Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Znikające posty

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Znikające posty

Postautor: Bartosh16 » czw 07 gru 2017, 14:23

Nie wiem dokładnie, na czym polega ten error. Może działać w kilka stron.

Od kilku dni zauważam dziwną sytuację - klikam: "Nie przeczytane posty". Otwiera mi się sympatyczna lista, wybieram to, co mnie interesuje, czytam, resztę ignoruję. Wszystkich nie przeczytanych postów jest na ten przykład 10, słownie: dziesięć. Klikam zatem: "Oznacz wszystkie jako przeczytane". Wtedy liczba nieprzeczytanych postów skacze, powiedzmy, do 17, ale nie mogę cofnąć operacji: "Oznacz jako przeczytane". Nie wiem, ile ciekawych postów przez to przegapiłem, sprawa mnie niepokoi, choć pewnie robię z igły widły.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Andy
Pisarz osiedlowy

Znikające posty

Postautor: Andy » czw 07 gru 2017, 14:36

Z tego co wiem funkcja "oznacz jako przeczytane" ma znacznik czasowy i oznaczane są tylko posty, które mają czas stworzenia mniejszy niż znacznik czasowy.
Tak to zawsze działało, chyba że coś się zepsuło ostatnio.

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Znikające posty

Postautor: Rubia » czw 07 gru 2017, 14:39

Ta część w ogóle źle funkcjonuje. W "Nieprzeczytanych" mam uwzględnione posty, których rzeczywiście nie czytałam plus takie, które na pewno przeczytałam (chociaż tych drugich niewiele). Trafiają tam również posty, które powinny się znaleźć w "Nowych" (od tych zawsze zaczynam). Wczoraj w "Nowych" daremnie szukałam postu, o którym wiedziałam, że został opublikowany :D Dzisiaj znalazłam go w "Nieprzeczytanych". Pomijam fakt, że licznik w tych ostatnich pokazuje mi jakieś astronomiczne liczby, jeśli nie oznaczam wszystkich jako przeczytanych.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Znikające posty

Postautor: Bartosh16 » czw 07 gru 2017, 17:16

I właśnie przed chwilą znowu to miałem. Sprawdzałem cztery razy, odświeżałem dwa razy - licznik nieprzeczytanych: 6.

Kliknąłem: "Oznacz jako przeczytane", bum! 14. A za chwilę 0. I nie wiem, które to te 8 postów, co ich niby nie przeczytałem.

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Andy
Pisarz osiedlowy

Znikające posty

Postautor: Andy » czw 07 gru 2017, 17:49

Bartosh16 pisze:Source of the post Kliknąłem: "Oznacz jako przeczytane", bum! 14. A za chwilę 0. I nie wiem, które to te 8 postów, co ich niby nie przeczytałem

A, takie coś. Te 14 to raczej pomyłka. Sprawdź na "Nowe posty", czy ostatni temat to ten co widziałeś.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Znikające posty

Postautor: Faraon » czw 07 gru 2017, 20:41

Czy ktoś jeszcze ma problemy z licznikiem?

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Znikające posty

Postautor: P.Yonk » czw 07 gru 2017, 20:51

Faraon pisze:Source of the post Czy ktoś jeszcze ma problemy z licznikiem?

Mam tak samo jak Bartosh16, ale stwierdziłem, że to tylko jakiś błąd skryptu wyświetlającego, bo nie zauważyłem, żeby mi jakieś posty nieprzeczytane przepadały.

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Znikające posty

Postautor: Bartosh16 » czw 07 gru 2017, 22:10

Andy pisze:Source of the post
Bartosh16 pisze:Source of the post Kliknąłem: "Oznacz jako przeczytane", bum! 14. A za chwilę 0. I nie wiem, które to te 8 postów, co ich niby nie przeczytałem

A, takie coś. Te 14 to raczej pomyłka. Sprawdź na "Nowe posty", czy ostatni temat to ten co widziałeś.

Tak robię. Z zakładki "Nowe posty" nie wynika, żebym coś przegapił. Może to jakiś mały bug, ale irytujący bądź co bądź

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Znikające posty

Postautor: P.Yonk » czw 07 gru 2017, 22:34

chyba żeby były tu jakieś ukryte pokoje/tematy, wtedy może być tak, że widzę liczbę nieprzeczytanych postów, ale tylko tych, które mogę. Dopiero gdy kliknę "Oznacz wszystkie jako nieprzeczytane", skrypt sprawdza (lub nie) ile ich faktycznie jest i na tę krótką chwilę widzę większą liczbę w liczniku...

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Znikające posty

Postautor: Bartosh16 » czw 07 gru 2017, 23:54

P.Yonk pisze:Source of the post chyba żeby były tu jakieś ukryte pokoje/tematy, wtedy może być tak, że widzę liczbę nieprzeczytanych postów, ale tylko tych, które mogę. Dopiero gdy kliknę "Oznacz wszystkie jako nieprzeczytane", skrypt sprawdza (lub nie) ile ich faktycznie jest i na tę krótką chwilę widzę większą liczbę w liczniku...

To jest dobre wyjaśnienie. Piona!

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
G.P.
Pisarz domowy

Znikające posty

Postautor: G.P. » czw 07 gru 2017, 23:57

Faraon pisze:Source of the post Czy ktoś jeszcze ma problemy z licznikiem?

Od kilku miesięcy nie zerują mi się "Nowe posty", cały czas ich liczba rośnie (obecnie: 453). Dziwnie to wygląda, bo liczba "Nieprzeczytane posty" maleje, a w "Nowe posty" rośnie. Miałem sytuację, w której "Nieprzeczytane posty" miały stan zero, a "Nowe posty" stan trzycyfrowy. Pytałem kiedyś o to na czacie, ale nie uzyskawszy konkretnej odpowiedzi, dałem sobie z tym spokój - nawet pomyślałem (podobnie jak P.Yonk), że może to jakiś błąd.

Aktualnie doszło coś nowego (ale to nie występuje wszędzie) - wchodzę, np. w temat "Antybabol", bo jest tam jeden nowy komentarz, dlatego tylko przy nim powinna widnieć czerwona karteczka z zagiętym rogiem oznaczająca, które komentarze są przeze mnie nieprzeczytane, a tymczasem widzę czerwone karteczki we wszystkich komentarzach. Po ponownym wejściu w temat "Antybabol", zauważyłem, że wszystkie karteczki są białe (wszystkie posty przeczytane).

Wróć do „Sprawy organizacyjne”