Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Krzyczący Trzewiem

Piszesz scenariusze? Pochwal się nimi w tym dziale

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Noiz
Kmiotek
OSTRZEŻENIA: 0

Krzyczący Trzewiem

Postautor: Noiz » sob 16 maja 2009, 12:26

W liceum napisałem z koleżanką krótki scenariusz do filmu który mieliśmy amatorsko zrealizować. Jestem ciekawy czy taki dość pokręcony humor trafia do kogoś poza nami. Fragment:

DŹWIĘK:

- W życiu każdego człowieka prędzej czy później następuje punkt zwrotny, kiedy to osoba ta uświadamia sobie, że

czas na zmiany.

[Z LOTTO wybiega Stefan z dyszką w łapie, macha rękami i śpiewa: "Gdy widzę słodyczę to kwiczę", zaczepia

ludzi, obściskuje nieznajomych, nagle zauważa Barbarę idącą w jego stronę.]

DŹWIĘK:

- Tak, przyszedł czas na zmiany, a zacznę od zerwania z Barbarą. Żeby dobrze przekazać coś innej osobie należy

przystosować się do jej toku myślenia.

[Podbiega do Barbary i drze mordę.]

STEFAN

- Barbara, coś Ty zrobiła?!

BARBARA

- Co?

STEFAN

- Nie udawaj! Jak mogłaś myśleć, że się nie zorientuję?!

Nie jestem w stanie Ci tego wybaczyć!

BARBARA

- Stefan, tak bardzo mi wstyd. Opanuj gniew. Krzysztof Ibisz i tak nie odpisał na żaden z tych listów.

STEFAN

- Daj spokój Barbara, to już koniec! Nie mógłbym żyć bezustannie zastanawiając się co by było, gdyby odpisał!

Żegnaj!

BARBARA

- Nieeeee!!! [Rozpaczliwie krzyczy padając na kolana]

Awatar użytkownika
Edd
Dusza pisarza

Postautor: Edd » śr 29 lip 2009, 20:08

Noiz, przede wszystkim forma. Trzeba nad tym surowo popracować.

Szczerz powiedziawszy w ogóle nie rozumiem tego, co powyżej przedstawiłeś. W ogóle. Ale mniejsza o to... Zobaczymy jakie działania podejmiesz w celu zmian.

Napisałeś nudny fragment. Do tego kompletnie o niczym. Na przyszłość zastanów się surowo - pomyśl nad pomysłem, bohaterami, scenografią. Nie zapomnij o fachowych książkach, które przedstawią Ci prawdziwe kryteria scenariusza i właściwą formę.

Awatar użytkownika
Sparks
Pisarz domowy

Postautor: Sparks » czw 30 lip 2009, 15:48

A mnie to śmieszy. Na scenariuszach się nie znam, więc żadnej formy nie skomentuję, ale mnie ten twór naprawdę rozśmieszył. xD

`Zgaś moje oczy, ja Cię widzieć mogę. Uszy zatrzaśnij, ja Ciebie usłyszę.

I ja do Ciebie bez nóg znajdę drogę. I bez ust krzyk mój cisnę w Twoją ciszę.

Wróć do „Scenariusze filmowe i teatralne”