Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Złoty Pałac Łasic.

w rolach głównych: My - forumowicze
Klucznik: Eldil

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » pt 04 paź 2019, 11:40

Ostatni post z poprzedniej strony:

Są Myszy. Całe komando, tylko się pochowały, bo od kiedy nie ma ich właściciela zrobiły się nieśmiałe.
- Wilhelm!
- Pani? - przydreptał.
- Dogoń ich i powiedz, że jesteście. Jesteście, ale niejadalni.
- Nie chcę. Jak mam kogoś dogonić, jak jestem ślepy?
- Jest to jakiś argument, ale jesteś ślepy od dziesięciu lat i jakoś ci to nie przeszkadzało w rozrabianiu. Gonić, zawrócić, a Lucjan niech wstawi garnek z ogórkową. Trzeba ugościć. O, mam jeszcze słone paluszki, żelki. Piwo jest?
- Nie wiem... To może ja... lepiej ich dogonię. - Jakoś to zbyt łagodnie zabrzmiało.
Nie zdążyła nic powiedzieć, wyrwał przed siebie, jakby mu kto ogon podpalił. Usłyszała tylko:
- Gorgiasz, Miauk! Ratujcie!

- Masz piękne oczy - powiedziała kobieta. - Zrobię sobie z nich kolczyki.

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » sob 30 lis 2019, 10:16

Coś stuknęo o szybę. Właściwie w kolorowy witraż, ale Lucjanowi było wszystko jedno. I tak nie widział, ale też zapomniał, że Łasic i Kuku oglądają "Damy i wieśniaczki". Żeby nikt nie słyszałał i nie posądził o brak gustu - okna zaszczelnili taśmą.
- Pani! Otwórz, Pani! Mam Pająka, coś z nim nie tak!
Tłukł skrzdełkami o witraż. Andrzej zwlókł się z kanapy i mruknął - Nie tak go wychowaliśmy.

Okazało się, że Lucjan miał rację. Pająk zmienił... kolor.
- Pani, powiedz, czemu on jest czarny, a nie czerwony?
- Może za długo siedział na Wery?
- Łasic, to nie przejdzie. - Andrzej doskonale wiedział o co chodzi, ale wytłumaczyć, to już... no, niespecjalnie, wyższa liga, ona zna się na prawdzie więcej niż ktokolwiek kogo poznał.
- Masz lepszy pomysł?
- Widział obraz w twojej karczmie i... No nie, nie mogę! Znienawidzi mnie.
- Widział obraz, tak? I co? Tak go przeraziło, że się zrobił czarny? Musimy to naprawić.

Zapadła cisza, Lucjan zaprowadził Pająka na swój strych. Włączył telewizor, akurat leciały wiadomości.
"Kmiotek wyskoczył z okna. Kmiotek powiedział, że już nigdy niczego nie napisze. Kmiotek się obraził. Osiedlowy pisarz widział jak nietoperz dobija się do Złotego Pałacu z czarnym Pająkiem w szponach swoich kruchych i maleńkich. Kto jest za to odpowiedzialny?"

- Będą kłopoty. - Zasmucił się Lucjan. - Muszę powiedzieć Pani. Przykro mi, ale to mój obowiązek.
I poleciał ze złymi wiadomościami, choć był przyzwyczajony - dobrych w telewizorni jak na lekarstwo. Wiedział, że trzeba będzie użyć farby ale najpierw wybielacza. Nic przyjemnego. Doleciał do prywatnej komnaty i przyłapał Panią jak z Andrzejem ogląda "Człowiek kontra jedzenie". As w rękawie, chociaż po latach doświadczenia, ona nie uwierzy, że się nietoperz nie wygada.
- Pani, musimy przefarbować Pająka. Koniecznie. Bo będzie afera.
- Jesteśmy zajęci. On nie dokończy tego hamburgera. A jak nie, to właśnie przegrałam sto sztabek złota.

Lucjan postanowił wziąć sprawy w swoje skrzydła, poleciał do łazienki po ACE, z kosmetyczki Pani zwinął czerwoną szminkę.
- Damy radę, Pająku, damy radę. Tylko zamknij wszystkie oczka. A, jak otworzysz, unikaj luster.

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » śr 04 gru 2019, 11:46

Lucjan bujał się na złotym żyrandolu. Gowę okrył skrzydłami i próbował udawać, że śpi. Może i do wczoraj był najlepszym szpiegiem na Wery, ale kiepskim aktorem. Zapomniał o chrapaniu i syndromie drgających skrzydeł. Czekała go niemiła rozmowa i aż bał się kary. Pewnie skończy się tak, że nie będą mu włączać "Batmana" do słuchania o poranku, przed prawdziwym snem.
- Lucjan, przestań się wygłupiać - zaczął Andrzej tonem łagodnym i delikatnym jak płatek maku polnego. - Chcemy tylko dowiedzieć się jak to się stało, że Pająk cię przyłapał. Nikt nie będzie na ciebie krzyczał.
- Nieprawda, Pani Łasic na pewno będzie - chlipnął i jeszcze ciaśniej otulił się skrzydłami.
Łasic w pokojowym geście uniosła dłonie do góry i pokręciła głową.
- Nie będzie. Obiecała.
- No... przelatywałem obok komnaty Pająka, usłyszałem coś ciekawego. No i się zasłuchałem... i się zapomniałem.
- Dobrze, to co mówił Pająk?
- Nic nie mówił. Tylko stukał w klawiaturę. Podsłuchiwałem Szopena.
- Ciekawe... - mruknęła Łasic - Szopen odwiedził Pająka, ciekawe co kombinują. A więc... - Wzięła głęboki oddech, by przypadkiem nie podnieść głosu. - Co mówił Szopen?
- Nic nie mówił.
Łasic i Andrzej wymienili zaniepokojone spojrzenia. Przecież na Wery każdy klepie w klawiaturę, jeśli uznał, że ten dźwięk to coś ciekawego... coś musiało mu dolegać.
- Jeszcze raz, powolutku. Pająk pisał i nic nie mówił. To już wiemy. Szopen tam był i nic nie mówił. Ale co robił Szopen?
- Grał na fortepianie. Mówię, przelatywałem obok, spodobało mi się... zasłuchałem się i zapomniałem.

Salwa śmiechu. Łasic się opluła, Andrzej zaksztusztusił. Lucjan nie spodziewał się takiej reakcji. Rozwinął skrzydła i z wielkim zdumieniem rejestrował nietypowe dźwięki.
- Nie mogłeś powiedzieć, że słuchałeś muzyki?
- Ależ Pani, Pani pytała co mówił, a on nic...

Awatar użytkownika
AndrzejQ
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: AndrzejQ » śr 04 gru 2019, 18:13

Pani, jedynym Andrzejem oglądającym "Damy i wieśniaczki" jaki przychodzi mi do głowy, jest miłościwie nam panujący Prezydent RP. Kuku tego nie robi, czasu nie ma. Pracy po uszy. Rozkręcam właśnie nowy biznes. Z kolegą Tomkiem założyliśmy Akwin. Sprzedaż i dystrybucja wina. Najlepiej idzie mszalne. Jeszcze się nie znalazł żaden proboszcz, który by nam odmówił zaproszenia na degustację, kiedy po odebraniu telefonu usłyszał:
-Dzień dobry, tutaj Tomasz z Akwinu...
Przejmujemy parafię po parafii.On dzwoni, ja odwiedzam plebanie. Zauważyłem, że księża to straszne łasuchy, dlatego za każdym razem zabieram ze sobą coś na małego głodzia. I, chwalić Boga, jakoś się kręci. Ale zajrzę do Pałacu, Wery soon! Miłego grudnia i niech Noc będzie z Tobą!

Pamiętaj: kiedy ludzie mówią ci, że coś jest źle lub nie działa na nich, prawie zawsze mają rację.Natomiast kiedy mówią ci, co dokładnie nie działa, i radzą, jak to naprawić, prawie zawsze się mylą.
Neil R. Gaiman

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » czw 05 gru 2019, 10:07

- Pani, jakiś Tomasz dobija się do bram...
- Nie ma mnie. Zastanawiam się jak ci powiedzieć, że wiem, że widzisz, drogi Lucjanie. Zastanawiam się jak to powiedzieć, żeby brzmiało paskudnie, okropnie. No wiesz, żebym sobie nie popsuła reputacji.
- Ten Tomasz wino sprzedaje, może Pani...
- Widzisz. Ty widzisz, wredna, zakłamana kreaturo! Podglądałeś Pająka! I Szopena tam nie było. Wino to ja mam swojej w karczmie. Nie obchodzi mnie wino Tomasza. Nie otwierać bramy!
- Pani, Pan Andrzej już tam pobiegł. A Pani zapomniała o opisach.
- Solić opisy! Za młody jesteś, żeby pamiętać co robi wino z ludźmi na Wery. Leć, leć, masz skrzydlate ręce. Dalej, dalej, proszę leć, proszę gnaj! Ratuj go!
- Pani wino podobno też całkiem niezłe... to i owo słyszałem.
- I widziałeś. A w mojej karczmie jest najepsze wino pod Słońcem. Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things.

Awatar użytkownika
AndrzejQ
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: AndrzejQ » czw 05 gru 2019, 14:46

Żebyś się Pani potem nie dziwiła, że będziesz wszystkiemu winna!!!

Pamiętaj: kiedy ludzie mówią ci, że coś jest źle lub nie działa na nich, prawie zawsze mają rację.Natomiast kiedy mówią ci, co dokładnie nie działa, i radzą, jak to naprawić, prawie zawsze się mylą.
Neil R. Gaiman

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » czw 05 gru 2019, 16:30

- Ona temu winna, ona temu winna, pocałować go powinna...
- Zamkinj się, Lucjan!
- Zanuciło mi się, gdzieś podsłuchałem. Przepraszam, Pani.
- No dobra, nuć sobie.

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Złoty Pałac Łasic.

Postautor: Łasic » sob 07 gru 2019, 06:03

"List pożegnalny do Lucjana"

Wiem, że w kinie jest fajnie. Cieplutko, dużo popcornu na podłaodze. Dzieci, którym dla zabawy można się wplątać we włosy. Wbrew pozorom to ciekawsze niż bajka na ekranie, wiem. W sumie to zrobiłeś ciekawą fryzurę tej nauczycielce, która powiedziała małym: jak zobaczę okruszek na podłodze, okruszek, to rodzice będą płacić za sprzątanie. Ładnie jej w tych lokach było. Nav mał rację, byłam okropna, zbyt wymagająca, niemiła, wredna. Odpocznij od noszenia fioleowego kamienia. Pobaw się w tym kinie, a ja zrobię wszystko, żebyś do mnie wrócił. Nawet rozsypię popcorn. Nie chcę innego nietoperza.

Ła.

Wróć do „Zamek WeryfikatoriuM”