Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Aius - dramat

Piszesz scenariusze? Pochwal się nimi w tym dziale

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bukkaku
Kmiotek
Posty: 1
Rejestracja: śr 19 gru 2012, 21:11
OSTRZEŻENIA: 0
Płeć: Mężczyzna

Aius - dramat

Postautor: Bukkaku » śr 19 gru 2012, 21:16

Witam Państwa, chciałbym zachęcić do ściągania za darmo dramatu:
Aius

Krótki opis:
Dramat romantyczny w dwóch częściach. Akcja utworu toczy się w zaborze rosyjskim w XIX w. oraz w Japonii, pogrążonej w ogniu wojny domowej (Wojna Roku Smoka).
Dla Ajusza, młodzieńca przeżywającego trudności wieku dorastania wyrazem buntu staje się poszukiwanie własnej filozofii, która pomogłaby mu odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Stanąwszy w obliczu nieodwzajemnionej miłości, chłopak szuka zrozumienia najpierw u księdza, a później u nauczyciela zen...

Druga część dramatu przenosi nas do Japonii z czasów Restauracji Meiji. Tym razem rolę protagonisty pełni Takeru, alter ego Ajusza, który, tak jak on zmaga się z problemami związanymi z odrzuceniem i samoakceptacją. Takeru postanawia dołączyć do Shinsengumi - działającej na terenie Kioto policji szogunatu Tokugawa.

Utwór jest pisany stylem zmiennym, zależnym od nastroju i charakteru danej sceny. Miejscami jest to styl wierszowany, o podniosłym tonie, innym razem styl wypowiedzi bohaterów jest niemal kolokwialny. Druga część dramatu zawiera sporo nawiązań do mitologii i historii Japonii, na szczęście tekst opatrzony jest zwięzłymi opisami, które wprowadzają czytelnika w niuanse relacji wewnątrz Shinsengumi oraz stronnictwa proszoguńskiego.

Książka nie jest długa, czyta się ją jednym tchem, jednak warto rzucić na nią okiem, gdyż przesłanie, które ze sobą niesie jest szczególnie ważne dzisiaj, w czasach, kiedy tak często zapominamy o drugim człowieku.


Link do pobrania:
http://beezar.pl/ksiazki/aius


Pozdrawiam.

Najpierw przeczytaj regulamin, przedstaw się w odpowiednim dziale, a później pisz.
Zaqr
Ostatnio zmieniony śr 19 gru 2012, 21:20 przez Bukkaku, łącznie zmieniany 1 raz.Wróć do „Scenariusze filmowe i teatralne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość