Obrazek Weryfikatorium

Pytania do Marcina Doleckiego

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Marcin Dolecki
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Marcin Dolecki » ndz 11 mar 2018, 15:41

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jedna z najnowszych opinii o mojej książce: “I liked your book. It was very readable with some unexpected plot twists, and your sketches of the philosophers you discuss show the careful research that went into them. Most readers would agree with your sketch of Descartes but I have a different view of him. He lived in something like the repressive atmosphere in which your book takes place and I think he felt a need to disguise his maverick views, those that didn’t accord with the Aristotelian Catholics who arrested Galileo and who held the intellectual life of France in their grip. Accordingly, I think his writings were more devious than you give him credit (or blame) for. I’m attaching an article explaining my reasons.” – Prof. Kenneth Dorter, College of Arts, University of Guelph, Canada.

Ta opinia sprawiła mi szczególną satysfakcję, ponieważ po raz pierwszy profesor filozofii z anglosaskiego kręgu kulturowego wypowiedział się o Philosopher's Crystal, a do tego szybko przeczytał tę pracę, w cztery dni :)

Porozmawiałem z prof. Dorterem o Kartezjuszu. Profesor stwierdził m.in.: "I guess we can agree that you have a higher opinion of Descartes' piety than I do, and I have a higher opinion of his sense of humor than you do." :D

"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

Awatar użytkownika
Marcin Dolecki
Debiutant
Debiutant

Postautor: Marcin Dolecki » ndz 11 mar 2018, 20:04

W kwestii ekonomii: mogło być lepiej, mogło być gorzej :)

W kwestii kolejnych książek: piszę, gdy mam coś do przekazania. A dalszych planach mam książkę na temat mojej koncepcji metafizycznej, personalizmu onirycznego, ale to będzie rozprawa filozoficzna. Na razie mam szkic koncepcji. Niedawno udostępniłem na blogu artykuł na ten temat (po polsku, sam termin personalizm oniryczny wówczas nie został jeszcze wymyślony):

https://mdolecki.wordpress.com/texts/po ... stnieniem/

Dzięki korespondencji dotyczącej Philosopher's Crystal nawiązałem bardzo ciekawe znajomości (szczególnie w USA i w Indiach).

W moim nowym miejscu pracy, Muzeum Farmacji (filia Muzeum Warszawy), będę pisał teksty popularnonaukowe.

"Właściwie było to jedno z tych miejsc, które istnieją wyłącznie po to, żeby ktoś mógł z nich pochodzić." - T. Pratchett

Double-Edged (S)words

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pn 12 mar 2018, 09:39

Super Marcinie!
i podpisuję się pod pytaniem Justyny :)

Awatar użytkownika
Marcin Dolecki
Debiutant
Debiutant

Postautor: Marcin Dolecki » pn 12 mar 2018, 10:18

Jacku, dziękuję :)
Problem polega na tym, że nie mam wystarczającego talentu w zakresie beletrystyki, aby pisać kolejne powieści. To nie kokieteria, wiem o tym.

Double-Edged (S)words

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 13 mar 2018, 10:24

Twoja postawa mnie nie satysfakcjonuje, aczkolwiek przyjmuję ją do wiadomości :wink:

Wróć do „Strefa Debiutantów”