Dwa życia

Wszystko co jest drabblem, jego odmianą lub innym bardzo krótkim zamkniętym dziełem.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
tomek3000xxl
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 1

Dwa życia

Postautor: tomek3000xxl » śr 04 wrz 2019, 09:09

Dawniej była prawda i miłość znalazła miejsce w sercu chłopca. Teraz obraz z komputera, ludzie wokół, a ja nie wiem kim są. Mówię do nich. Słuchają, ale nie rozumiem, co mówią. Gdzie strumyk i stopy zanurzone w letnie popołudnie, uśmiech na twarzach przyjaciół.
Idę ulicą, widzę radosnych ludzi, ale ich szczęście omija mnie bokiem, krzycząc, że mnie nie zna i już nigdy nie będzie moim druhem.
Żyję, umierając powoli, monitor gaśnie, a głos w głowie nigdy nie przestaje triumfować.
Sam sobie to zrobiłeś.

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Dwa życia

Postautor: Thana » śr 04 wrz 2019, 20:00

Zbyt ogólnikowo to wyszło. Za dużo myśli (a właściwie takich zarodków myśli, nierozwiniętych) jak na mini.

Najciekawsze wydaje mi się to:
tomek3000xxl pisze:Source of the post Żyję, umierając powoli, monitor gaśnie, a głos w głowie nigdy nie przestaje triumfować.

Propozycja: spróbuj napisać mini oparte na tej jednej myśli. Co to znaczy: żyć, jednocześnie umierając? Kiedy to najbardziej można odczuć? Co mówi głos w głowie? Jak ten głos brzmi? Dlaczego triumfuje? Kim jest?

To takie pytania na zaczepkę, może coś się da pociągnąć.

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Ryju malowany spróbuj nazwać nienazwane - Lech Janerka

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Dwa życia

Postautor: Gorgiasz » śr 04 wrz 2019, 21:12

Dawniej była prawda i miłość znalazła miejsce w sercu chłopca.

Niezręczne zdanie, nie bardzo wiadomo o co chodzi. Po dłuższym namyśle dostrzegam związek przyczynowo-skutkowy, ale narzucająca się interpretacja (zrozumienie tej frazy) to: kiedyś (w przeszłości) prawda i miłość znalazły miejsce w sercu chłopca,
ponieważ to, że kiedyś-gdzieś była prawda, nie wiadomo dlaczego ma warunkować miłość w czyimś sercu.
Gdzie strumyk i stopy zanurzone w letnie popołudnie,

Strumyk i stopy – trochę brzmią jak z innej bajki; nie bardzo odnajdują się w kontekście.
Idę ulicą, widzę radosnych ludzi, ale ich szczęście omija mnie bokiem, krzycząc, że mnie nie zna i już nigdy nie będzie moim druhem.

A dlaczego ich szczęście miałoby być udzielone tobie? Przecież to ich szczęście, chcesz je zagarnąć? Poszukaj swojego!

Ale ogólnie – podłapałeś inny, o wiele ciekawszy kierunek i masz tutaj coś do powiedzenia. Tak trzymać! Z czasem będzie coraz lepiej.

Awatar użytkownika
tomek3000xxl
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 1

Dwa życia

Postautor: tomek3000xxl » śr 04 wrz 2019, 21:46

Dziękuję za komentarz.
Wiem, że to słabe, ale napiszę to lepiej, korzystając z podpowiedzi Twoich i Thany.

Wróć do „Drabble i pochodne”