Obrazek Weryfikatorium

Pytania do Tomasza Gnata (Iwara)

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: iris » pn 09 gru 2019, 10:15

Ostatni post z poprzedniej strony:

Autor sam się nie pochwali :P

https://www.instagram.com/p/B52Fs2sB5w7 ... hare_sheet

„Braciszkowie niebożątka” Tomasza Gnata (@publicat_sa) to z kolei fantastyczna opowieść, której akcja osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości. Sporo tu steampunku po polsku, trochę Dickensa ze słowiańskimi elementami. Jest fascynujące miasto z mrocznymi zakamarkami, niebezpiecznymi kanałami i położoną pośrodku tajemniczą Katedrą, ale jego zwiedzanie odbywa się w tempie błyskawicznym, bo gdy już trochę wsiąkniemy w ten świat, akcja nie zwalnia ani na chwilę. Jest sporo ironii i poczucia humoru oraz postmodernistycznej gry z konwencją. To naprawdę dobra powieść!
granice.pl

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Iwar
Debiutant
Debiutant

Postautor: Iwar » pn 09 gru 2019, 17:36

iris pisze:Source of the post Autor sam się nie pochwali

Autorowi się nie chce insta zakładać, więc autor żyje w błogiej nieświadomości :) Dzięki za zalinkowanie iris.

iris pisze:Source of the post Dickens

iris pisze:Source of the post postmodern

No tu przyznam że mnie tam gdzie trzeba pogłaskali.

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Postautor: iris » śr 11 gru 2019, 18:08

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Iwar
Debiutant
Debiutant

Postautor: Iwar » śr 11 gru 2019, 21:47

iris, żaden promotor mnie tak nie promował jak Ty! Dziękuję. Będę się musiał jakoś odwdzięczyć.
I, szczerze, miałem sam dać znać, ale nie sądziłem, że tak szybko to wrzucą. Za bardzo byłem zaaferowany pierwszą "dużą" recenzją. Linkuję, ku nauce wszystkich młodych wilków literatury. Co mi tam wytknięto, paru ludzi z wery już sugerowało dawno, więc to i tak jest mocno poprawiona wersja. Wniosek taki się nasuwa -- trzeba wilczki uważnie słuchać co tu mówią.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » śr 11 gru 2019, 22:01

Iwar pisze:Source of the post Co mi tam wytknięto, paru ludzi z wery już sugerowało dawno, więc to i tak jest mocno poprawiona wersja.

Obrazek
Iwar pisze:Source of the post iris, żaden promotor mnie tak nie promował jak Ty! Dziękuję. Będę się musiał jakoś odwdzięczyć.

Oooo, to jest pomysł! Ściągnij Ją do Kraka na procenty, przy okazji podpisze mi knigę :D

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » śr 11 gru 2019, 22:23

Misieq79 pisze:Oooo, to jest pomysł! Ściągnij Ją do Kraka na procenty, przy okazji podpisze mi knigę :D

Koniecznie!
Przy zjeździe Czterech Jeźdźców Apokalipsy.
I wymianie autografów.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Postautor: brat_ruina » czw 12 gru 2019, 01:58

To kiedy ten Krakał?
Może nawet bym się kopnął, co prawda nie moturem bo piździ przeokrutnie, ale jest do przegnania pięciolitrowy konik w logo:)

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Postautor: iris » czw 12 gru 2019, 07:25

Iwar pisze:Source of the post iris, żaden promotor mnie tak nie promował jak Ty!

No w końcu jesteś moim bratem w debiutowaniu ;) z innego ojca, ale matka Wery ta sama :D

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » czw 12 gru 2019, 07:50

brat_ruina pisze:Source of the post To kiedy ten Krakał?
No, no, kiedy?
Iwar, gratki! :waryjaci: Nie napiszę, że mam książkę na półce, bo jeszcze jej tam nie odstawiłam. Czytam :)

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Iwar
Debiutant
Debiutant

Postautor: Iwar » czw 12 gru 2019, 16:42

Aktegev pisze:Source of the post Czytam

Czekam na brutalnie szczerą opinię :)
A Kraków pewnie gdzieś w styczniu, będziemy coś precyzować po świętach z pozostałymi inspiratorami.

Awatar użytkownika
Wizimir
Pisarz osiedlowy

Postautor: Wizimir » ndz 12 sty 2020, 12:22

Iwar, skończyłem czytać "Braciszków" i pomyślałem, że naskrobię kilka słów. Oceniałem tak, jak oceniałbym wszystko - przeczytałem sporo fantastyki i jestem dość wymagający, oczekuję w tym gatunku jakiegoś zaskoczenia, a od Ciebie je dostałem. Fakt, że mam do czynienia z autorem z Wery od początku mnie cieszył, ale nie sprawiał, że pochwaliłbym coś, co nie przypadłoby mi do gustu.

Ale przypadło. To jedna z lepszych fantastycznych pozycji, jakie czytałem w ostatnim czasie. Dostrzegam wady (i oczywiście od nich zacznę!) - przede wszystkim pierwszy rozdział "wchodził" dość trudno, miałem wrażenie stylistycznego przeszarżowania, scena nie była dla mnie do końca czytelna. Co ciekawe, od drugiego rozdziału ten "problem" zupełnie zanikł, więc nie wiem, czy naprawdę są jakieś znaczące różnice, czy po prostu potrzebowałem czasu na przestawienie się na Twój styl. A własny styl zdecydowanie wypracowałeś i za to wielkie ukłony.

Również i po zakończeniu spodziewałem się trochę więcej - historia urywa się, jak na mój gust, nieco zbyt szybko. Pojedyncze rozwiązania fabularne wydawały mi się się nieco pretekstowe. Jednak to wszystko są naprawdę drobiazgi, ponieważ wykreowałeś naprawdę oryginalny, ciekawy świat i wypełniłeś go świetnymi, charakterystycznymi postaciami. Wciągasz w tę opowieść, pięknie ją odmalowujesz, nie popadasz w sztampę, odpowiednio wyważasz opisy, dynamikę i humor. Miasto jest głównym bohaterem tej opowieści i miasto jest jej największą zaletą, a kolejne jego oblicza odsłaniasz powoli, wierząc w inteligencję czytelnika. Fabuła wciąga, choć mam wrażenie (oby słuszne), że to dopiero preludium do dalszych wydarzeń. Scenę i bohaterów masz już idealnych, więc...

Liczę, że szybko doczekam się kolejnych części w księgarni ;). Gratuluję, naprawdę mi się podobało. Możesz coś zdradzić nt. wydania drugiego tomu, czy jeszcze za wcześnie?

Awatar użytkownika
Iwar
Debiutant
Debiutant

Postautor: Iwar » ndz 12 sty 2020, 19:47

Wizimir, dzięki za przeczytanie i opinię. Co do wad -- masz rację :) Pierwszy rozdział to jeszcze mój najpierwotniejszy styl, Iwar bez filtra. Pierwsza dłuższa rzecz jaką w życiu napisałem, więc widać tam wszystkie wady pączkującego grafomana. Plącze się jeszcze oryginalna wersja tego na forum, pod nickiem do którego zapomniałem hasła. Napisałem to, zająłem się życiem, by po trzech latach wrócić z pomysłem pisania książki.

Zakończenie. Świadomie chciałem zrobić antytezę do zwyczajowej walki z finalnym bossem. Myślę jednak, że w mojej ucieczce od typowych wielkich fajerwerków na końcu, z daleko poszedłem w fajerwerków brak. Zrozumiałem to teraz i w następnych częściach jest odrobinę bardziej widowiskowo. Czy się udało, nie wiem, pytać Miśka, on czytał :)

Co do drugiego tomu. Mój brat kupił pięć egzemplarzy, ale czy to wystarczy wydawcy, by dokonać kolejnej inwestycji? Nie mam pojęcia. Ostatecznie zrobi się pdf, narysuje okładkę w Paint'cie i wyśle do zainteresowanych czytelników :P

Wróć do „Strefa Debiutantów”