Pytania do Marcina Doleckiego

241

Latest post of the previous page:

Z wielką satysfakcją informuję, że na Amazonie jest już dostępne drugie amerykańskie wydanie Philosopher's Crystal, wersja elektroniczna będzie wkrótce :)

Zmieniony został kolor okładki (wcześniej tło było niebieskie), dwie pierwsze ilustracje, poprawione pewne niedociągnięcia językowe, w epilogu dodałem tezę ontologiczną.

Koszty przygotowania drugiego wydania zostały pokryte całkowicie przez wydawcę: Montag Press.
"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

243
Moim marzeniem jest przekład tego tekstu (w wersji amerykańskiej) na hindi. Jednym z bohaterów jest Śankara, zaliczany do najwybitniejszych indyjskich filozofów. Mam także opinie dwóch indyjskich profesorów (jedna z nich jest na okładce nowego wydania), więc może jest szansa :)
"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

244
Marcin Dolecki pisze: Mam także opinie dwóch indyjskich profesorów (jedna z nich jest na okładce nowego wydania), więc może jest szansa
Trzymam kciuki :)
Oryginalne marzenie!
gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

247
Znaczy - szukasz wydawnictwa, ktore wyda w indiach czy sam bedziesz tłumaczył?
Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

252
Recenzja mojej książki pojawiła się na największym indyjskim blogu książkowym (o tym, że blog jest największy, można dowiedzieć się z informacji o autorce - pod recenzją):

https://www.anureviews.com/philosophers ... n-dolecki/

Autorka przeczytała pierwsze wydanie, w którym było trochę problemów językowych.

O tym, że warto było doszlifować tekst i opublikować drugie wydanie, świadczy m.in. ta sympatyczna recenzja (z Kansas). Autorka jest wśród "top Goodreads reviewers" (o ile pamiętam, na 10 miejscu w USA i na 15 w ogóle). Wysłałem jej drugie wydanie. W przygotowanej przez nią opinii nie ma żadnej wzmianki o problemach językowych, jest za to wiele ciepłych słów o Philosopher's Crystal:

https://www.goodreads.com/review/show/2 ... iew_page=1

Wydawca bardzo pozytywnie odniósł się do mojej sugestii przygotowania drugiego wydania i prawie natychmiast rozpoczął pracę nad tekstem (całkowicie na jego koszt). Po dwóch miesiącach "żółta" wersja została opublikowana :)

Double-Edged (S)words

254
Czyli mamy spodziewac sie wycieczek fanow z indii?

Gratulacje marcin :-)
Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Wróć do „Strefa Debiutantów”