Kto otrzyma brązowy medal?
Bitwa nr 19: B v E TRWA!

Temat: Bitwa, która wygrała sama siebie

Ilość ocen na ten moment: 0.
Przyjmowanie ocen trwa do 21.08.2018 godz. 23:59.

Dziura (dribble)

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Hardy
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Dziura (dribble)

Postautor: Hardy » czw 04 maja 2017, 17:54

Ostatni post z poprzedniej strony:

maciekzolnowski pisze:Source of the post Nie jestem, a szkoda! ;)

Nawet królestwo zaczyna się od pierwszego kroku - musisz z kumplami napaść, zagrabić ziemię i ludzi, lub dać się wybrać przez wiec plemienny, a potem... a potem powyrzynać innych pretendentów do korony, założyć dynastię, wejść w kontrakt z guru od jakiejś religii, aby ogłosili, że władza twa jest święta i pochodzi od siły nadprzyrodzonej... potem przymusem narzucić tę religię poddanym (których zrobisz z wolnych ludzi plemienia, podbitych plemion i jeńców) i... kolejny twój potomek, przywdziewając koronę będzie trąbił o "świętej, nienaruszalnej i z natury niepodlegającej wyborom ludu władzy monarszej".
Proste? Proste. Zaczynaj... znaczy załóż odpowiednią partyjkę lub na początek zapisz się do jakiejś istniejącej partyjki monarchistycznej, na przykład niejakiego JKM, autora dobrej książki o podstawach gry w brydża. W tym drugim przypadku masz trochę kłopotu - musisz pozbyć się już działającego pretendenta... ;)

Awatar użytkownika
maciekzolnowski
Pisarz osiedlowy

Dziura (dribble)

Postautor: maciekzolnowski » pt 05 maja 2017, 10:23

A ja myślałem, że mówisz o... Stephenie Kingu - tym od "Sekretnego okna", "Stań przy mnie" i takich tam... ;))

A propos religii (nie żebym był antyklerykalny czy antykościelny); przychylam się do tego, co napisałeś. Od razu widać, jaka była lub jaka mogła być geneza takiej czy innej religii lub zespołu wierzeń.

Awatar użytkownika
Hardy
Pisarz osiedlowy

Dziura (dribble)

Postautor: Hardy » pt 05 maja 2017, 16:17

maciekzolnowski pisze:Source of the post A ja myślałem, że mówisz o... Stephenie Kingu - tym od "Sekretnego okna", "Stań przy mnie" i takich tam... ;))

A propos religii (nie żebym był antyklerykalny czy antykościelny); przychylam się do tego, co napisałeś. Od razu widać, jaka była lub jaka mogła być geneza takiej czy innej religii lub zespołu wierzeń.

Nie King. Nie jestem pasjonatem horrorów ani fantasy. Tylko klasyczne SF, wspomnienia, paradokument, historia, zwłaszcza II w.św., historyczne "secret service"... i trochę lżejszych książek :)

Added in 3 minutes 54 seconds:
Hardy pisze:Source of the post
maciekzolnowski pisze:Source of the post A ja myślałem, że mówisz o... Stephenie Kingu - tym od "Sekretnego okna", "Stań przy mnie" i takich tam... ;))

Nie King. Nie jestem pasjonatem horrorów ani fantasy. Tylko klasyczne SF, wspomnienia, paradokument, historia, zwłaszcza II w.św., historyczne "secret service"... i trochę lżejszych książek :)

Co do wierzeń - wiara tak, jako prywatna sprawa. Natomiast kościoły instytucjonalne to już tylko organizacje do władztwa i panowania nad ludźmi, ich umysłami, światopoglądem, pieniędzmi. Świetny sposób na życie. Po co się przemęczać? Niech inni się męczą...

Wróć do „Archiwum Miniatur”