Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Gdzieś...

Wszystko co jest drabblem, jego odmianą lub innym bardzo krótkim zamkniętym dziełem.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Gdzieś...

Postautor: Iwonka » ndz 03 lis 2019, 19:25

W miejscu, gdzie wysypana sól wróży jedynie stek przekleństw, a wtarta w ranę, ostry ból. Na noże idzie Chateaubriand. Obdarte ze skóry płaty wrzucane na skwierczący olej.
Nóż musi być ostry, aby zgrabnie oddzielić mięso od kości, a tłuszcz od ścięgien.
W miejscu, gdzie wrząca woda jest podstawą wszystkiego, często płacze się obdzierając ze skóry.
Z testem białej rękawiczki wpada czasem hiszpańska inkwizycja. Wtedy jak na stosie płoną wykrzyczane słowa...

Gdzie kucharek sześć, tam brudna kuchnia.

„ Miałem zły dzień.Tydzień. Miesiąc. Rok. Całe życie. Cholera jasna”

„Jeśli poniedziałek zaczął się dobrze, to znaczy, że zło pierdolnie znienacka".

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Gdzieś...

Postautor: Sarah » ndz 03 lis 2019, 21:24

Siedemdziesiąt sześć słów. Niewiele zabrakło do setki. I mógł z tego wyjść niezły drabbel gdyby..
No właśnie- gdyby w tych brakujących dwudziestu czterech pojawiła się myśl przewodnia.
Bo tu mamy jakiś flesz, błysk, ledwo nakreślony obrazek.
I nie umiem się do niego odnieść. Nie wiem jaki efekt chciałaś osiągnąć ani co przekazać.
Opis przygotowania befsztyku podszyty .. czymś? I właśnie tego czegoś, tego najważniejszego smaku mi tu zabrakło.

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy

Gdzieś...

Postautor: Iwonka » ndz 03 lis 2019, 21:38

Sarah pisze:Source of the post czegoś, tego najważniejszego smaku mi tu zabrakło.

Cebulki może? :P
Do końca, nie chciałam wspominać o kucharzeniu i chyba właśnie to mnie zgubiło. Popracuję jeszcze nad tym i bardzo dziękuję za komentarz. :<3<3:

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Gdzieś...

Postautor: Sarah » ndz 03 lis 2019, 21:40

Iwonka pisze:Source of the post Cebulki może?

Raczej ziemniaczków i sosu.
Popracuj nad tym tekstem bo aż się prosi by coś z niego wyszło ;) Ładnie układasz myśli więc nie tnij ich zbyt mocno.

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy

Gdzieś...

Postautor: Iwonka » ndz 03 lis 2019, 21:55

Sarah pisze:Source of the post Ładnie układasz myśli więc nie tnij ich zbyt mocno.

Nie dziękuję, bo się jeszcze zepsuję. Nie chcący zrymowało się.
Najlepsza do tego jest czerwona kapustka z ogórkiem kiszonym i majonezem... Palce lizać.

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Gdzieś...

Postautor: iris » pn 04 lis 2019, 20:26

Zgadzam się z Sarą. Tutaj jest chaotyczny zlepek niezłych zdań, ale nie wiem, o czym to jest. Brakuje sensu, myśli przewodniej. Sama forma nie zastąpi treści. Myślę jednak, że można nad tym popracować - tylko najpierw musisz się zastanowić, co chcesz powiedzieć.

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy

Gdzieś...

Postautor: Iwonka » pn 04 lis 2019, 20:49

Już pracuję nad tym. Chociaż zauważyłam, że trochę zaczyna się tekst rozjeżdżać. Tak czy inaczej, to co stworzę, na pewno gdzieś tu wstawię.
Bardzo dziękuję za komentarz

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Gdzieś...

Postautor: Sarah » pn 04 lis 2019, 20:51

Iwonka, zostaw ten w spokoju. Pisz kolejny, już staranniej i... wolniej :)

Wróć do „Drabble i pochodne”