Świeża Krew 2019 - rozmowy o tekstach

Konkursy organizowane przez i wyłącznie dla użytkowników WeryfikatoriuM

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » czw 14 mar 2019, 16:11

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pierwszy tekst szuka w ciekawych, obyczajowych realiach, ale brakuje mu tempa, dramatyzmu, ostatecznie - emocji, które wybrzmiewają. Podejrzewam, że to kwestia przepisania pewnych fragmentów na nowo, a przystrzyżenia reszty.

Drugi tekst... uprzejmie napiszę, że nie chwyciła mnie myśl, iż nowe życie czyni świat piękniejszym dla matki. Tak pewno jest, ale to jednak za mało, samo stwierdzenie jest banalne.

Trzeci tekst za to jawi mi się jako połączenie Howarda z Lovecraftem - i ma to swój urok. Gdyby wziąć parę solidnych cegieł pumeksu i doszorować te ściany do czysta, powstałby całkiem niezły prolog do jakiejś awanturniczej fantasy. Bo jako zamysł na samodzielne opowiadanie, za mało. No, ale przecież widać, że tu się kroi trylogia - i tym razem nie będę kpić, to się może obronić :) tu poszedł punkt, trochę na kredyt, ale co tam :)

Czwarty tekst ma jakiś pomysł, jakiś styl, ale dla mnie nosi cechy przegadania typowego dla literatury kobiecej, ja się z najwyższym trudem przez takie teksty przebijam, a treść w gadulstwie mi, niestety, umyka. Więc nie dotarło, choć widać, że autorzę dobrze kombinuje.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Gelsomina
Pisarz domowy

Postautor: Gelsomina » sob 16 mar 2019, 16:00

Gratulacje dla autorów świetnych i docenionych tekstów. Brawo :clap:

Misieq79 pisze:Source of the post No i piącha za literówki które winien wychwycić spellcheck.

Przyznaję się do jednej... dziewięćset* Nie wiem jakim cudem mi uszła. Przed publikacją sprawdzam, żeby nie wyjść na niechluja. Jednak po tej piąsze* trudno będzie się podnieść.

Dziękuję czterem osobom, które głosowały na mój tekst :) .

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » sob 16 mar 2019, 16:13

Gelsomina, byłam jedną z tych osób. Podobał mi się klimat, który próbowałaś stworzyć, choć zgodzę się z Rubią, że w tak krótkim tekście, zbyt wiele obrazów chciałaś pokazać. To tak jak z sernikiem - jeśli będzie za dużo rodzynek, sernik straci swój smak.
Podobnie jak Chii, doceniam poszukiwania :)
Szukaj dalej a ja się będę przyglądać z zainteresowaniem :)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Gelsomina
Pisarz domowy

Postautor: Gelsomina » sob 16 mar 2019, 16:21

Sarah pisze:Gelsomina, byłam jedną z tych osób. Podobał mi się klimat, który próbowałaś stworzyć, choć zgodzę się z Rubią, że w tak krótkim tekście, zbyt wiele obrazów chciałaś pokazać. To tak jak z sernikiem - jeśli będzie za dużo rodzynek, sernik straci swój smak.
Podobnie jak Chii, doceniam poszukiwania :)
Szukaj dalej a ja się będę przyglądać z zainteresowaniem :)

Bardzo dziękuję i jestem wzruszona, ponieważ naprawdę się starałam...

Awatar użytkownika
Babette
Pisarz domowy

Postautor: Babette » sob 16 mar 2019, 18:34

No cóż... podjęłam wyzwanie i niestety podległam :hm:,. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i chęci na czytanie i ocenę tekstów, ale przede wszystkim moim współzawodnikom, za super zabawę. Gratuluję DJ Raptor! :clap: :)

Podobają się panu moje kwiaty?
To są pierwsze słowa jakie wypowiedziała Małgorzata do Mistrza
.

Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Awatar użytkownika
Gelsomina
Pisarz domowy

Postautor: Gelsomina » sob 16 mar 2019, 18:41

Babette pisze:Source of the post No cóż... podjęłam wyzwanie i niestety podległam

To jest nas dwie :)

Ale starałyśmy się, prawda? ;)

Awatar użytkownika
DJ Raptor
Zarodek pisarza

Postautor: DJ Raptor » sob 16 mar 2019, 23:27

Wooow, wygrałem :)

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali, za to, że dostrzegli "coś" w moim tekście. Dużo siedziałem nad tym tekstem, ale nie tak długo jakbym chciał. Najdłużej zajęło mi skrócenie tekstu, żeby zmieścić się w limicie. Żałuję, że przez to nie mogłem poświecić więcej czasu na szlifowanie.

Co do komentarzy, ujęło mnie to, że Misieq79 zgadł moją tożsamość po dwóch słowach "kaganat i sferostyk" z jednego opowiadania zamieszczonego tu ładnych parę miesięcy temu. Nie mogłem się przestać uśmiechać, gdy przeczytałem twój wpis :)
Napisałeś jeszcze, że zakończenie bardziej wygląda na otwarcie, ale czy nie taki był temat konkursu? Przebiśniegi, symbol wiosny, początku czegoś nowego, niekoniecznie dobrego...

Pozytywny komentarz Shopena, "made my day" :)

Czytając opinię Iwara kiwałem głową, zgadzając się. Dobra, konstruktywna krytyka.

Romecki wyczuł inspiracje Howardem i Lovecraftem, a tym bardziej krojącą się trylogie XD. Winszuje przenikliwości :clap:, ale na trylogii się nie skończy! :lol:

Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję. Ten sukces, zmotywował mnie do cięższej pracy, więc spodziewajcie się kolejnych tekstów do zweryfikowania kochani (sami to na siebie sprowadziliście, buhahahaha!).

Awatar użytkownika
Tom Skalecki
Zarodek pisarza

Postautor: Tom Skalecki » pn 18 mar 2019, 06:33

A ja dziękuję wszystkim za opinie, prosząc jednocześnie o weryfikację, gdy tekst w Tuwrzuciu wyląduje.

W ramach wprawiania się w warsztacie wybrałem dwie rzeczy - dialogi i kobiecy (?) punkt widzenia; niesamowicie spodobało mi się, ze ciężko było wam ustalić moją płeć! :)

Gratulacje DJ Raptor!

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Thana » pn 18 mar 2019, 07:01

Tom Skalecki pisze:Source of the post W ramach wprawiania się w warsztacie wybrałem dwie rzeczy - dialogi i kobiecy (?) punkt widzenia;

No proszę! I w obu rzeczach sukces! Wywróżyłam Ci, że będziesz pisarką! ;)
Gratulacje dla wszystkich Autorów, brawa dla zwycięskiego DJRaptora :clap: (przyznaj się, jaką część tego wieloksięgu masz już gotową?).
Bawcie się dalej dobrze na Wery! :)

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Ryju malowany spróbuj nazwać nienazwane - Lech Janerka

Awatar użytkownika
DJ Raptor
Zarodek pisarza

Postautor: DJ Raptor » pn 18 mar 2019, 11:23

Thana pisze:Source of the post
Tom Skalecki pisze:Source of the post W ramach wprawiania się w warsztacie wybrałem dwie rzeczy - dialogi i kobiecy (?) punkt widzenia;

No proszę! I w obu rzeczach sukces! Wywróżyłam Ci, że będziesz pisarką! ;)
Gratulacje dla wszystkich Autorów, brawa dla zwycięskiego DJRaptora :clap: (przyznaj się, jaką część tego wieloksięgu masz już gotową?).
Bawcie się dalej dobrze na Wery! :)

Pierwszy tom jest już chyba gotowy, bo poprawiłem go ponad dwadzieścia razy. Drugi też jest napisany, ale nie zaglądałem do niego od 2016 roku, więc daleka droga przed nim. Skupiłem się na doszlifowaniu pierwszego, bo z dnia na dzień moje nadzieje na znalezienie wydawcy topniały niczym śnieg na wiosnę.

Ale skoro wygrałem konkurs na Wery, to teraz wydawcy zaczną o mnie walczyć na arenie! :lol: :lol: :lol:

Żartuje ofc, jako debiutant nie mam nawet szans na wydrukowanie reklamy kebaba :(

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » pn 18 mar 2019, 16:38

Gelsomina, ja też glosowałam na Ciebie. Jest coś w tym tekście, co daje wiele nadziei na przyszłość!

Awatar użytkownika
Gelsomina
Pisarz domowy

Postautor: Gelsomina » wt 19 mar 2019, 13:09

Julio bardzo się cieszę, że tak myślisz. Twoja opinia podniosła mnie na duchu :)

Wróć do „Konkursy nasze”