Kto otrzyma brązowy medal?
Bitwa nr 19: B v E TRWA!

Temat: Bitwa, która wygrała sama siebie

Ilość ocen na ten moment: 0.
Przyjmowanie ocen trwa do 21.08.2018 godz. 23:59.

Pożegnanie z Paryżem - mini

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Czarna Emma » śr 08 sie 2018, 15:39

Ostatni post z poprzedniej strony:

Rozental, nie miałam zamiaru stworzyć reportażu. I wiem, że tę scenkę zawalilam. Dziękuję za przeczytanie. :)

- Mniejsza o to, o cóż panom chodzi?

- Nie mniejsza - jako człowiek oblatany w najlepszych towarzystwach, z ukończoną szkołą tańców nowoczesnych i figurowych, zawsze robię wszystko a propos i wytrzymuję najcięższe nawet artykuła salonowego kodeksu karnego. Ale o wiele mnie kto niemożebnie podgrymasza, łobuz się robie i z samem sobą wytrzymać mnie trudno.

z "Wiecha"

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » śr 08 sie 2018, 15:53

Zawaliłaś tę scenkę? Już nic dobrego w niej nie widzisz? Napisz tutaj w komentarzu teraz co Twoim zdaniem wyszło w tym tekście, a co musisz dopracować. Bo tak zwyczajnie "klapa" i już do niczego nie prowadzi.

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » śr 08 sie 2018, 15:58

A więc, na specjalne zamówienie Pana P.Yonk! :mrgreen:

1. nie przemyślałam realiów pijackich oraz tego, jak podpici do siebie mówią.
2. nie dałam Czytelnikom do zrozumienia czegoś, co ja o tych bohaterach wiem - to jest, proszę Państwa, inteligencja, studenci. Ale niepokazałam tego, stąd duga klapa.
3. nie przemyślałam kwestii pogodowo-opisowych
4. skupiałam się zbytnio na opisywaniu niż akcji.

Szlus, chyba. :)

- Nie mniejsza - jako człowiek oblatany w najlepszych towarzystwach, z ukończoną szkołą tańców nowoczesnych i figurowych, zawsze robię wszystko a propos i wytrzymuję najcięższe nawet artykuła salonowego kodeksu karnego. Ale o wiele mnie kto niemożebnie podgrymasza, łobuz się robie i z samem sobą wytrzymać mnie trudno.

z "Wiecha"

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » śr 08 sie 2018, 16:55

No, ale nadal nie napisałaś co Ci się udało.

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » czw 09 sie 2018, 15:26

P.Yonk, no patrz, jak to negatywne myślenie działa. Napisałam same minusy... :oops:
W sumie, to szczerze nie wiem, co mi w niej wyszło. Próbowałam pójść w klimat, ale jakoś nie to, może nakreślenie szkicu sytuacji jakoś było niezgorsze (mniejsza o realizm), może język nie okazał się tragiczny.

z "Wiecha"

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » czw 09 sie 2018, 19:40

Nieco podpowiem Tobie :), ale nie do końca. Wśród komentarzy pod tekstem były takie, które wskazywały na dobre strony tekstu. To może weź je przeczytaj i wynotuj pozytywne elementy. :) Bo widzisz, oprócz jakichś logicznych dupereli (cichych ptaszków o świcie, butelki pękniętej na dwoje), użyłaś wielu różnych figur i sztuczek literackich (ja się nie znam), które sprawiały, że czytało się zgrabnie. Scenka wyszła nierealnie, ale potknięć było niewiele. Ja rozumiem, że trzeba od siebie wymagać sporo i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć - ale w biczowaniu siebie "z lekka" przesadziłaś. Mam wrażenie jakbyś ciągle w głowie miała "nie umiem, nie umiem, nie umiem" - a tu d..a, piszesz dobrze, lepiej niż niejedno z nas (ode mnie na pewno - patrz ToPA). Ale nie... :)

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » czw 09 sie 2018, 19:44

P.Yonk pisze:Source of the post Mam wrażenie jakbyś ciągle w głowie miała "nie umiem, nie umiem, nie umiem"

Dokładnie to mam w głowie, gdy stukam w klawisze. :) <idzie notować pozytywy>

z "Wiecha"

Wróć do „Miniatura literacka”