Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

MŚ 2018 w Rosji

Co oglądamy, a co sami uprawiamy.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
łapserdak
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: łapserdak » pt 27 lip 2018, 08:28

Ostatni post z poprzedniej strony:

Navajero pisze:Source of the post Co prawda w swoich obserwacjach pominąłeś parę drobiazgów

Pewnie, że pominąłem :)
Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że Bartosh16 też nie o wszystkim w swoim poście wspomniał: viewtopic.php?p=228218#p228218

Andrzej Pilipiuk, zanim mnie, biedaka, zbanują, to znajdź proszę siedem różnic dzielących dwa poniższe zdania:
Andrzej Pilipiuk pisze:Source of the post do tego nasze piłkarzyki powinny się najpierw nauczyć kopać piłkę a potem gdzieś jechać.

łapserdak pisze:Source of the post nasze pismaki też powinny najpierw nauczyć się dobrze składać litery, a potem dopiero książki robić

Skrócona instrukcja czytania postów: przed każdym zdaniem wstaw IMHO.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Romecki » pt 27 lip 2018, 08:53

Mam ochotę napisać, że mentalność w typie "dopiero jak będziemy godni" - to jest mentalność niewolnicza, ale na wszelki wypadek tego nie napiszę :P
Zauważę jednak, że inni nie mają tego typu problemów i kiedy mogą, biorą udział, choćby sportowcy z tropików w dyscyplinach zimowych :D

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 3

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Andrzej Pilipiuk » pt 27 lip 2018, 11:05

Różnica polega na tym że nasze piłkarzyki nie umieją ale się ich wysyła (topiąc ciężkie miliony budżetowych pieniędzy) natomiast polscy pisarze umieją a się ich za granicą nie drukuje a przyczyn stricte rasistowskich. Po prosu dla angoli czy amerykańców jesteśmy rodzajem podludzi a nasza kultura kompletnie ich nie interesuje.

Jak próbujemy się wciskać dostajemy w łeb natychmiast i boleśnie - że przypomnę obrzydliwe potraktowanie polskiego musicalu "Metro" - gdy próbowaliśmy go wystawiać na "Brodłeju" (mój wujek był lekarzem ekipy - mam relacje z pierwszej ręki). Świat wydawnictw anglosaskich jest bardzo hermetyczny - cudzoziemców drukuje się sporadycznie, a jak się już wydrukuje - to mało kto chce to czytać. Kto ciekaw szczegółów - Biblioteka Narodowa monitoruje są co roku wydawane katalogi poloników zagranicznych. W polskiej księgarni znajdziesz wszystko. Książki anglosaskie, francuskie, tureckie, rosyjskie, szwedzkie... Tam tak nie ma. Są chwilowe mody - np na prozę iberoamerykanską (hiszpańską już nie!).

istnieje też bariera finansowa - dotacje przekładów przez instytut książki są dla wybranych
gdybym zechciał komercyjnie - nie bardzi mnie stać by zaryzykować ok 60-80 tyś zł.

Added in 56 minutes 50 seconds:
Romecki pisze:Source of the post Mam ochotę napisać, że mentalność w typie "dopiero jak będziemy godni" - to jest mentalność niewolnicza, ale na wszelki wypadek tego nie napiszę :P

zwróć uwagę że nasi sportowcy w wielu dyscyplinach uzyskują konkretne często medalowe wyniki
problem w tym że największa kasa idzie w ten (tu wstaw ulubione inwektywy) futbol - a tu wyniki od lat marniuchne...

96 miliardów zł utopione w euro 2012 to smutne podsumowanie stanu naszej piłki.
ja bym tę hołotę rozpędził na 4 wiatry.
albo posprzedawał za granicę.
albo posprzedawał na organy.
albo...

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Kruger » pt 27 lip 2018, 12:03

Dodaj do tego grube miliony topione przez samorządy w klubach piłkarskich. Samorządy, które przecież jak nasze Państwo - są zadłużone, funkcjonują na wiecznym deficycie, dziury łatają sprzedażą nieruchomości (tak jak Państwo sprzedaje firmy).
Mnie szlag trafia ilekroć słyszę, że moja gmina znów musiała poratować kilkunastoma milionami WKS Śląsk, bandę darmozjadów.

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Jim Skalniak » pt 27 lip 2018, 15:24

Andrzej Pilipiuk pisze:Source of the post zwróć uwagę że nasi sportowcy w wielu dyscyplinach uzyskują konkretne często medalowe wyniki
problem w tym że największa kasa idzie w ten (tu wstaw ulubione inwektywy) futbol - a tu wyniki od lat marniuchne...

Trzeba jednak uwzględnić, że ten futbol, jaki by nie był, to najpopularniejszy sport, nie wiem czy nie jedyny uprawiany w każdym zaludnionym kraju świata, a na pewno w każdym oglądany. Dlatego chętniej samorządy dofinansowują miejscowy klub piłkarski, niż na przykład człowieka, który jest mistrzem świata w rzucaniu do celu wędzoną makrelą (nie odbierając mu tego, że w swojej dyscyplinie doszedł do perfekcji). Dwie dyscypliny, w których można powiedzieć, że Polska jest w ostatnich latach w ścisłej światowej czołówce, przynajmniej jeżeli chodzi o rywalizację mężczyzn, to skoki narciarskie i wyścigi na żużlu. Z tym, że pierwszy z tych sportów jest uprawiany na poważnie może w 8 krajach, drugi w bodajże 5 czy 6. Nic nie ujmując reprezentacjom w tych konkurencjach, to jednak piłkarze są niejako wizytówką kraju w sportowym świecie.

Mimo rozczarowania ostatnim turniejem, nie można powiedzieć, że polscy piłkarze nie potrafią kopać. Gdyby tak było nie graliby w mistrzostwach, bo by nie przeszli eliminacji ze strefy europejskiej (zdecydowanie najsilniejszej). To sukces kadry p. Adama Nawałki, sukces, którego nie udało się tym razem osiągnąć krajom europejskim o dużo dłuższych i bogatszych piłkarskich tradycjach - Italia, Holandia; krajom bogatszym - Norwegia, Finlandia; krajom z większą liczbą ludności - Turcja, Ukraina.

Biorąc pod uwagę system szkolenia w kraju, który wciąż kuleje, i biorąc pod uwagę fatalny poziom ligi, to reprezentację mamy w tych warunkach i tak ponadnormatywnie silną.

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 3

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Andrzej Pilipiuk » pt 27 lip 2018, 17:40

Kruger pisze:Source of the post Dodaj do tego grube miliony topione przez samorządy w klubach piłkarskich.

W Krakowie mamy wypasiony stadion miejski a pół kilometra dalej (przez szerokość Plant) równie wypasiony stadion Cracowi. Zgaduję że gdzieś jest pewnie jeszcze stadion Wisły... Po co dwa identyczne stadiony w odległości kilkuset metrów?

Added in 2 minutes 13 seconds:
Jim Skalniak pisze:Trzeba jednak uwzględnić, że ten futbol, jaki by nie był, to najpopularniejszy sport, nie wiem czy nie jedyny uprawiany w każdym zaludnionym kraju świata, a na pewno w każdym oglądany. .

to niech się utrzymuje ze sprzedaży biletów, praw do transmisji i reklam?

Awatar użytkownika
Begied21
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 1

MŚ 2018 w Rosji

Postautor: Begied21 » pt 27 lip 2018, 23:33

Olać piłkę nożną, a rządowe pieniądze przeznaczyć na literaturę, loty w kosmos i budowę baz na Księżycu albo oddać obywatelom kraju

Jak to mawia święta Ziuta - olej risercz, daj uczucia...

Wróć do „Sport”