O obrazie dobra jaki wyziera z Jasnej Strony Mocy.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
dorapa
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

O obrazie dobra jaki wyziera z Jasnej Strony Mocy.

Postautor: dorapa » pn 29 kwie 2013, 13:46

A kto podyskutuje o obrazie dobra, jaki wyziera z naszych tekstów?
x e [Dzisiaj 13:16] Natasza: Pewnie nikt. Sprzątamy trybuny i bieżnię po imprezie
x e [Dzisiaj 13:26] dorapa: Po imprezie zawsze trzeba posprzątać. Myślałam co prawda, że impreza trwa, ale skoro już po... Nie wypada być nachalnym. Pójdę do domu.
x e [Dzisiaj 13:35] Natasza: Mnie się podobało, że w większości opowiadań dobro jest in status nascendi... Postrzegamy dobro (definiujemy) w trakcie jego stawania się, objawiania zmysłowego. Thana ciekawie zestawiła akcję z ideą dobra w wymiarze ogólnoludzkim... To spojrzenie dało też do myślenia.

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » pn 29 kwie 2013, 13:55

Wyważamy otwarte drzwi? A kogo to interesuje? Dobro to jest...dobro. :(
Z punktu widzenia technicznego ciekawe będzie pewnie kreowanie postaci w kontekście imperatywu dobra? Czy udało się uniknąć kliszy?

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
Caroll
Pisarz pokoleń

Postautor: Caroll » pn 29 kwie 2013, 14:03

Oj tam Natka, zaraz jakieś techniczne żargony. Mnie interesuje co dobrego znaleźli dla siebie czytelnicy tekstów. Nie o jakąś definicję czy analizę :)

Awatar użytkownika
Lady Kier
Umysł pisarza

Postautor: Lady Kier » pn 29 kwie 2013, 14:22

Ogólnie dobro płynęło jak dla mnie z całej otoczki konkursu, domysłów. Podobało mi się, że skupialiśmy się tylko na mocnych stronach tekstów, przez co uczestnicy mogli nieźle podbudować swoje mniemanie o sobie. Nie chodzi o jakiś fałsz, co do danego warsztatu, ale o to, że pisanie może sprawiać frajdę i można pisać tylko w tym celu, żeby frajde autorowi sprawiało.

Jeśli chodzi o dobro płynące z tekstów, to bardzo podobały mi niektóre motywy: np - motyw kupowania obrazu w tekście Godahanda, albo znalezienie pieska w lesie w tekście Leniwej. Połowy tekstów jeszcze nie doczytałam do końca. Zostawiłam po jednym opowiadaniu na każdy dzień. Zdziwiło mnie pozytywnie, że na cztery teksty w finale znalałzo się aż czterech debiutantów ;-) To daje nadzieję, że nawet jeśli nigdzie nie publikowałam wcześniej, to nie znaczy, że jestem gorsza on "starych wyjadaczy" ;-)

No i przez ostatni tydzień mieliśmy niezłą zabawę :-)

Awatar użytkownika
Smoke
Pisarz pokoleń

Postautor: Smoke » pn 29 kwie 2013, 17:50

dorapa pisze:A kto podyskutuje o obrazie dobra

ja obraziłem Dobro ale teraz po ponownej analizie stwierdzam że przesadziłem- Jasna Strona Mocy odmieniła mnie :)

Wróć do „Walki mocy 2013”