Kto otrzyma brązowy medal?
Bitwa nr 19: B v E TRWA!

Temat: Bitwa, która wygrała sama siebie

Ilość ocen na ten moment: 0.
Przyjmowanie ocen trwa do 21.08.2018 godz. 23:59.

Przede wszystkim... Nie szkodzić

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Alice
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Alice » wt 06 mar 2018, 11:17

Witam - z tej strony zbłąkana owieczka, niezbyt tu znana, anonimowym czytacz, który ze wszystkich tematów na forum wybrał sobie właśnie to miejsce, żeby wrzucić posta :D.

Myśl przewodnia jest dość prosta; bez pisania nie ma rozwoju. Bez rozwoju jest regres. Wniosek nasuwa się sam - pora wziąć się za siebie i zmienić godzinę każdego dnia z bezmyślnego przeglądania memów o kotkach na pisanie :3. Nie wiem, jak długo wytrzymam pod presją życia, ale na razie przyklepuję postanowienie tym postem. Hawk :D.

Cóż, ten post ma na celu zmobilizowanie mnie jeszcze w jednej kwestii... muszę przestać usuwać tekst. Mój perfekcjonizm sprawia, że często patrzę na świeżo napisane zdania... i usuwam parę stron, nieusatysfakcjonowana efektem, innym niż w mojej głowie. To się musi zmienić, i to koniecznie.
Pisać, po prostu pisać, to jest aktualny cel ;). Let's started!

Co cię nie zabije, zawsze może cię dobić...

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » wt 06 mar 2018, 12:14

Powodzenia! Masz jakieś cele ilościowe albo jesteś nastawiona na konkretny efekt - Książka, opowiadanie? ;)

Awatar użytkownika
Kadah
Pisarz domowy

Postautor: Kadah » wt 06 mar 2018, 12:16

Trzymam kciuki i życzę wytrwałości :)

There is no God and we are his prophets.
The Road by Cormac McCarthy

Awatar użytkownika
Alice
Zarodek pisarza

Postautor: Alice » wt 06 mar 2018, 18:22

Dziękuję bardzo! :D
Myślą przewodnią jest spisanie pomysłu, który przyszedł mi do głowy już jakiś czas temu i zupełnie nie dawał spokoju :3. Problem w tym, że przez te dwa lata, gdy uporczywie go od siebie odsuwałam, dość się rozwinął... Niemalże w powieść, tak naprawdę. Postanowiłam, że nie będę tego szumnie nazywać książką, bo nie mam zielonego pojęcia, czy uciągnę poziom druku - pewnie nie - ale uznałam, że przynajmniej mogę na tym ćwiczyć... Jak nie samo pisanie, to chociaż planowanie i sumienność :D.

Zaczynam na 53 spisanych wcześniej stronach. Byłoby 65, ale mój mózg uznał, że nie może zdzierżyć pewnej rozmowy i kliknął "usuń" (to prawdziwy impuls do założenia tego tematu, liczę, że może głupio mi się będzie później przyznać do sabotowania własnej pracy, to przestanę xD). Tak naprawdę najdłuższa rzecz, którą zdarzyło mi się skończyć, ma 90 stron... Zobaczymy, czy uda mi się pobić ten rekord :3.

Awatar użytkownika
Alice
Zarodek pisarza

Postautor: Alice » pn 12 mar 2018, 12:11

Starania dalej! Dzięki chwili wytchnienia mogłam sobie pozwolić na napisanie paru karetek. Jestem dumna, bo póki co codziennie daję radę wklikać trochę zdań^^.
W międzyczasie naszła mnie refleksja, czy jest sens prowadzić maraton - czy bez oceny osoby trzeciej to nie jest tylko powielanie błędów... Ale to czysto akademickie rozważania, bo mam nadzieję, że mimo wszystko warto ;). Próbuję dalej...

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » pn 12 mar 2018, 12:43

Alice pisze:Source of the post W międzyczasie naszła mnie refleksja, czy jest sens prowadzić maraton[...]

Jak powstał ten dział, to założenie było takie: pisać bez poddawania się przez 30 dni. Spróbuj. :D

Awatar użytkownika
uniwers
Pisarz osiedlowy

Postautor: uniwers » pn 12 mar 2018, 23:53

Alice pisze:Source of the post W międzyczasie naszła mnie refleksja, czy jest sens prowadzić maraton - czy bez oceny osoby trzeciej to nie jest tylko powielanie błędów...

Nie ma strachu. Zgłosisz zapotrzebowanie na betę w Centrum Wzajemnej Pomocy, a na pewno ktoś się odezwie. Może nawet ktosie :-)

Awatar użytkownika
Alice
Zarodek pisarza

Postautor: Alice » wt 13 mar 2018, 12:56

30 dni... postaram się :D zobaczymy, nawet może dłużej... zależy, ile sił i kawy wystarczy :3

Centrum wygląda miło, ale ja się tu powoli aklimatyzuję, zresztą moja pewność siebie pozostawia wiele dożyczenia... :D sporo wiosen minie, zanim zdobędę się na to, żeby coś wysłać ;). Ale za info dzięki. Może pewnego dnia...

(A Maraton trwa i kartki - na szczęście, pomimo kłopotów - lecą :3)

Awatar użytkownika
Alice
Zarodek pisarza

Postautor: Alice » ndz 25 mar 2018, 17:55

Ha! Stawiając na wytrwałość dorobiłam się właśnie setki stron. Czeka mnie jeszcze masa przeróbek i poprawek, bo po drodze wkradły się przeróżne drobne potworki, ale póki co to naprawdę owocny maraton :3.
Lecimy dalej. Dużo do napisania, mało czasu :D.

Wróć do „Maraton pisarski”