Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Antybabol

czyli "Mogę pomóc jeśli chodzi o..."

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator
OSTRZEŻENIA: 0

Antybabol

Postautor: ancepa » wt 27 lut 2018, 19:54

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dobra, forumowi Pasjonaci!

Czy jest ktoś kompetentny w zakresie DNA? Mam na myśli genetykę w powiązaniu z genealogią.

Kogoś kto dobrze zrozumie jak napiszę moje pytanie: mam raw data z testu autosomalnego z FTDNA i w ancient calculatorze wyszło mi 21% powiązania z pochówkiem BR2 z Węgier i jak się to ma do tego, że podobno mamy ok 70%DNA takiego samego jak ślimaki?

Jak mi ktoś po ludzku wyłoży, to zapraszam na PW. :D Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Begied21
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 1

Antybabol

Postautor: Begied21 » ndz 11 mar 2018, 07:34

Ja bym strzelał że to przez alternatywny splicing - człowiek posiada około 25 tysięcy genów kodujących białka albo ogólnie jakieś polipeptydy, właśnie przez alternatywne składanie można mieć na mRNA polipeptydy z "przepisanych" genów powiedzmy 1234 ale też 123, i tak dalej ( oczywiście jest dużo trójek nukleotydów i dużo więcej kombinacji). No i jeszcze introny w DNA i pre-m-RNA, które stanowią chyba 98-97% DNA a nie można ich tak sobie wywalić bo jakąś funkcję regulatorową pełnią (bakterie ich nie mają na przykład). Wydaje mi się że to może być przez to - albo biorą tylko te fragmenty "typowo ludzkie". Zdaję biologię rozszerzoną i to tyle co wiem. :roll:

Jak to mawia święta Ziuta - olej risercz, daj uczucia...

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Antybabol

Postautor: ancepa » ndz 11 mar 2018, 09:39

Begied21 pisze:Source of the post [...] albo biorą tylko te fragmenty "typowo ludzkie"
Liczę, że właśnie to jest odpowiedź, ale będę jeszcze szukać potwierdzenia. :)

Begied21 pisze:Source of the post Zdaję biologię rozszerzoną[...]
W tym roku matura? Powodzenia! :)

Awatar użytkownika
Begied21
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 1

Antybabol

Postautor: Begied21 » ndz 11 mar 2018, 11:09

ancepa pisze: W tym roku matura? Powodzenia! :)

Dzięki! :D Sorki jak za dużo nie pomogłem :roll:

Jak to mawia święta Ziuta - olej risercz, daj uczucia...

Awatar użytkownika
Strzałka
Pisarz domowy

Antybabol

Postautor: Strzałka » ndz 11 mar 2018, 14:46

Nie jestem pewna, czy powinnam założyć nowy temat czy pisać tutaj, więc napiszę tutaj, gdzie są już jacyś ludzie :)
Jeśli ktoś miałby rozkminy okołomedyczne, chętnie pomogę. Bardziej w temacie patofizjologii różnych chorób i obrażeń albo sposobów na uśmiercanie/unieszkodliwianie bohaterów niż samych procedur.

Awatar użytkownika
legeartis
Zarodek pisarza

Antybabol

Postautor: legeartis » ndz 22 kwie 2018, 18:27

Ode mnie możecie się troszkę dowiedzieć na temat leków, farmaceutyków, narkotyków i pracy w aptece.
Dodatkowo miałem przyjemność spędzić dużo czasu na oglądaniu filmów i seriali, a obecnie także i książek kryminalnych (tutaj dopiero raczkuję), a więc jakby ktoś potrzebował motywów, porady lub opinii to jestem do usług.

Awatar użytkownika
MargotNoir
Dusza pisarza

Antybabol

Postautor: MargotNoir » ndz 24 cze 2018, 17:00

ancepa pisze:Source of the post Dobra, forumowi Pasjonaci!

Czy jest ktoś kompetentny w zakresie DNA? Mam na myśli genetykę w powiązaniu z genealogią.

Znalazłaś już chętnego? Jeśli nadal nie, to mogę spróbować.

Ogólnie mogę pomóc w tematach biologii i biochemii, tego, jak od strony praktycznej wyglądają pewne techniki oraz generalnie praca w laboratorium biochemicznym/komórkowym, jak wygląda dzień pracownika life science etc.

Awatar użytkownika
noetting
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Antybabol

Postautor: noetting » sob 23 lut 2019, 23:48

Ja mogę pomóc w takich oto tematach:

- geologia, paleontologia
- ziołolecznictwo, medycyna naturalna

I trochę w zakresie:

- psychologii
- duchowości

http://zalecka-wojtaszek.pl

Pisanie to czary, woda życia, jak każdy akt twórczy. Woda nic nie kosztuje. Pijcie zatem. Pijcie i nasyćcie pragnienie. - S. King

Awatar użytkownika
Słowołapacz
Pisarz domowy

Antybabol

Postautor: Słowołapacz » sob 30 lis 2019, 15:35

Odświeżam ;) Temat, w którym mogę pomóc to szydełkowanie. Tak, wiem... Dla większości to śmieszne, ale jestem doświadczonym rękodzielnikiem i mogę doradzić w szeroko pojętym temacie szydełkowania. Wiecie, takim patyczkiem z haczykiem można wykonać naprawdę wiele rzeczy. Począwszy od serwetek, dywanów, koszyków, odzieży, dekoracji itd., kończywszy na zabawkach dla najmłodszych. Jeśli kogoś interesuje ta technika, zapraszam do kontaktu poprzez wiadomość prywatną. Zapewniam, że pokarzę niedowiarkom, w jaki sposób można sprawić przyjemność rodzinie i znajomym. Niepowtarzalne prezenty to moja specjalność, a ich samodzielne wykonanie to temat mojego poradnika, dla którego szukam wydawcy. ;)

Awatar użytkownika
Iwonka
Pisarz domowy

Antybabol

Postautor: Iwonka » śr 04 gru 2019, 12:04

Chętnie pomogę:
- krawiectwo ciężkie i lekkie. Budowa maszyn do szycia (z tych starszych): stębnówka, owerloc.
- haft richelie, krzyżykowy.

„ Miałem zły dzień.Tydzień. Miesiąc. Rok. Całe życie. Cholera jasna”

„Jeśli poniedziałek zaczął się dobrze, to znaczy, że zło pierdolnie znienacka".

Wróć do „Forumowi Specjaliści i Pasjonaci”