Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Bajki o Weryludkach. Bajka II: O tym, jak Eldil powiedział wszystkim, co o nich myśli.

w rolach głównych: My - forumowicze
Klucznik: Eldil

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Bajki o Weryludkach. Bajka II: O tym, jak Eldil powiedział wszystkim, co o nich myśli.

Postautor: Eldil » śr 28 mar 2018, 08:36

Bajki o weryludkach

Bajka II

O tym, jak Eldil powiedział wszystkim,
co o nich myśli

Nie lubię Was! Przyjaciół poznaje się, gdy trzeba pomóc, a Wy mnie zawiedliście! Eee... możecie nie rozmawiać, jak Was objeżdżam? To dla mnie trudny moment, proszę o współpracę. Dziękuję. Przyszłem dziś... co? Odczep się, Ravva, przyszedłem, autobus mnie przywiózł! Tylko dlatego dziś tu jestem: by powiedzieć Wam, jak bardzo Was nie lubię. Patrzę Wam wszystkim w oczy... Misiek, brachu, nie teraz, osłabiasz mi efekt. No zeza mam i oczu jak pająk, każde patrzy na inną osobę! Patrzę każdemu z Was z osobna w oczy... w odstępach czasowych... teraz dobrze? „Za długo”? Potem się skróci. Zaraz, co to ja? Ach. Każdemu w oczy mogę powiedzieć, że go nie lubię. „W uszy”. W uszy to ja Ci i powiem i przywalę! Ja mówię, czy Wy? Nie lubię Ciebie, Romek, nie lubię Ciebie, Ruin, nie lubię Was, Ith i Izka... no zaraz padnę. Dziewczyny, naprawdę? W takim momencie machać mi i słać buziaki? Jak mam się skupić na tekście? I jeszcze mi się kartki pomieszały... o, tutaj. Nie lubię Ciebie, Saro... auć! A to za co? I gdzie mi z łapami, jaki szaliczek? No dobrze, faktycznie cieplej. Dziękuję, mamo Sa... ała! To boli durna bab... ałaałaała... Szopen, przyjacielu, mogę stanąć obok Ciebie? Będzie bezpieczniej. Dzięki, super jesteś. Gdzie to ja... Aha. Nie lubię Ciebie, Szopen, ani ciebie Emmo... no czego beczysz? Dom wariatów. Zaraz, na czym to ja skończyłem... jak to mam kończyć? Jeszcze mnóstwa osób nie wymieniłem, będzie im przykro! Jak? Wam jest przykro, że umiem pisać, ha – ha, boki zrywać. No dobrze, do puenty. Jak zbierałem chętnych na marsjańskie party, to pchaliście się wszyscy, a jak mi potrzebne jedne jedyne zwłoki, to nikt się nie poświęci!

To tyle.

Jak mi poszło?

„Przegadane”? Moment, będę notował. „Nie czuję tego”. Ok, zapisane. „Za dużo postaci na krótki tekst”. Mam. „Najlepiej żebyś obciął sobie ręce...” o, to jakiś pomysł fabularny? Może być ciekawe. Już już, notuję dalej: „… sobie ręce... i nigdy więcej niczego nie napi...” ej, ja poważnie pytam! To było poważnie?

Off Topic
Już za tydzień:

Za tydzień niczego nie będzie! Nie mam pomysłu.

Cdn.

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Postautor: Eldil » śr 28 mar 2018, 08:40

Miniaturka jest żartem, powstałym przed miesiącem jako pokłosie trudnych negocjacji, kogo zamordować w poprzedniej ;)
Robocze tytuły: "Dzień na Wery", "Dzień jak co dzień" :D
Pozdrawiam wszystkich wymienionych i przepraszam wszystkich pominiętych ;)

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » śr 28 mar 2018, 08:59

Eldil pisze:Source of the post Miniaturka jest żartem

eee zepsułeś :P

a zupełnie serio to mi się bardzo podoba :hug:

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » śr 28 mar 2018, 09:12

Eldil pisze:Source of the post To boli durna bab...

Ja Ci dam durna ! Przypomnę, jak będziesz potrzebował korzystać z mojej wiedzy !
Eldil pisze:Source of the post a jak mi potrzebne jedne jedyne zwłoki, to nikt się nie poświęci!

Proponowałam, sugerowałam, zebrałam nawet chętnych - a Ty nie i nie, bo kobiet mordować nie wypada! Jakieś idiotyczne skrupuły !
Eldil pisze:Source of the post No zeza mam i oczu jak pająk

literówka :P
Eldil pisze:Source of the post Patrzę Wam wszystkim w oczy... Misiek, brachu, nie teraz, osłabiasz mi efekt. No zeza mam i oczu jak pająk, każde patrzy na inną osobę! Patrzę każdemu z Was z osobna w oczy... w odstępach czasowych... teraz dobrze? „Za długo”? Potem się skróci. Zaraz, co to ja? Ach. Każdemu w oczy mogę powiedzieć, że go nie lubię.

Czy te oczy mogą kłamać?:)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Postautor: iris » pt 30 mar 2018, 22:47

Bo to był pająk dwudziestodwuoczny :D

Czy jak mnie tam nie ma, to znaczy, że mnie lubisz, czy raczej, że mnie nie lubisz tak bardzo, że aż nie wymieniłeś ;)? A może mnie nie ma??? :shock:

Fajne :)

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » sob 31 mar 2018, 18:15

Eldil, tak jak wczoraj rozmawialiśmy na SB - piszesz świetnie, lekko, dowcipnie i z finezją:-)) Fajnie byłoby przeczytać coś dłuższego, ale to nie musi od razu być powieść, przecież możesz najpierw spróbować pisać opowiadania, tak do 10 tysięcy znaków.
W każdym razie ja czekam :D

Awatar użytkownika
Grandel
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 3
Kontaktowanie:

Postautor: Grandel » sob 31 mar 2018, 18:24

Słabe, a pomysł lizusiowy,

Nie ma rzeczy bar­dziej niewiary­god­nej od rzeczywistości.

Wróć do „Zamek WeryfikatoriuM”