Mein Land [wulgaryzmy]

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Iwar » pn 17 lip 2017, 10:54

Mein Land

Budzi mnie. Dobry kawałek. Niemiecki, ale z przesłaniem. Nie rozumiem wszystkiego, ale sentyment jak dla mnie jasny.

Znów zapomniałem kupić coś na śniadanie. Nic, będą kornflejksy, jak zwykle.

Sąsiad za ścianą od świtu napierdala wiertarą. Jak nie remont, to disco polo na cały regulator. Pogłaśniam swoje radio.
Soniak wrzeszczy znów o Nich. Idą tu. Idą po to, co moje, a nie ich. Coś trzeba z tym zrobić. Oglądałem wczoraj na diskovery dokument o tym ich kraju. Pożar w burdelu, a nie kraj. I jeszcze te wyjce na wieżach drące gębę co chwilę. Jak tak można żyć. Wychodzę.

Audica czeka. Będę ją jeszcze trochę spłacał, ale przynajmniej się człowiek nie gniecie z plebsem w tramwajach.
Warczy silnik jak pantera na koksie. Ruszam z piskiem opon – wniebowstąpienie. Zstępuję na ziemię na chwilę, by kupić kawę w maku. Starbaksowa lepsza, ale przez ten samochód każdy grosz się liczy.

Miasto moje rzyga mi w oczy bilbordami i banerami, ale nie zwracam na to uwagi. Myślę o Nich.
Przyjdą i jak szczury będą gryźli moje fundamenty, nasrają na moje godła, podetrą się flagą. Będzie człowiek człowiekowi wilkiem.
Przez Nich o mało nie wpadam w dziada na przejściu.

PATRZ GDZIE LEZIESZ, KURWA!

Dojeżdżam do korpo. System padł. Rozmawiam z jakimiś hindusem przez telefon, każe wyłączyć i włączyć. Nawet dobrze po polsku mówi. Wszystko w końcu rusza. Wysyłam do O'Briena te pieprzone zestawienia, deadline przekroczony, chuj wziął bonus.

Lunch znów w maku – bo taniej. Gryzę burgera i myślę o Nich. Przyjdą i będę żreć za moje pieniądze, śmietanę mojej ziemi spijać. Motłoch psiej wiary, bez czci i honoru. Coś trzeba z tym zrobić. Widzę jakąś parkę przy stoliku obok. On ma nowego galaksy, ona którąś iksperie. Zobaczyłbym co w necie, ale nie wyciągam swojej starej nokji, bo wstyd.

Wracam nocą. Myślę o Nich. Przyjdą i zabiją Sienkiewicza i Tuwima. Chociaż zaraz, Tuwim Żyd, mała strata. Ale Słowackiego szkoda. Zamiast Pana Tadeusza będzie Efendi Ahmed. Coś trzeba z tym zrobić. Odbieram telefon. Miałem iść z Raisą na sziszę, ale mówi, że ktoś jej torebkę skroił w autobusie i lipa. Dlatego właśnie masowo się nie transportuję. Na netfliksie jest ten nowy serial o smokach i cyckach, będzie musiało wystarczyć na dziś.

Myję zęby. Oni pewnie nie. Przyjdą i będzie im śmierdzieć z gęby i ukatrupią mnie w nocy swoimi długimi nożami. Coś trzeba z tym zrobić.

Zasypiam. Śni mi się Raisa w wianku z kwiatów polnych wśród pól zboża. Bociek leci nad nią.

Od autora:
Ja nie popieram nikogo. Piszę, co widzę.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Gorgiasz » pn 17 lip 2017, 12:02

Podobał mi się Twój tekst. Nieźle napisany, specyficznym językiem, z humorem i tzw „pazurem”. Za szczególnie cenne uważam to, że przedstawiasz najbardziej aktualne i palące tematy, gdyż moim zdaniem zbyt rzadko są one poruszane w tekstach literackich na forach.
Miałby tylko zastrzeżenie do pisowni obcych wyrazów, gdyż czasem piszesz je fonetycznie po polsku (parafraza jest Ok), czasem używasz oryginalnej pisowni, a czasem mieszasz obie. Należałoby konsekwentnie wybrać któryś z wariantów.

Niemiecki, ale z przesłaniem. Nie rozumiem wszystkiego, ale sentyment jak dla mnie jasny.

Powtórzone „ale”. Można na przykład: Niemiecki, ale z przesłaniem. Nie rozumiem wszystkiego, jednak sentyment jak dla mnie jasny.

Starbaksowa lepsza, ale przez ten samochód każdy grosz się liczy.

Zamiast „samochód” dałbym „wóz”. Bardziej swojsko.

Miasto moje rzyga mi w oczy bilbordami i banerami, ale nie zwracam na to uwagi.

Usunąłbym „moje” i „mi”. Zaimków zawsze za dużo, a tutaj niczego nie wnoszą.

Przyjdą i będzie im śmierdzieć z gęby i ukatrupią mnie w nocy swoimi długimi nożami.

Napisałbym tak:
Przyjdą, będzie im śmierdzieć z gęby i ukatrupią mnie w nocy swoimi długimi nożami.

I jeszcze:
Motłoch psiej wiary, bez czci i honoru.

„psiej wiary” bym usunął. Oczywiście ta uwaga nie odnosi się do strony literackiej.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Bartosh16 » pn 17 lip 2017, 12:03

Przyjemnie poczytać. Po "Złej bajce" wszedłem tu bez cienia wątpliwości.

Jedyną wątpliwość wzbudził zapis słowa 'nokji'. Przypomniało mi to o "bulu" i "nadzieji". Mam wrażenie, że można spokojnie napisać "nokii", i będzie dobrze.

Iwar pisze:nowy serial o smokach i cyckach

Nie taki już nowy. Powiedziałbym raczej nowy sezon.

Z początku myślałem, że to antypisowskie, ale kolejne zdania mówią bodajże o "uchodźcach". "Efendi Ahmed" <- to dobre.

Tytuł przypomina mi piosenkę "Mein Teil" grupy Rammstein, sens tekstu również podobny do wydźwięku utworu, jak na moje.
Fajne, fajne

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: brat_ruina » pn 17 lip 2017, 13:38

Iwar pisze:Budzi mnie. Dobry kawałek. Niemiecki, ale z przesłaniem. Nie rozumiem wszystkiego, ale sentyment jak dla mnie jasny.

Czyżby Philipp Dittberner?

Iwar pisze: Sąsiad za ścianą od świtu napierdala wiertarą.

Dzień świra.

Iwar pisze: Pogłaśniam swoje radio.

Zdu*czaj z radiem, byłeś z nim w poprzedniej miniaturze, która jest dobra. Nie idź na łatwiznę.

Iwar pisze: Oglądałem wczoraj na diskovery dokument o tym ich kraju. Pożar w burdelu, a nie kraj.

Njusy tv

Iwar pisze: Wychodzę.

Ja też.

Iwar pisze: Audica czeka.

Ja bym tu skancerował język, żeby nawiązać do reszty - ałdicą:)

Iwar pisze: Miasto moje rzyga mi w oczy bilbordami i banerami, ale nie zwracam na to uwagi.

sztampa.

Iwar pisze: Myślę o Nich.

Leszku, widzisz to?

Iwar pisze: Tuwim Żyd, mała strata.

tu masz minus, bo to mój mistrz nad mistrze:)

Iwar, nieźle jest, ale poprawki Gorga i rozciągnij text, aż się prosi:)

S.

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Iwar » sob 22 lip 2017, 09:18

Dzięki za uwagi i poprawki. Gorgiasz, jak zwykle, jesteś niezastąpiony.

Bartosh16, no tak "Mein Teil" też by się do tego ładnie odnieść mogło. Konsumpcja i konsumeryzm, i jesteś tym co jesz. Bardzo ciekawa uwaga, dałeś mi do myślenia.

brat_ruina, masz rację co do tego radia. To nie lenistwo, raczej z automatu mi się kalka sytuacji zrobiła. Będę musiał na to zwrócić uwagę, bo ostatnio często się na tym łapię. Trza przełamywać schematy, nawet te stworzone przez siebie!

Co do Tuwima. Na internetach źle się rozumie sarkazm i ironię, więc nie wiem, czy ty tak na serio z tymi minusami :)
Na wszelki wypadek podkreślę, że nie mam ałdicy i nie pracuję w ogólnie pojętym korpo. Poglądy narratora nie są poglądami autora.
Do Prostego Człowieka powinno być lekturą obowiązkową od 6 roku życia wzwyż.

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: brat_ruina » sob 22 lip 2017, 10:01

Iwar pisze:Co do Tuwima. Na internetach źle się rozumie sarkazm i ironię, więc nie wiem, czy ty tak na serio z tymi minusami :)

Poważny to będę w dębowej skrzynce :D

Iwar pisze: Na wszelki wypadek podkreślę, że nie mam ałdicy i nie pracuję w ogólnie pojętym korpo. Poglądy narratora nie są poglądami autora.

:D

Iwar pisze: Do Prostego Człowieka powinno być lekturą obowiązkową od 6 roku życia wzwyż.

Obowiązkowo :D

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Bartosh16 » sob 22 lip 2017, 10:38

Iwar pisze:Na wszelki wypadek podkreślę, że nie mam ałdicy i nie pracuję w ogólnie pojętym korpo. Poglądy narratora nie są poglądami autora.

Tego trzeba się trzymać.
Jeden może nie szanować papieża Franciszka za to, że chce przyjąć uchodźców, kto inny może go z tego powodu kochać.
Ergo, autor może szanować Tuwima, ale jego bohater już nie.

Iwar, na takie zaczepki winieneś odpowiedzieć: "Całujcie mnie wszyscy w d*pę" :)

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: brat_ruina » sob 22 lip 2017, 10:57

Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

:D

Awatar użytkownika
Isabel
Pisarz osiedlowy

Mein Land [wulgaryzmy]

Postautor: Isabel » sob 22 lip 2017, 21:10

Bardzo dobre - i, niestety, bardzo prawdziwe... Bohater trochę taki nieogarnięty i niezdecydowany, mam wrażenie - boi się "Ich", ale wydaje mi się, że gdyby tak go zapytać, co to za konkretnie "Oni" - to nie potrafiłby odpowiedzieć :wink: Przy czym - nie piszę tego w formie zarzutu, wprost przeciwnie, dodaje to autentyzmu Twojej miniaturze, takich ludzi jest niestety na pęczki... Jest jakieś "my", wierzy w to "my" - ale nie ogarnia, kim są ci "my" i dlaczego - z Raisą iść na sziszę OK, ale Tuwim Żyd, to go nie szkoda... (Swoją drogą, od Tuwima to się proszę odczepić, żeśmy do jednej szkoły chodzili :D )

Iwar pisze:Source of the post Pogłaśniam swoje radio.

Jak dla mnie, lepiej by brzmiało "Podkręcam swoje radio."

Iwar pisze:Source of the post Warczy silnik jak pantera na koksie.

Absolutnie przepiękne :D

Iwar pisze:Source of the post nokji

nokii

Iwar pisze:Source of the post deadline przekroczony

Bardziej pasowałoby "dedlajn" :wink:

Iwar pisze:Source of the post kornflejksy

Boli mnie w oczy i w mózg - ale rozumiem, że tak być musi :D

Ogólnie, całościowo - bardzo, bardzo na tak :D

Dobra architektura nie ma narodowości.
s

Wróć do „Archiwum Miniatur”