Pytania do Witolda Dworakowskiego (uniwersa)

18
Bartosh16, a pij waść na zdrowie! :D

*
Datologia

PROLOG
30.09.2009 - konkurs Powergraphu na opowiadanie hard SF. Powstaje mikropowieść "Statki u nieba bram" (150k znaków).
02.2011 - w SFFiH pojawia się opowiadanie "Widma pośród gwiazd" (100k).
12.2011 - powstaje opowiadanie "Pani czterdziestu Żywiołów" (100k), którego nie mam gdzie opublikować ze względu na rozmiar w znakach, upadek SFFiH, nieudany romanz z "Czwartym Wymiarem" i przeświadczenie (być może błędne), że Nowa Fantastyka takiego kloca nie weźmie.
05.2016 - montaż zbioru opowieści pomimo opinii, że nie da się zadebiutować zbiorem opowiadań. Zwłaszcza tak chudym (~380k). Nawet jeśli, to trudno. Nie mam nic innego. Przynajmniej nie będę żałował, że nie spróbowałem.

AKCJA
21.05.2016 - wysłanie zbioru opowieści do GC.
08.2016 - telefon z wydawnictwa, że biorą.
Druga połowa 2016 - podpisanie umowy.
Data premiery ustawiona na rok 2017.
Obsuwa.
06.12.2017 - ruszamy z redakcją. Pani redaktor to złota kobieta. Czuje klimat, czuje autora, czuje świat, ma przy tym od groma bardzo celnych i fajnych uwag, które podbijają jakość całości tekstu. Poprawialiśmy stylistykę, powtórzenia, literówki, klarowność przekazu, nawiązania. Ze swojej strony rozbudowałem tło i dodałem więcej powiązań między poszczególnymi tekstami. Szacuję, że tak z 40% napisałem na nowo, głównie ze względu na to, że poszedłem naprzód ze stylem narracji. W konsekwencji całość utyła o tych paręnaście tys. znaków. Przy końcówce redakcji dodałem czwartą, krótką historię - "Dalej, w stronę horyzontu". Podsumowuje wątki z głównych opowieści i uchyla furtkę na kontynuację. Objętość całości = 420k znaków.
18.02.2018 - koniec redakcji.
06.2018 - uwagi do składu.

EPILOG
Połowa 08.2018 - premiera audiobooka.
31.08.2018 - przedpremiera wersji papierowej.

KONIEC :D :D
Dark side of the Force

Komnata szaleństwaKiedy rozum śpi, budzą się potworyW stronę źródła wszystkich strachówPani Czterdziestu ŻywiołówWieczny buntownik

19
uniwers pisze: KONIEC
Początek, tłuku gupi!!!
Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

20
Koniec tomu pierwszego* :mrgreen: Because the story goes on. In one way or another.

Added in 1 hour 47 minutes 52 seconds:
P.Yonk pisze: No i git :) Już zamówiłem papierową wersję. Dostanę zniżkę autograf?
Jeśli wbijesz do Krakowa na zlot, ewentualnie do Wałbrzycha na piwo - to dostaniesz :twisted:
Dark side of the Force

Komnata szaleństwaKiedy rozum śpi, budzą się potworyW stronę źródła wszystkich strachówPani Czterdziestu ŻywiołówWieczny buntownik

21
szopen pisze:czy już przygotowałeś miejsce w garażu na BMW, które kupisz za honoraria za pierwszą książkę?
Trochę musisz dorzucić do Baggera, ale warto. uniwers, będziesz bliżej fantastyki;)
Uwaga! Spoiler!Obrazek
uniwers pisze:po kolei: najpierw garaż
Niestety, ale tak.

A tak poza tym - przyjmij i moje gratulejszyny:)
Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

Mąż mojej siostry Krystian jest nudny i śmierdzą mu stopy, smród jest do wytrzymania, nuda - nie.
Rozmawiać może tylko o sobie, osiągając szczyty erudycji. Co robi i jak, czy mógłby lepiej, albo inaczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa Pisarzy”