Świąteczność

1
są chwile
gdy wierzę
jego zmartwychwstanie
krzyżuje mi
plany

czasami
chmury mają zimny kolor
a cisza taka
że uzdrowiona dusza
patrzy
na mnie z troską

niekiedy
ulice się
rozchodzą

od czasu do
czasu
brakuje słów
Wiem, że oni nigdy tego nie zrozumieją, ale pod moją maską sarkazmu wspomnienia żyją.

Świąteczność

3
Quincunx, jak można skomentować taki wiersz?
Mówiąc tylko - dziękuję za Twoje słowa.
Kłaniam się nisko.
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Świąteczność

5
Piękny. Jestem pełna podziwu.
„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

FB - profil autorski

Świąteczność

6
Dziwny czas, dziwne pisanie i czytanie, dlatego chyba widząc Wasze miłe litery, zaczynam się nawet uśmiechać zakolami samymi.
Raczej tak.

Małgorzata, wiadomo, jeden grzech „po drugiej stronie powiek” – ciumkas polatuje więc na nieboskłony Twoje.
Niechaj fruwa marzycielko. Dziękuję za dziękowanie.
Sara – czytałem Twoje radosne tańce. Obstawiam tylko i wyłącznie znaczenie jedno – rêve w kontekście – wyśniony lub zaczerpnięty z marzeń. Tańcuj więc nieustająco, ponieważ, gdy się wiruje - to się „wariuje”.
Pewnie zagęszczam znaczenia, ale kręć wirki zdrowo i wesoło. Oui.
Feder9 – też przeczytałem: i „Odczep się”, i „Nie osłabiaj”, i „Demokrację”. Przeczuwam w Tobie bunt młodego, ale serducho mi nie pękło od Twoich „szarości”. Też taki byłem, i zapewne każdy kiedyś takim bywał. Wystarczy żebyś „potrafił mądrze oddychać”. Oto moje życzenie specjalnie skierowane do Ciebie. Za co?... Wiadomo – posłodziłeś mi „mistrzowskim”, że mniam i am.
Przekoloryzowane, ale... Biorę, bo żal marnować dobre słowa. Pozdrawiam i PISUJ! Pisuj.
Iris – „Sweter”. No tak, i nawet wiem, co to są druty numer cztery (dopytałem, ujrzałem, a także dotknąłem). Fajnie to uplotłaś i ściągacze trzymają również, jak należy. Za miłe słowo – pokłon. Lub nawet trzy. Miło było Cię napotkać. Bardzo miło.

I to by było na tyle. Zdrówek Panie i Panowie.
Nie dajmy się ogłupić głupiemu światu temu.
Pozdrawiam.
Wiem, że oni nigdy tego nie zrozumieją, ale pod moją maską sarkazmu wspomnienia żyją.

Świąteczność

7
Quincunx pisze: dziwne pisanie
Nie wiem dlaczego mówisz "dziwne pisanie". Już kilka razy wspominałem o Twoim niezwykłym talencie (pisarskim, nie mówię o tej grafice z Megan Fox, a innych obrazów przecież nie znam ;) ). Twoje wiersze pasują mi o wiele bardziej od opowiadań, które przecież też są świetne.
A ten tu - kolejny diament.
A co do ogłupiania - nie rozdzionią nas kruki, ni wrony, ani pis...

Świąteczność

8
"Dziwne pisanie" ponieważ czasami sam już nie wiem kim jestem, gdzie jestem i co o tym wszystkim myślę lub mam myśleć. Oto cały ja w tej zagadce. A reszta... poczarowałeś, że ho ho. Dzięki i wytaczam się na słonka. Pora złapać troszkę ciepełka. Pozdrawiam Miras.

Świąteczność

9
Quincunx pisze: wytaczam się na słonka. Pora złapać troszkę ciepełka
Dołożę Ci trochę słoneczka :)
Jeszcze chwilę pobędziesz tu, a pod koniec kwietnia przenoszę Cię tam - http://weryfikatorium.pl/forum/viewforum.php?f=86
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Świąteczność

11
Czas nietypowej świąteczności. Dobrze złapany klimat.
Quincunx pisze: są chwile
gdy wierzę
jego zmartwychwstanie
krzyżuje mi
plany
A czemu? Nie potrafię znaleźć odpowiedzi w kolejnych wersach. Może jej tam nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja biała”