się z organizatorem. Wyjaśnij sytuację i spytaj, czy jest możliwość wzięcia udziału mimo wszystko. Jeśli kończysz 18tke jeszcze przed rozdaniem nagród to nie powinien to być żaden problem (podejrzewam, że 18 lat i tak jest granicą, która mi im po prostu ułatwić formalności w postępowaniu z nagrodzonymi).

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » pt 14 wrz 2012, 17:23

Info ze str. organizatora.

Blisko trzysta opowiadań w konkursie "Poznań Fantastyczny".
Poznań Fantastyczny

Zainteresowanie konkursem na opowiadanie fantastyczne dziejące się w Poznaniu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że Poznań może być miejscem wielu niesamowitych, mistycznych, baśniowych lub pełnych grozy wydarzeń dziejących się dawno temu, teraz lub w bliższej i dalszej przyszłości. Poznań jako miasto fantastyczne zainspirował nie tylko jego mieszkańców. Opowiadania przysłali do nas autorzy z całego kraju, a nawet Polacy mieszkający za granicą. Wszystkim autorom bardzo dziękujemy za włożony wysiłek.

Teraz ciężka praca czeka nasze Jury, które musi poświęcić uwagę każdej z prawie trzystu prac. Pierwotnie planowaliśmy rozstrzygnąć konkurs do końca września, ale ze względu na ogrom tekstów do przeczytania, musimy przesunąć termin do końca października. Ogłoszenie wyników prawdopodobnie na początku listopada. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość. Wszelkie informacje związane z konkursem będziemy zamieszczać na naszej stronie.

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » sob 20 paź 2012, 17:05

Kolejne info ze str. organizatora.
Poznań Fantastyczny - przesunięty termin rozstrzygnięcia konkursu

Planowaliśmy rozstrzygnąć konkurs na przełomie października i listopada, ale ze względu na ilość nadesłanych tekstów musieliśmy przesunąć termin o miesiąc. Autorów prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
Poznań Fantastyczny

Nasze Jury pracuje w pocie czoła, ale prawie 300 opowiadań to nie pestka, a nad każdym trzeba się pochylić. Niech chcemy, żeby umknęły nam najlepsze opowiadania, a wybrać z takiej ilości nie jest łatwo. Dlatego doszliśmy do wniosku, że lepiej dać sobie więcej czasu niż ryzykować, że umknie nam gdzieś dobrze rokujący autor. Obiecujemy, że rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi do końca roku (a nawet przed świętami). Wszystkie informacje związane z konkursem będziemy zamieszczać na naszej stronie.

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » pt 16 lis 2012, 16:40

a ja czekam i czekam...

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi

"tylko grafomani nie mają żadnych wątpliwości odnośnie swojej tfurczości" - Navajero

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » sob 17 lis 2012, 17:58

"To se jeszcze poczekasz..." - parafrazując Shreka. ;)

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » wt 27 lis 2012, 10:16

Konkurs rozstrzygnięty!
Wyniki tutaj: http://www.poznan.pl/mim/bm/news/dzieje ... 55698.html

I co? Któryś z forumowiczów znalazł się wśrod wyróżnionych?

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi

"tylko grafomani nie mają żadnych wątpliwości odnośnie swojej tfurczości" - Navajero

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Poznań fantastyczny. Miasto Dwa Zero

Postautor: Szczepko » czw 16 maja 2013, 12:25

Stwierdziłam, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, zwłaszcza, że warunki drugiej edycji, a nawet nagrody są takie same. Tylko termin - rzecz jasna - inny. Dla porządku:

Temat: fantastyka, akcja musi rozgrywać się w Poznaniu
Objętość: do 30 tys. znaków
Termin: 15 września 2013 r.
Nagrody: I nagroda – 1500 zł,
II nagroda – 1000 zł,
III nagroda – 700 zł,
pięć wyróżnień po 200 zł.
Nagrodzone opowiadania zostaną wydane w antologii pokonkursowej, w formie tradycyjnej książki oraz ebooka.

Warto odnotować, że w jury, podobnie jak w zeszłym roku zasiadają m.in. Marcin Mortka i Przemysław Czapliński (profesor mojej uczelni, znany krytyk, członek jury przyznającego Nike).

Strona organizatora

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » czw 16 maja 2013, 12:43

Super! W poprzedniej edycji mi się nie udało (to było moje pierwsze w życiu opowiadanie fantastyczne), więc spróbuję w tej :) Mam nadzieję, że będzie lepiej :cool:

[ Dodano: Czw 16 Maj, 2013 ]
Natalia Szczepkowska pisze:Stwierdziłam, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, zwłaszcza, że warunki drugiej edycji, a nawet nagrody są takie same.

Znalazłam jedną różnicę. W poprzedniej edycji nie było hasła. Tam razem: "hasłem-tematem konkursu jest: MIASTO DWA ZERO."

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » czw 16 maja 2013, 13:21

Miasto 2.0, Miasto 2:0... Przejrzałam regulamin, nie wspominają o konieczności odniesienia się do tematu-hasła. Ma być fantastycznie i ma być Poznań. I dobrze, bo nie mam pojęcia, jak to hasło interpretować.

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » czw 16 maja 2013, 13:28

W takim razie nie rozumiem po co hasło, skoro nie trzeba się do niego odnosić...

Wróć do „Konkursy literacko-poetyckie”