Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Pytania do Bartka Biedrzyckiego

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Pytania do Bartka Biedrzyckiego

Postautor: Faraon » sob 13 wrz 2014, 23:46

Oto temat, w którym można zadawać wszelkie pytania dotyczące twórczości Bartka. Chodzi tu nie o bardziej ogólne porady, bo tych jest pełno w różnych działach, ale właśnie o pytania do naszego Autora.

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » ndz 14 wrz 2014, 22:51

Czołem.

Ja się tylko przywitam. Dziękuję za wątek, nie jetem nadal pewien, czy jest potrzebny :)

Awatar użytkownika
Anakolut
Pisarz domowy

Postautor: Anakolut » ndz 14 wrz 2014, 23:14

To może zacznę :)

Póki co mówisz o sobie "facet, który napisał książkę" - masz zamiar za jakiś czas nazywać się "facetem, który napisał kilka książek / pisze książki"? Czy to jednorazowa akcja? :P

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » pn 15 wrz 2014, 13:11

Pierwotnie to miała być "jednorazowa akcja". Ja nawet nie miałem zamiaru publikować drukiem tego tekstu, tylko puścić w sieci. Za sprawą Michała Gołkowskiego i FS tekst, w rozbudowanej formie, się ukazał.

Czy mam zamiar kontynuować? Ciężko mi odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie - pracuję nad kolejnymi tekstami, ale to kiedy się ukażą, w jakiej ilości i w jakiej formie zależy głównie od odbioru mojego debiutu i dalszych decyzji wydawnictwa.

Na pewno wiem, że chciałbym napisać kilka rzeczy z tego samego świata - raczej opowiadania, na dłuższy tekst mam jeden pomysł. Co do publikacji, to jest to z mojego punktu widzenia już rzecz drugorzędna :)

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » pn 15 wrz 2014, 15:56

Hej!

z wywiadów prasowych i telewizyjnych z Twoim udziałem, wyłania się obraz człowieka bardzo trzeźwo patrzącego na życie. Strasznie podoba mnie się Twoje zdrowe podejście do własnej twórczości (Nie jestem pisarzem, ja po prostu napisałem książkę). W czasach, gdy autorzy przywiązują wielką uwagę do autokreacji, wydajesz się być odrobinę zagubiony w tym całym zamieszaniu medialnym związanym z promocją książki - wciąż pozostajesz sobą, co wzbudza olbrzymi szacunek. Stąd mam pytanie: czy postawa introwertyczna pomaga/przeszkadza w kontaktach z mediami, czy może ktoś sugerował, by to zmienić?

Pytam, bo strasznie mnie urzekło takie podejście (na WM kiedyś rozmawialiśmy o pisarskiej autokreacji) -- postapo z definicji opiera się na dekoracjach i istnieje pokusa, by z nich korzystać do tworzenia wizerunku autora.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » pn 15 wrz 2014, 16:36

Mnie to nie przeszkadza, mam na myśli postawę. Może po kolei: ja jestem przyzwyczajony do pracy "z tyłu" - w robocie jestem informatykiem, który przemyka się z tyłu za kamerami; z fotografii najbardziej lubię naciskać spust; a jeśli chodzi o komiksy, to całe lata zajmowałem się wydawaniem i piciem piwa z kolegami na konwentach. Oczywiście lubię błyszczeć jak każdy, ale to jest jak z oddawaniem krwi - najpierw prawie mdleję przy wbijaniu igły, a potem jest fajnie, jak mi podbijają donację w książeczce.

Miałem dużo szczęścia, bo na przykład wywiad na gazetę zrobiła moja koleżanka, którą jest dziennikarką po prostu. Ale komentarzy nie czytałem, bo nie chcę dostać raka.

Jeśli chodzi o wizerunek, to mam znoszony kapelusz i dziwaczny zarost, wystarczy. Na pewno nie będę nic cosplayował ani nic z tych rzeczy.

Sam nie do końca wiem, co z tym fantem zrobić, więc staram się po prostu trzymać "low profile", bo to po prostu bezpieczniejsze. Nawet selfie w empiku zanim sobie zrobiłem z półką to się rozejrzałem, czy ludzie się nie patrzą ;)

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » pn 15 wrz 2014, 18:57

No i jeszcze jedna sprawa: gdyby z takim dorobkiem (jedna książka + kilka komiksów) zaczął teraz gwiazdorzyć, to byłoby to śmieszne.

Ja sobie mogę poudawać kogoś w komiksowie, gdzie faktycznie od kilku lat prowadzimy wydawnictwo, stworzyliśmy dobrze oceniony magazyn, napisałem kilka scenariuszy, które znalazły uznanie. Ale nie tak w mainstreamie.

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » pn 15 wrz 2014, 19:26

Dzięki za odpowiedź. Fajnie, że masz takie podejście -- taka postawa jest mocno krzepiąca dla osób, które niekoniecznie chcą, by świat książkowy przenikał do ich własnej, prywatnej rzeczywistości.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » sob 02 sty 2016, 18:27

Cześć. Zapraszam na aukcję charytatywną dla Antka, syna moich przyjaciół.

Sama aukcja jest tutaj: http://charytatywni.allegro.pl/replika- ... 5-i2627027

Natomiast więcej o całej akcji można przeczytać na moim blogu: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/01/0 ... leks-7215/

Gdyby ktoś z was chciał wspomóc terapię fajnego dzieciaka w zamian za replikę, to zachęcam.

Wróć do „Archiwum Pisarzy”