Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Drobna sugestia dotycząca Tuwrzucia

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
BollyBoss
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: BollyBoss » sob 19 sie 2017, 12:53

Mam taką drobną sugestię dla osób zamieszczających swoje teksty w dziale Teksty do Weryfikacji. Byłoby miło, gdyby każdy autor na początku wrzuconego tekstu zamieścił krótki wstęp, coś w rodzaju blurba, który pozwoliłby potencjalnemu czytelnikowi zorientować się, czego mniej więcej ma się spodziewać - o czym ma być powieść (jeżeli to akurat zajawka powieści), jaki gatunek, co było źródłem inspiracji, a jeśli to fragment ze środka, warto byłoby dodać króciutkie streszczenie wydarzeń prowadzących do tego akurat miejsca. Tytuł tematu i ewentualne określenie gatunku czasem nie wystarcza, żeby wzbudzić zainteresowanie. To, o czym mówię, niektórzy roztropnie stosują (ostatnio na przykład Artur), ale na pewno byłoby łatwiej, gdyby od wszystkich wymagano krótkiego przedstawienia swojej twórczości, tak jak wymaga się przedstawienia własnej osoby w dziale Tu się przedstawiamy.

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Umysł pisarza

Postautor: Czarna Emma » sob 19 sie 2017, 13:58

BollyBoss pisze:Source of the post Mam taką drobną sugestię dla osób zamieszczających swoje teksty w dziale Teksty do Weryfikacji. Byłoby miło, gdyby każdy autor na początku wrzuconego tekstu zamieścił krótki wstęp, coś w rodzaju blurba, który pozwoliłby potencjalnemu czytelnikowi zorientować się, czego mniej więcej ma się spodziewać - o czym ma być powieść (jeżeli to akurat zajawka powieści), jaki gatunek, co było źródłem inspiracji, a jeśli to fragment ze środka, warto byłoby dodać króciutkie streszczenie wydarzeń prowadzących do tego akurat miejsca. Tytuł tematu i ewentualne określenie gatunku czasem nie wystarcza, żeby wzbudzić zainteresowanie. To, o czym mówię, niektórzy roztropnie stosują (ostatnio na przykład Artur), ale na pewno byłoby łatwiej, gdyby od wszystkich wymagano krótkiego przedstawienia swojej twórczości, tak jak wymaga się przedstawienia własnej osoby w dziale Tu się przedstawiamy.

Po części popieram!
Może nie na zasadzie wymogu, którego niespełnienie każe się śmiercią, ale na zasadzie "dobrze by było, gdybyś...".
Fajny pomysł!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » sob 19 sie 2017, 14:50

Jest opcja tagowania. Fakt że mało kto korzysta. Ja grzecznie otagowałem swoje i zobaczcie jak wysoko na liście jest "dieselpunk" ;-)

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Umysł pisarza

Postautor: Czarna Emma » sob 19 sie 2017, 14:51

misieq79 pisze:Source of the post Jest opcja tagowania. Fakt że mało kto korzysta. Ja grzecznie otagowałem swoje i zobaczcie jak wysoko na liście jest "dieselpunk" ;-)

Pytanie z innej beczki... Jak się taguje?

obrazek

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » sob 19 sie 2017, 14:56

Jak wrzucasz txt pod tytułem wątku masz linijkę na tagi.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Umysł pisarza

Postautor: Czarna Emma » sob 19 sie 2017, 14:58

misieq79 pisze:Source of the post Jak wrzucasz txt pod tytułem wątku masz linijkę na tagi.

Dziękuję bardzo!

obrazek

Wróć do „Sprawy organizacyjne”