Czy Bukowski jest najlepszym pisarzem?

O wszystkim co z literaturą związane.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Zadymiony
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Zadymiony » pn 31 gru 2018, 21:47

Zgrabny, lekki styl. Genialne opisy problemów z jakimi musi się borykać przeciętny jak i nieprzeciętny człowiek. Zawarł w swoich książkach to, co ludzie lubią najbardziej, czyli seks, wydalanie i alkohol. Czegóż chcieć więcej? W zasadzie, to odpowiedziałem na pytanie zawarte w tytule. Nie ma sensu się z tym spierać.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » pn 31 gru 2018, 21:58

IMO facet jest mocno przereklamowany, był modny w epoce "buntowników", kiedy na widok bad boya idącego pod prąd mieszczańskiej moralności panienkom uginały się nogi, a faceci zazdrościli. Teraz to raczej autor z drugiego szeregu i fascynują się nim głównie młodzi. Przy czym rzecz charakterystyczna, w dyskusjach o Bukowskim na pierwszy plan wysuwa się nie jego pisanie, a życiorys, konflikt z ojcem czy typ bohatera "ćmy barowej". Oczywiście facet pisał nieźle, ale daleko mu do pierwszoligowców w rodzaju Faulknera czy Hemingwaya.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » pn 31 gru 2018, 21:59

Jagth to Ty? :mrgreen:

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar

Awatar użytkownika
Zadymiony
Zarodek pisarza

Postautor: Zadymiony » wt 01 sty 2019, 01:16

Misieq79 pisze:Source of the post Jagth to Ty? :mrgreen:

O ile mi wiadomo to nie, ale kto wie?

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » wt 01 sty 2019, 01:42

Zadymiony, bo całkiem niedawno był taki świeżynek z podobnym credo "nie ma sensu się z tym spierać" więc uzbrój się w argumenty, przejrzyj posty użytkownika Jagth czy jak mu tam i zastanów się po trzykroć.
Pozdrawiam.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar

Awatar użytkownika
Zadymiony
Zarodek pisarza

Postautor: Zadymiony » wt 01 sty 2019, 02:07

Misieq79 pisze:Source of the post Zadymiony, bo całkiem niedawno był taki świeżynek z podobnym credo "nie ma sensu się z tym spierać" więc uzbrój się w argumenty, przejrzyj posty użytkownika Jagth czy jak mu tam i zastanów się po trzykroć.
Pozdrawiam.

Nie chcę zebrać bana za jakiegoś pana. Żartowałem tylko, a tego gościa nie znam.

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » śr 02 sty 2019, 22:23

Powiem tak... Nigdy nie pomyślałem, że Bukowski może być najlepszym pisarzem świata i raczej bym tak nie pomyślał, gdybyś nie sformułował tego wprost. Oburzać się nie będę, bo jakimś sensie czuję, że był on jednym ze stojących po mojej stronie, ale też przyznam szczerze, że jego proza, choć z początku czarująca, nudziła mnie na dłuższą metę, a jego poezja (w zasadzie będąca też prozą tylko nieco bardziej postrzępioną) zmęczyła mnie chyba nawet na metę krótszą. Cóż.. Może po prostu lekki styl nie może być głównym wyznacznikiem jakości całego pisarstwa?
Zadymiony pisze:Source of the post seks, wydalanie i alkohol

Są różni ludzie i różnych szukają tematów. Mnie osobiście chyba tylko alkohol wydaje się z tej triady interesujący przy głębszym zastanowieniu.

Gdyby ktoś chciał się bić za tezę zawartą w pytaniu stanowiącym temat tego wątku... Wolałbym się zgodzić, niż wyskoczyć na solo, ryzykując guzem (kapitulacji przed nim nie uznałbym za dyshonor), a są i tacy pisarze, przeciwko którym byłbym gotów wyskoczyć.

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Wróć do „Dyskusje o literaturze”