Pytania do Marcina Doleckiego

258
Wywiad ze mną, który przeprowadziła Joanna Roś dla czasopisma "Amor Fati" (s. 15-23): http://www.amorfati-journal.com/wp-cont ... 8_2017.pdf
O czasopiśmie:
http://www.filozofia.us.edu.pl/student/ ... amor-fati/
Czasopismo jest publikowane również w wersji papierowej.
"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

259
czasopismo po polsku, wywiad po angielsku.
but why??
Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

264
Prof. Bibek Debroy, który napisał opinię o Philosopher's Crystal, został w zeszłym miesiącu przewodniczącym nowo powołanej rady ekonomiczej przy przemierze Indii :)
“I have read your book, ‘Philosopher’s Crystal’. I found it very entertaining and liked it a lot, especially the Epilogue.” – Prof. Bibek Debroy, one of the top Indian economists, the Chairman of Prime Minister’s Economic Advisory Council (EAC-PM), the translator of The Mahabharata.
Opinia jest moim blogu, udostępniona za zgodą autora.
"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

266
E.Horsztyński pisze: Naaaaaaaaaaaaaaajs :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(ajm sory :mrgreen: )
profesorowi oczywiście gratulujemy :mrgreen:

268
Owszem, imię :)

Prof. Debroya można zobaczyć np. tutaj:

A z innej parafii:

W jaki sposób można pogodzić dwa pozornie sprzeczne twierdzenia metafizyczne: "jestem stworzeniem" oraz "mam boską naturę"?
Zainteresowanych serdecznie zapraszam na mój jutrzejszy referat (13 grudnia): Personalizm oniryczny. O poznawczej wartości twierdzenia:
życie jest snem
(w Instytucie Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów PAN, Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72, sala A 27, antresola).

Double-Edged (S)words

269
Jedna z najnowszych opinii o mojej książce: “I liked your book. It was very readable with some unexpected plot twists, and your sketches of the philosophers you discuss show the careful research that went into them. Most readers would agree with your sketch of Descartes but I have a different view of him. He lived in something like the repressive atmosphere in which your book takes place and I think he felt a need to disguise his maverick views, those that didn’t accord with the Aristotelian Catholics who arrested Galileo and who held the intellectual life of France in their grip. Accordingly, I think his writings were more devious than you give him credit (or blame) for. I’m attaching an article explaining my reasons.” – Prof. Kenneth Dorter, College of Arts, University of Guelph, Canada.

Ta opinia sprawiła mi szczególną satysfakcję, ponieważ po raz pierwszy profesor filozofii z anglosaskiego kręgu kulturowego wypowiedział się o Philosopher's Crystal, a do tego szybko przeczytał tę pracę, w cztery dni :)

Porozmawiałem z prof. Dorterem o Kartezjuszu. Profesor stwierdził m.in.: "I guess we can agree that you have a higher opinion of Descartes' piety than I do, and I have a higher opinion of his sense of humor than you do." :D

Double-Edged (S)words

270
Po pierwsze: gratulacje! Pozwolę sobie też wyrazić szacunek dla samozaparcia, bo jest naprawdę imponujące.

Twoja historia dodaje też, nie ukrywam, odwagi. Daleko w moich marzeniach jest myśl o tłumaczeniu własnych tekstów, ale na wszelki wypadek wynegocjowałem z wydawcą prawo do tłumaczeń samodzielnego debiutu dla siebie.

Mam jednak pytanie: na ile na razie to dająca ogromną satysfakcję przyjemność, a na ile zaczyna to "grać" ekonomicznie?
Seks i przemoc.

...I jeszcze blog: https://web.facebook.com/Tadeusz-Michro ... 228022850/
oraz: http://www.tadeuszmichrowski.com

271
Gratulacje.
Piszesz następna? Będzie sie cos nowego działo w twojej karierze pisarskiej, bo o tej książce i recenzjach wiemy już wszystko, a w tym czasie bets wydala 5 czy 6 następnych ;-)

Wróć do „Strefa Debiutantów”