Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

Powieść Jima Skalniaka

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Powieść Jima Skalniaka

Postautor: Jim Skalniak » pt 05 gru 2014, 00:26

Piszę sobie powieść. Myślałem dotąd, że nie potrzebuję zewnętrznego dopingu, a jedynie zewnętrznego, ale skoro już jestem na takim forum... Deklaruję, że jeżeli do końca tego roku kalendarzowego (2014) jej nie ukończę, w rozmiarze nie mniejszym niż 200 stron, to dobrowolnie zgłaszał się do jednej z najokrutniejszych polskich domin na tortury (liczę, że ktoś życzliwy poleci mi takową, bo nie znam się na tych klimatach).
Pozdrawiam,
Jim

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » pt 05 gru 2014, 00:36

Ukończenie rozumiem jako przygotowanie wersji beta. Korekta, uzupełnienia i inne szlify mogą być nanoszone jeszcze w styczniu, a nawet w lutym roku 2015.

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » pt 05 gru 2014, 23:01

Możemy się ścigać. Ja też chcę ten etap zamknąć w tym roku. Mam daleko ;)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » sob 06 gru 2014, 10:46

130 stron jest. Jest nadzieja.

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » sob 06 gru 2014, 22:33

Bliżej niż dalej :)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » czw 11 gru 2014, 22:02

No i cyknie zaraz 150. Haha.

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » wt 23 gru 2014, 18:23

To 200 stron to jednak była przesada na tę historię (wychodzi brak doświadczenia). Teraz zostaje albo nie dotrzymać słowa i skończyć na 170 albo sztucznie napompować całość wątkami pobocznymi, kosztem dramatyzmu.

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » wt 23 gru 2014, 23:58

Doświadczeni wychodzi, jak wiesz, że trzeba skrócić tekst :)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » śr 24 gru 2014, 13:26

No jak skrócić, jak się publicznie obiecało 200? Ja nie jestem politykiem.

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Philosmenos
Szkolny pisarzyna

Postautor: Philosmenos » sob 27 gru 2014, 12:32

Jim Skalniak pisze:No jak skrócić, jak się publicznie obiecało 200? Ja nie jestem politykiem.

Nalezy wybrać coś, co mniejszym złem się nazywa. Ja tam bym nie pompowała, bo potem od razu silikony widać. A skończyć tam, gdzie historia sama mówi "basta", to też rodzaj sztuki.

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » ndz 28 gru 2014, 13:56

Mam jakieś stare, zaczęte i nigdy nie dokończone fragmenty opowiadań. Jak się trochę poprzerabia, to może będą pasować w niektóre miejsca. W sumie i tak od kiedy bawię się w prozę, to piszę właściwie o tym samym, więc powinno pasować. :lol:

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » ndz 28 gru 2014, 17:13

Motoryzacyjną metaforą posługując się: lepiej zbudować piękny i działający samochód, który dobije do 180km/h niż brzydki pocisk, który przekroczy 300 i się rozpadnie.

"Nie wszystko co się liczy da się policzyć, zaś nie wszystko co da się policzyć, liczy się."
A. Einstein
-
"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » ndz 28 gru 2014, 21:25

Nawet jeśli się publicznie przechwalało, że się wyciągnie 300 km/h?

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » pn 26 sty 2015, 21:06

Dobra, tamto już skończone. Stanęło na 185, ale dowiedziałem się w tym czasie, że są jakieś znormalizowane czy coś tam i, że wychodzi w nich więcej, więc może gdyby mój tekst znormalizować (normalizować? O, nie! Nigdy!) to by było i 200.

A dzisiaj zacząłem od nowa, nową powieść, mam trzy nienormalne strony. Mogę też zacząć relacjonować w tym wątku, tylko... czy kogoś to w ogóle obchodzi ile ja stron napisałem? :P

Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » wt 27 sty 2015, 10:03

Jim Skalniak pisze:Dobra, tamto już skończone. Stanęło na 185, ale dowiedziałem się w tym czasie, że są jakieś znormalizowane czy coś tam i, że wychodzi w nich więcej, więc może gdyby mój tekst znormalizować (normalizować? O, nie! Nigdy!) to by było i 200.

Normalizacja jest paskudna. Na sam widok Times New Roman mam odruch wymiotny, jestem fanem Tahomy, lubię też Verdanę i Calibri. Ale TNR jest krojem gorszym od Comic Sans, błech :P
A tak w ogóle, licz znaki, nie strony. To jest obiektywniejszy licznik pracy, chyba, że stawiasz wielokropki co zdanie :P
Jim Skalniak pisze:A dzisiaj zacząłem od nowa, nową powieść, mam trzy nienormalne strony. Mogę też zacząć relacjonować w tym wątku, tylko... czy kogoś to w ogóle obchodzi ile ja stron napisałem? :P

Pisz i raportuj, nawet jeśli publika milczy, robisz to głównie dla siebie. :)

"Nie wszystko co się liczy da się policzyć, zaś nie wszystko co da się policzyć, liczy się."
A. Einstein
-
"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Wróć do „Maraton pisarski”