Pytania Do Władysława "Naturszczyka" Zdanowicza

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » wt 13 kwie 2010, 12:39

Ostatni post z poprzedniej strony:

Patrząc na tekst odpowiedzi jaką otrzymałaś zgaduję, że taką odpowiedź otrzymałaś ze ZNAK-u. Nie martw się, to normalne. Zresztą onegdaj w prywatnej rozmowie jeden z redaktorów oświecił mnie, że jeśli otrzymuje jakiś fragment do oceny, to zawsze mu się nóż w kieszeni otwiera, bo uważa, że decyzję należy podejmować po przejrzeniu (to są jego dosłowne słowa), po przejrzeniu całości. Wszyscy wiedzą, że wysłać należy najlepszy fragment który ma się do całości jak amerykańska seksbomba do radzieckiej przodowniczki pracy. Notabene, wolałbym się osobiście zadawać z radziecką przodownicką bo byłbym jednym z nielicznych, a w drugim przypadku jednym z wielu, wielu, wielu... Ale to tak na marginesie, choć już dawno uznano, że piękne kobiety nie są dla mężczyzn z wyobraźnią, a opowiadacze taką posiadają.
Co do jęczenia, zgadzam się z tobą i dlatego kiedyś w HParku zacząłem dyskusję na temat Wymarzonego Wydawcy.

Władysław "Naturszczyk" Zdanowicz

Awatar użytkownika
iska36
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: iska36 » wt 13 kwie 2010, 13:07

dobrze, że choć ty mnie rozumiesz :)

Awatar użytkownika
Sir Wolf
Łowca Baboli
Kontaktowanie:

Postautor: Sir Wolf » sob 24 kwie 2010, 14:09

A powiedz: czytujesz recenzje swoich książek?

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale użycz mi, Panie, chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » sob 24 kwie 2010, 15:56

Zawsze :lol: Choć nie zawsze się z nimi zgadzam :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Sir Wolf
Łowca Baboli
Kontaktowanie:

Postautor: Sir Wolf » czw 29 kwie 2010, 17:58

Hm, tak sobie właśnie uświadomiłem teraz, że my - Konflikty.pl - żeśmy patronowali "Relacji BOR-owika". ;)

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale użycz mi, Panie, chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » czw 29 kwie 2010, 21:31

Cieszę się, choć akurat skończyłem współpracę z tym Wydawcą. Ale jak sądzę, będę mógł do was zastukać przy kolejnej książce o podobnej tematyce? Coś się kroi nowego o Iraku i Afganistanie. :wink:

Awatar użytkownika
Sir Wolf
Łowca Baboli
Kontaktowanie:

Postautor: Sir Wolf » czw 29 kwie 2010, 21:58

My chętnie patronujemy wszystkim dobrym książkom (o ile mają tematykę zgodną z naszą). ;)

Awatar użytkownika
Tony
Dusza pisarza

Postautor: Tony » śr 19 maja 2010, 12:46

Naturszczyk pisze:nie otrzymuję się z pisania
Naturszczyk pisze:stały harmonogram, z którego najważniejsze punkty to okres od godziny 10,20 do 11,30 - gdy jestem na zakupach. Potem obowiązkowe przejrzenie gazet i od godziny 13,00 mogę skupić się na pisaniu. Piszę z wymuszonymi przez żonę przerwami, do 20,00 - 22,00. (Jednym słowem dopóki jest na tyle ciepło, żebym mógł tam siedzieć). Nie interesują mnie wtedy żadne wydarzenia sportowe, spotkania czy imprezy, mam swój świat i w nim żyję.

Czyżbyś więc pisał wyłącznie podczas letniego urlopu?

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » śr 19 maja 2010, 13:33

Od około trzech lat nie wiem co to jest urlop, bo poniekąd mam go stale. Dawniej nie miałem wcale, bo zawsze miałem coś do zrobienia. Wracając do sedna - urlopu - prawda jest taka, że nie muszę chodzić do pracy od godziny takiej do takiej i sam sobie reguluję jak chcę go spędzać, a ponieważ jestem "leniem", to zawsze znajdę sensowny powód aby nie pisać.
Z drugiej strony jak zaskoczę, to piszę i nie pamiętam o "Bożym świecie".
Andrzej pracuje zgodnie z schematem, że każdego dnia musi napisać tyle a tyle stron, ja piszę wtedy gdy czuję taką potrzebę. I tym się różnimy, choć całkowicie podzielam jego poglądy o zawodowym pisaniu... Jeśli chcesz utrzymywać się z pisania musisz pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Mnie zabiłaby rutyna, dlatego wybrałem rolę piszącego lenia...

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » śr 19 maja 2010, 15:30

Ładny mi leń, który pisze powieść na półtora miliona znaków :) moich młodzieżówek mieści się kilka w takim pudełku :)

"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » czw 31 mar 2011, 14:42

Odpowiadam na kilka priv jakie otrzymałem:
Tak, to prawda :D Wydaję drugi tom Misjonarzy z Dywanowa i to przez swoje wydawnictwo, ponieważ uważam, że skoro w ten sposób wydałem pierwszy tom jestem zobowiązany do kontynuacji.
Tytuł, jest trochę długi: Misjonarze z Dywanowa. Polski Szwejk na misji w Iraku. Tom drugi JONASZ.
Dlaczego sam: (jak zwykle - bo mogę i potrafię, a przy okazji więcej zarobię. )
Okładkę dodam jak się uda z innego komputera.
Teraz prowadzę przedsprzedaż, czyli koszty przesyłki biorę na siebie, a każda w ten sposób sprzedana książka jest numerowa. Nie jest źle, skoro bez reklamy trzeciego dnia od zamieszczenia informacji wolne są numery powyżej 70. :mrgreen:

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » pt 15 kwie 2011, 21:28

alez prosze bardzo - ze mną, jak z dzieckiem, za rączkę i do lasu :-P

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » sob 16 kwie 2011, 09:16

To tak samo jak ze mną, ale uważam, że w domu gospodarza podczas jego nieobecności nie można za dużo swawolić i wtedy najlepiej pójść do baru lub pubu.

Awatar użytkownika
BohemianRose
Kmiotek

Postautor: BohemianRose » ndz 17 kwie 2011, 11:25

Naturszczyk, a czy Twoje włsne wydanwictwo wydaje tylko Ciebie, ew tytuły zagraniczne czy również polskie książki (mam na myśli głownie fantastykę). Jeśli było już takie to przepraszam, bo całego tematu nie czytałam...

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » ndz 17 kwie 2011, 12:41

W wielkim skrócie - tylko mnie, bo wtedy nikt nie może mieć do mnie pretensji, że źle promuję, źle sprzedaję i nie dbam o autora. Mogę mieć co najwyżej pretensje do siebie samego, a to zupełnie co innego niż odpowiadać za marzenia i przyszłość innego człowieka. Poza tym, nie piszę fantastyki choć mam pewne pomysły.

Awatar użytkownika
BohemianRose
Kmiotek

Postautor: BohemianRose » ndz 17 kwie 2011, 20:15

Rozumiem. Faktycznie kwestia promocji nie tylko na rynku wydawniczym bywa ogniwem zapalnym - sama tego doświadczyłam, ale w innej branży. Czy trudno jest zatem założyć wydawnictwo i wydać samego siebie? Lub innych? Nurtowało mnie to jakiś czas temu, bo chyba p. Katarzyna Grochola rownież ma własne i kiedyś myślałam sobie, jak to zrobiła.

Wróć do „Archiwum Pisarzy”