Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Hallo po raz drugi

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Medea33
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Hallo po raz drugi

Postautor: Medea33 » pn 28 paź 2019, 18:47

Hallo, to znowu ja.
Już się wcześniej zdążyłam przedstawić ale mam parę drobnych pytań na początek.

W liście powitalno-pomocowym jest informacja o „przedpokoju do Tuwrzucia” że tam są wskazówki co do pisowni: polskie znaki, interpunkcję, ortografię i przejrzyste sformatowanie tekstu. Sorry, ale jakoś nie mogę tam nic znaleźć (ja i komputery, :shock: ). Może przydałaby się jakaś jedna stronka z ogólnymi zasadami żeby nie trzeba było szukać?
Poza tym, ważna kwestia przy wstawianiu tekstu na Wery. Mam problem z kopiowaniem w komentarzach, zaznaczam tekst, kopiuję ale nie wychodzą te okienka z cytatem. Jak to zrobić? I po co jest ten kod na pasku zadań.
Ponadto, co jeśli tekst, który chcę wrzucić ma kilkanaście stron A4 (np. 20 tyś znaków) a nie chcę rozbijać go na kawałki? Czy istnieje możliwość użycia załącznika?

Dream dancer

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Hallo po raz drugi

Postautor: Rubia » pn 28 paź 2019, 19:15

Hej :)
Umieszczając posty na Wery stosujemy powszechnie obowiązujące zasady interpunkcji i ortografii. Polskie znaki to oczywiście znaki diakrytyczne, staramy się, żeby na swoich miejscach znalazły się ą, ę, ć i cała reszta, bez usprawiedliwień, że na telefonie trudno to osiągnąć. Przy kopiowaniu tekstów z Worda czy OO i umieszczaniu ich w okienku posta kasowane są akapity, ale opcja AKAPIT widoczna na belce nad okienkiem posta umożliwia ich przywrócenie - ręczne, dla każdego akapitu osobno.
Możliwość cytowania masz w każdym poście, w prawym górnym rogu skrajny kwadracik ze znakiem cudzysłowu to umożliwia. Zaznaczasz odpowiedni fragment, naciskasz kwadracik i masz tekst skopiowany w polu Twojej odpowiedzi.
Objętości postów nie mierzymy w formatach papieru; z moich doświadczeń wynika, że maksymalna objętość posta to ok. 60 000 znaków, czyli ponad 30 standardowych stron po 1800 znaków. To naprawdę BARDZO dużo. W Tuwrzuć... nie komentujemy żadnych tekstów umieszczanych na zalącznikach, blogach, stronach internetowych. Czytelnik powinien mieć przed oczyma całość, czyli i tekst, i komentarze pod nim.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Hallo po raz drugi

Postautor: Misieq79 » pn 28 paź 2019, 19:17

Medea33 pisze:Source of the post Sorry, ale jakoś nie mogę tam nic znaleźć (ja i komputery, ). Może przydałaby się jakaś jedna stronka z ogólnymi zasadami żeby nie trzeba było szukać?

Ogólnymi zasadami są ogólne zasady polskiej pisowni. Jak bedziesz psiać literuwki orty albo
dziwnie wrzucane entery czy podwójne spacje to dostaniesz łatkę niechluja. A niektórych błędów (ogonki!) spellcheck nie chwyci.
Medea33 pisze:Source of the post Mam problem z kopiowaniem w komentarzach, zaznaczam tekst, kopiuję ale nie wychodzą te okienka z cytatem

Przy zaznaczeniu bloku tekstu wyskakuje Ci pod kursorem "insert quote in the quick reply form". Czasem nie zapala od pierwszego razu.
Medea33 pisze:Source of the post Ponadto, co jeśli tekst, który chcę wrzucić ma kilkanaście stron A4 (np. 20 tyś znaków) a nie chcę rozbijać go na kawałki? Czy istnieje możliwość użycia załącznika?

1) post może mieć chyba do 60k, ostatnio wrzuciłem 35. 2) Linkom mówimy nie. Abstrahując od technicznej upierdliwości przeklejania cytatów z załącznika.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Hallo po raz drugi

Postautor: brat_ruina » pn 28 paź 2019, 19:36

Medea33 pisze:Hallo, to znowu ja.
Już się wcześniej zdążyłam przedstawić ale mam parę drobnych pytań na początek.
A kiedy to było? Pod jakim byłaś nickiem?

Added in 4 minutes 46 seconds:
Ok już widzę

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Wróć do „Sprawy organizacyjne”