Obrazek Weryfikatorium

Dyskusja o tekstach/typowanie autorów/typowanie wybierających obrazy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Wrotycz
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Wrotycz » śr 12 lut 2020, 15:21

Ostatni post z poprzedniej strony:

Zdecydowanie tekst 4. I na niego leci głos.
Znakomicie oddaje klimat obrazu, fabuła nie wychodzi zanadto (bulwersująco) poza treść w oddaną ramach, zastanawia status quo widma... W ogóle niezwykle udana próba nakreślenia charakterów tych dwojga namalowanych postaci. Z wielką przyjemnością czytałam, nie nudząc się ani przez moment, naprawdę świetne pióro.

Inne... takie sobie, a generalny zarzut główny wobec nich - to ich średnia spójność z tematem malarskich treści. Fabuła pozaobrazowa zdominowała linijki:)
Najsłabiej, msz, wręcz cienko, wypadł pod kątem językowym tekst nr 2.

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » śr 12 lut 2020, 16:53

Zawsze w takich konkursach mam dylemat: oceniać na podstawie tego co do mnie trafia? Czy nie oceniać w ogóle, bo się nie znam?
A co w sytuacji, gdy widzę kunszt, a jednocześnie teksty do mnie w ogóle nie trafiają? Nie poruszają, nudzą...
Musiałem przetrawić, poczytać kilka razy. Po pierwszym razie, spłynęło jak po gumowej kaczce, którą jestem :P
Także - drogi autorze - wybacz, ale w ogóle nie przejmuj się moją opinią. Zwyczajnie nie jestem targetem. :)

Ale najpierw:
Eldil pisze:Source of the post dopytujący się na czacie o terminy P.Yonk

Tu mnie masz. No, zgadza się, pytałem. BY OSZACOWAĆ CZY SIĘ WYROBIĘ! Się nie. :P

ithi, że zacytuję kogoś - bo widzę, że same pozytywy od Ciebie płyną :)
rava pisze:Jak Ona to robi? :hm:

T1: J. W. Waterhouse Magiczny Krąg
Ogólnie na nie. Za duży chaos, naciągana jak dla mnie fabuła.
Podejrzani: Eldil, Wrotycz, ela, Kadah

T2: Vincent van Gogh Gwiaździsta noc
Ogólnie na nie. Po kilku czytaniach. Dopiero teraz znajduję "fajne" zdania. To za mało.
Podejrzani: Chii, Quincunx

T3: Vincent van Gogh Gwiaździsta noc
Ogólnie na tak. Podoba mi się pomysł ze wspomnieniem, które wywołuje obraz. Gogh malował z pamięci i tu mamy odtwarzane obrazy z pamięci, stąd uproszczenia, może. Nie wiem. I nawet zakończenie mi się podoba: bohater nagle wyrwany ze swoich wspomnień. Choć mogło być bardzie zauważalne. Tak by się czytelnik nigdy nie domyślił, czy tam do czegoś doszło, czy nie :P
Podejrzani: Eldil

T4: David Hockney Pan i Pani Clark oraz Percy
Ogólnie na nie. Wybacz autorze, nie potrafiłem się przez to przebić, nawet po wielokrotnych próbach. Gubię wątek i przysypiam, albo odwrotnie... Przykro mi.
Podejrzani: szopen (bo na chacie się podzielił pomysłem), Emma, Kadah

T5: Edward Hopper Biuro nocą
Generalnie na bardzo tak. Żywo i zgrabnie. Lekkie, doświadczone (wydaje się) pióro. Ta opinia jest bez sensu. Po prostu podobało mi się.
Podejrzani: ...

T6: Honoré Daumier Masakra na ulicy Transnonain
Najlepszy. Wymagał sporo pracy z riserczem. Subtelny humor wśród tragedii i dramatu.
Podejrzani: ... dobre pióro, ale nie wiem :hm:

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » pt 14 lut 2020, 00:10

Oddalam glos na tekst 6. Dobrze napisane, klimat jest i wszystko co trzeba!

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » pt 14 lut 2020, 08:14

Juliahof pisze:Source of the post Oddalam glos na tekst 6. Dobrze napisane, klimat jest i wszystko co trzeba!

Ale wiesz, że mogłaś oddać trzy głosy?
Po prostu, uznałaś że tylko jeden zasługuje na punkt, tak?

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » pt 14 lut 2020, 10:10

Godhand pisze:Source of the post Ale wiesz, że mogłaś oddać trzy głosy?

Tak.

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » pt 14 lut 2020, 10:22

Juliahof pisze:Source of the post
Godhand pisze:Source of the post Ale wiesz, że mogłaś oddać trzy głosy?

Tak.

Ok, dziękuję. Chciałem się tylko upewnić.

G.

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Postautor: Eldil » pt 14 lut 2020, 13:26

P.Yonk pisze:Source of the post Podejrzani: Eldil, Wrotycz, ela, Kadah

P.Yonk pisze:Source of the post Podejrzani: Eldil

Z każdej dziury (eee... z każdego tekstu) wyłazi Eldil. Obsesja? :lol: Albo nowa gra - znajdź Eldila :rotfl:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

"Zatem zadajmy sobie pytanie: po którym tekście oczy krwawią? To jest właśnie tekst Eldila". Chii, walentynki 2020.

Awatar użytkownika
Chii
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Chii » pt 14 lut 2020, 14:50

Przeprowadzę analizę Eldilowską.

Eldil pisze:Source of the post
Ciekawie komponują się ze sobą teksty 1 i 3. Można by je zatytułować: "Łaska wśród grzechu" i "Grzech wśród łaski" ;)

Jedynka jest w moim odczuciu najbogatsza wizualnie. Zabrakło mi uzasadnień - dlaczego postaci zmieniają front?

Znając skromność Eldila, jestem w stanie stwierdzić, że aż tak skromny by nie był. To nie jego tekst.

Eldil pisze:Source of the post Dwójkę podziwiać za odwagę, wyjścia z eksperymentem językowym do konkursu. Pasuje to też do rysunku, jest słowną impresją. Ciekaw jestem, czy ta odwaga pomoże, czy zaszkodzi :)

Niby coś powiedział, ale jednocześnie nic nie powiedział. Typowa strategia mydlących oczy. I ta emotikonka na końcu. Czyżby Eldil porwał się na eksperyment?

Eldil pisze:Source of the post Trójka podobałaby mi się najbardziej, gdyby nie zakończenie. Podoba mi się język - chyba najłatwiej mi się ją czytało. Tekst tworzy ładne, klarowne obrazki w głowie, co też jest ważne w tym konkursie. A zakończenie psuje dobry nastrój, za to nic nie wnosi.

O swoim zakończeniu na pewno by tak nie napisał. Zakończenie musi być dobre i on o tym wie. To nie jego tekst.

Eldil pisze:Source of the post Czwórka też dobrze napisana, z fajnymi puzzelkami, które czekałem, aż mi się poukładają - i mi się nie poukładały. Może to moja wina? Ciekaw jestem odbioru innych osób.

Zaczyna tak, jakby faktycznie przeczytał ten tekst i miał na jego temat przemyślenia. To nie jego tekst.

Eldil pisze:Source of the post Piątka najbardziej jest opowiadaniem. Prowadzi ładnie bohaterkę, mówi o jej motywacjach, przedstawia ważny moment w jej życiu. Końcówka jakby słabsza. Inna sprawa, że koniec jest otwarty, więc można dyskutować, czy naiwny jest autor, czy tylko bohaterka.

Gdyby to był jego tekst, to nie porównywałby go do wszystkich innych i nie mówiłby, że pod jakimś względem jest lepszy od innych. I znów mówi o zakończeniu, że słabe. To nie jego tekst.

Eldil pisze:Source of the post Szóstka najmocniej odnosi się do realiów historycznych. Wygląda na dzieło jednej z naszych "Hermion" - osoby która każdą pracę zaczyna od sprawdzenia wszystkiego w bibliotece ;) Tyle że obraz w głowie został mi bardzo statyczny. I tu autor zaryzykował. Czy czytelnicy uznają, że taki ma być tekst na podstawie grafiki z nieboszczykami? Czy wybiorą dynamiczniejsze teksty?

Tutaj też brzmi, jakby ten tekst faktycznie przeczytał i miał na jego temat jakieś przemyślenia. Jest też komentarz odczytelniczy, że autor zaryzykował, a obraz statyczny. Mógłby się podszyć pod Hermionę, ale na bank mu się nie chciało. To nie jego tekst.

W kolejnym komentarzu zacytował typowania P.Yonka. Eldil skomentował to następująco:
"Z każdej dziury (eee... z każdego tekstu) wyłazi Eldil. Obsesja? :lol: Albo nowa gra - znajdź Eldila"

Komentarz jest suchy. Nie ma w nim strachu przed zdemaskowaniem. To nie są jego teksty. Choć w poprzednim komentarzu połączył je wspólnym tematem łaski i grzechu. Czy aby by mu się chciało pisać dwa teksty? Nie sądzę.

Najbardziej podejrzanym tekstem jest tekst 2. I jego autorem jest Eldil.

A teraz nalej mi piwa, Watsonie.

Dzwoń po posiłki!

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » pt 14 lut 2020, 15:32

Najbardziej podejrzanym tekstem jest 2. I jego autorem jest Chii:-))

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » pt 14 lut 2020, 15:50

Dobrze jest.
Więcej!

G.

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Postautor: Eldil » pt 14 lut 2020, 16:03

Juliahof pisze:Source of the post Najbardziej podejrzanym tekstem jest 2. I jego autorem jest Chii:-))

Uśmiałem się. Długa, czasochłonna analiza ścięta w jednej linijce :D

Julia prawdopodobnie ma rację. A oto dowód. ToPA, runda druga, tekst "O". Coś Wam przypomina? :D
Link do tekstu

"Zatem zadajmy sobie pytanie: po którym tekście oczy krwawią? To jest właśnie tekst Eldila". Chii, walentynki 2020.

Awatar użytkownika
Chii
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Chii » pt 14 lut 2020, 16:43

Juliahof pisze:Source of the post Najbardziej podejrzanym tekstem jest 2. I jego autorem jest Chii:-))

Proszę państwa, dlaczego Julia tak gwałtownie zareagowała na moją dedukcyjną umiejętność dedukcji?
Czyżby to Julia była autorką tekstu 2? Czyżby przez nagłe oskarżenie mnie o autorstwo (i dlaczego w męskiej formie?!) chciała odsunąć od siebie podejrzenia?
CZY WSPÓŁPRACUJE Z ELDILEM???

Tyle pytań, tyle emocji, tyle odwracania uwagi od swojego tekstu. Zauważcie państwo - Eldil nagle się uruchomił. Zaczął wyciągać czyjeś stare brudy, by odwrócić od siebie uwagę. Ale ja wiem, proszę państwa, ja wiem. To on jest autorem tekstu nr 2. (Albo Julia ;))

Added in 6 minutes 29 seconds:
MAM DOWODY z czata, patrzcie:
pt 14 lut 2020, 16:41
Eldil pisze: Złe [zakończenie] to takie, po którym oczy krwawią :D Ja napisałem cały taki tekst #romannikczemny :lol:

Zatem zadajmy sobie pytanie: po którym tekście oczy krwawią? To jest właśnie tekst Eldila.

Dzwoń po posiłki!

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Postautor: Eldil » pt 14 lut 2020, 16:48

Chii pisze:Source of the post Zatem zadajmy sobie pytanie: po którym tekście oczy krwawią? To jest właśnie tekst Eldila.

Cudne! :rotfl:

Awatar użytkownika
Quincunx
Pisarz domowy

Postautor: Quincunx » sob 15 lut 2020, 13:22

Dyskusja, jak czytam, toczy się po okręgach.
I bardzo dostatecznie.

Z mojej strony jest tak - nie oceniam, nie punktuję, czekam jedynie na zwycięzcę.
Będzie wygrany - to opowiem o swoich zachwytach i odczuciach. Teraz sza.

Fajnie, że się bawicie Panie i Panowie.
Przykro jedynie, że tak nieliczna grupka zdecydowała się na pisanki.
I tyle.
Pisujcie zdrowo w drugiej rundzie! Trzymam za każdego kciuki.

Pozdrowieni.

Wiem, że oni nigdy tego nie zrozumieją, ale pod moją maską sarkazmu wspomnienia żyją.

Awatar użytkownika
Chii
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Chii » sob 15 lut 2020, 14:55

Wiecie co?

Może ja się po prostu przyznam, będzie nam wszystkim łatwiej.

To ja napisałam tekst numer 2. :)

Dzwoń po posiłki!

Awatar użytkownika
tomek3000xxl
Pisarz osiedlowy

Postautor: tomek3000xxl » sob 15 lut 2020, 15:33

Jak ty napisałaś, jak ja to zrobiłem. Byłem pijany i nie wszystko pamietam, ale coś tam do Goda wysyłałem :hm:

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”