Introspekcja

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Introspekcja

Postautor: Iwar » czw 07 wrz 2017, 09:24

Na wierzchu pot. Pot nieprawdziwy, nieprzepracowany. Wyciągnięty na siedząco, przez upał i koszulę nieoddychającą. Pod potem skóra. Gruba, nosorożcowata, chroniąca przed nadmiarem sentymentów. Potem mięso i kość, związane ścięgnem. Podają dłoń do powitania, podnoszą rękę na bliźniego swego.

Są i flaki. Worek pełen kwasu który podnosi się do gardła na samą myśl o tych mądrych ludziach wszystkich. Rurki, w których treść zmienia się w łajno, sprowadzając smak na ziemię. A to wszystko obmywa krew. Krew moich przodków, których nie znam, mojej tradycji, którą gardzę. Nie dam wam mojej krwi panowie i panie.

W garnku czaszki dryfuje mózg. W nim płyną z prądem elektrycznym słowa i obrazy. I wszystkich członków naleciałości – od potu, co na skórze, po krew, co nie dam. Ferment się robi od tych prądów i pływów. Bulgocze i miesza się we łbie, aż w końcu wykipi. Bierzcie i jedzcie.

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Introspekcja

Postautor: Natasza » czw 07 wrz 2017, 09:34

Coś w tym jest - jakaś siła. Nie wiem na razie, co myśleć

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Introspekcja

Postautor: Sarah » czw 07 wrz 2017, 09:42

Mocne. Dobre.
:)

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Introspekcja

Postautor: Natasza » czw 07 wrz 2017, 09:43

Iwar pisze:Source of the post W garnku czaszki dryfuje mózg.

kapitalne!

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Introspekcja

Postautor: ithilhin » czw 07 wrz 2017, 09:52

Napisane sprawnie.
Ale przekaz mnie omija. Za dużo turpizmu (?).

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Strach na wróble
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Introspekcja

Postautor: Strach na wróble » czw 07 wrz 2017, 11:39

Ale przekaz mnie omija. (Ithilhin)

Popieram. Osssootuuuchozzziii?

Wyciągnięty na siedząco,
przez upał i koszulę nieoddychającą

Wiersz, rozumiem, niezamierzony?

Strach herbu Cztery Patyki, książę na Miedzy, Ugorze etc. do usług

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Introspekcja

Postautor: brat_ruina » czw 07 wrz 2017, 13:53

Turpistyczna impresja - biorę:)

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Introspekcja

Postautor: Bartosh16 » czw 07 wrz 2017, 14:32

Ze swojej strony nie mam się do czego przyczepić... czyli chyba w porządku.

Wycieczka przez organizm rozczłonkowany słowami nie należy do najprzyjemniejszych, ale coś mi mówi, że właśnie taka miała być.

Jako część większej całości - biorę. W ogóle jak widzę Iwara, to wchodzę do tematu bez oporów, i wychodzę zadowolony.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy

Introspekcja

Postautor: Iwar » pt 08 wrz 2017, 09:21

ithilhin pisze:Source of the post turpizmu

brat_ruina pisze:Source of the post Turpistyczna

Ależ co wy, zdrowa, jurna tkanka w akcji, jaki turpizm :)

Strach na wróble pisze:Source of the post Wiersz, rozumiem, niezamierzony

Tu się rypłem. Ale jak tak na to patrzę, to wpasowuje się w resztę tekstu. Ale i tak pewnie to zmienię.

A ogólnie.
Zawsze byłem przekonany, że autor umarł. Że to, jak ludzie interpretują tekst, jest na równi z tym, co autor chciał przekazać. Jak chciał pisać mistykę, a ludzie widzą tekst o uprawie kapusty, to pewnie wszyscy mają rację. Ale zdaje mi się, że póki autor fizycznie żyje, może jeszcze coś dodać. Nie bronić się, nie obruszać, nie mówić, że moja racja jest najmojsza. Zaoferować swoją interpretację jako głos w dyskusji, ale nie głos negujący dyskusję.

Toteż.
Tekst jest odpowiedzią na pytanie, które włożył kiedyś w usta publice jeden z moich ulubionych poetów: "Jak powstają twoje teksty?" Ja postanowiłem nie chwytać za laczka, tylko się wypowiedzieć. Bo, jak wskazuje tytuł, sam szukałem odpowiedzi na to pytanie. Od razu zaznaczę - nie jest to odpowiedź szczególnie odkrywcza, ale myślę, że często zapomina się o tym i w pisaniu i w innych sprawach. Człowiek jest sumą mięsa i kultury. Nie ma jednego bez drugiego. Wiele osób pisze tą samą ręką, którą dłubie w nosie. Niektórzy z tych co budowali katedry, bili swoje żony. Eufonia 'cellar door' to nadal tylko i aż drzwi do piwnicy. I co z tego? I nic. Introspekcja daje czasem tylko to - stwierdzenie oczywistego.

Awatar użytkownika
zsv23
Pisarz domowy

Introspekcja

Postautor: zsv23 » sob 09 wrz 2017, 23:44

Masz swój własny styl, szanuję. Kojarzy mi się z kimś lub czymś, choć za Chiny nie mogę wskazać, z kim/czym :D Białoszewski? Gobrowicz?

Iwar pisze:Source of the post Człowiek jest sumą mięsa i kultury. Nie ma jednego bez drugiego. Wiele osób pisze tą samą ręką, którą dłubie w nosie. Niektórzy z tych co budowali katedry, bili swoje żony. Eufonia 'cellar door' to nadal tylko i aż drzwi do piwnicy. I co z tego? I nic. Introspekcja daje czasem tylko to - stwierdzenie oczywistego.

Ładnie powiedziane, nawet zwykłą odpowiedź potrafisz skonstruować tak, że brzmi jak literatura. Szacun :wink:

It's this: turning into yourself, staring into yourself, asking your demons to come out from that hatch that links your conscious and your subconsious... And when they're coming - cautious, incredible - catch them and link them to paper. Forever.
Dmitrij Głuchowski

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy

Introspekcja

Postautor: Iwar » ndz 10 wrz 2017, 13:58

självmordbombare pisze:Source of the post Ładnie powiedziane, nawet zwykłą odpowiedź potrafisz skonstruować tak, że brzmi jak literatura.

Dzięki. To już chyba takie skrzywienie zawodowe. Ale przydaje się w życiu, bo baby lubio jak się literacko mówi. :D

Wróć do „Archiwum Miniatur”