NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY :text-link:

Pasja

Wszystko co jest drabblem, jego odmianą lub innym bardzo krótkim zamkniętym dziełem.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
JacekG
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Pasja

Postautor: JacekG » sob 07 wrz 2019, 09:50

Dzisiaj jest piątek, a piątki są czymś więcej, niż piłkarzami i początkami weekendów. Giń, nadawco maila, gaśnij monitorze!
Zgarnęła powietrzu oddech, wygarnęła rewanż westchnieniem. Odpisała nieznajomemu, że musi mieć sto złotych, i poczekać pod Kurczakerem.
- Do widzenia, pani kierownik! - krzyknął portier przy wyjściu z biurowca.
- Cześć Proxi... Tak? - Facet w aucie był brzydki, a kochała brzydkich facetów.
- Tak, chodźmy.
Mrugnęła okiem do kamery telefonu, który oparła na kolanie brzydkiego faceta, pod stolikiem obciążonym frytkami do skrzydełek. Westchnął przeciągle.
Odjechał zadowolony. Kupowała kocie i psie karmy, planując narcystyczny seans wieczorem. Pasja ma skrzela, bo do schroniska dla zwierząt biegła w deszczu.

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Pasja

Postautor: wroubelek » śr 02 paź 2019, 23:55

JacekG pisze:Source of the post piątki są czymś więcej, niż piłkarzami

abstrakt vs konkret
JacekG pisze:Source of the post Zgarnęła powietrzu oddech

Oddech nie przechodzi od płuc do powietrza, oddech jest powietrzem.
JacekG pisze:Source of the post wygarnęła rewanż

wygarnąć — wygarniać
1. «wyjąć coś z czegoś»
2. pot. «powiedzieć komuś śmiało coś przykrego»
3. pot. «wystrzelić z broni palnej»
4. pot. «wyprowadzić kogoś skądś, zwykle pod przymusem»
JacekG pisze:Source of the post musi mieć sto złotych, i poczekać

JacekG pisze:Source of the post - Cześć Proxi... Tak? - Facet w aucie był brzydki, a kochała brzydkich facetów.

JacekG pisze:Source of the post Mrugnęła okiem

„…bo byłby wzdychał saniami”
JacekG pisze:Source of the post stolikiem obciążonym frytkami

Ile kilo?
JacekG pisze:Source of the post planując narcystyczny seans wieczorem

narcyzm «bezkrytyczny stosunek do siebie»
Tu chodzi raczej o dowartościowanie się za pomocą pomocy zwierzętom, a nie o samouwielbienie.

Czyli jest dziwką, niby pomaga w schronisku, ale to fasada narcyzmu, więc i tak jest dziwką? :)

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy

Pasja

Postautor: Iwonka » czw 10 paź 2019, 11:14

Niezła spryciara z twojej Pani kierownik. Robi to co robi, z lepszych czy gorszych pobudek ale dowód na szantaż musi mieć.
Szczerze powiedziawszy pierwsze i ostatnie zdanie dały mi nieźle do myślenia. Piątek, dzień nie zwyczajny na różne sposoby tłumaczony. Nie tylko jako początek weekendu.
Przy ostatnim się zatrzymałam, bo zaintrygowała mnie Pasja. Czy jako imię, pseudonim kobiety. Czy jako odkupienie...

„Ludzie myślą, że ból zależy od siły kopniaka. Ale sekret nie w tym, jak mocno kopniesz, lecz gdzie”. - Neil Gaiman - Nigdziebądź

„Szczęknęły zdejmowane sztaby.
- Mógłbyś je trochę popchnąć? - odezwał się głos. - Wrota Wie¬dzy, Przez Które Nie Mogą Przejść Nie Znający Prawdy, strasznie się zacinają od wilgoci”.
Straż! Straż! - Terry Pratchet

Awatar użytkownika
JacekG
Pisarz domowy

Pasja

Postautor: JacekG » sob 25 kwie 2020, 09:02

Witam po długim czasie. Dziękuję za komentarze.
Iwonka pisze:Source of the post Niezła spryciara z twojej Pani kierownik. Robi to co robi, z lepszych czy gorszych pobudek ale dowód na szantaż musi mieć.
Szczerze powiedziawszy pierwsze i ostatnie zdanie dały mi nieźle do myślenia. Piątek, dzień nie zwyczajny na różne sposoby tłumaczony. Nie tylko jako początek weekendu.
Przy ostatnim się zatrzymałam, bo zaintrygowała mnie Pasja. Czy jako imię, pseudonim kobiety. Czy jako odkupienie...

Zobacz, faktycznie! Można tym zdaniem potańczyć z wyobraźnią czytelnika. Chyba głowy za to nie rwą ;) ?

Wróć do „Drabble i pochodne”