Powieść Jima Skalniaka

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Powieść Jima Skalniaka

Postautor: Jim Skalniak » pt 05 gru 2014, 00:26

Piszę sobie powieść. Myślałem dotąd, że nie potrzebuję zewnętrznego dopingu, a jedynie zewnętrznego, ale skoro już jestem na takim forum... Deklaruję, że jeżeli do końca tego roku kalendarzowego (2014) jej nie ukończę, w rozmiarze nie mniejszym niż 200 stron, to dobrowolnie zgłaszał się do jednej z najokrutniejszych polskich domin na tortury (liczę, że ktoś życzliwy poleci mi takową, bo nie znam się na tych klimatach).
Pozdrawiam,
Jim

"Szczęśliwy, kto umiera w starości, szczęśliwszy ten, kto umiera w młodości, a jeszcze szczęśliwszy ten, kto umarł w chwili narodzenia, a najszczęśliwszy taki, który się wcale nie urodził" S.A.Kierkegaard (wyrwane z kontekstu)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » pt 05 gru 2014, 00:36

Ukończenie rozumiem jako przygotowanie wersji beta. Korekta, uzupełnienia i inne szlify mogą być nanoszone jeszcze w styczniu, a nawet w lutym roku 2015.

"Szczęśliwy, kto umiera w starości, szczęśliwszy ten, kto umiera w młodości, a jeszcze szczęśliwszy ten, kto umarł w chwili narodzenia, a najszczęśliwszy taki, który się wcale nie urodził" S.A.Kierkegaard (wyrwane z kontekstu)

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » pt 05 gru 2014, 23:01

Możemy się ścigać. Ja też chcę ten etap zamknąć w tym roku. Mam daleko ;)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » sob 06 gru 2014, 10:46

130 stron jest. Jest nadzieja.

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » sob 06 gru 2014, 22:33

Bliżej niż dalej :)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » czw 11 gru 2014, 22:02

No i cyknie zaraz 150. Haha.

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » wt 23 gru 2014, 18:23

To 200 stron to jednak była przesada na tę historię (wychodzi brak doświadczenia). Teraz zostaje albo nie dotrzymać słowa i skończyć na 170 albo sztucznie napompować całość wątkami pobocznymi, kosztem dramatyzmu.

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » wt 23 gru 2014, 23:58

Doświadczeni wychodzi, jak wiesz, że trzeba skrócić tekst :)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » śr 24 gru 2014, 13:26

No jak skrócić, jak się publicznie obiecało 200? Ja nie jestem politykiem.

Awatar użytkownika
Philosmenos
Szkolny pisarzyna

Postautor: Philosmenos » sob 27 gru 2014, 12:32

Jim Skalniak pisze:No jak skrócić, jak się publicznie obiecało 200? Ja nie jestem politykiem.

Nalezy wybrać coś, co mniejszym złem się nazywa. Ja tam bym nie pompowała, bo potem od razu silikony widać. A skończyć tam, gdzie historia sama mówi "basta", to też rodzaj sztuki.

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » ndz 28 gru 2014, 13:56

Mam jakieś stare, zaczęte i nigdy nie dokończone fragmenty opowiadań. Jak się trochę poprzerabia, to może będą pasować w niektóre miejsca. W sumie i tak od kiedy bawię się w prozę, to piszę właściwie o tym samym, więc powinno pasować. :lol:

Awatar użytkownika
Immo
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » ndz 28 gru 2014, 17:13

Motoryzacyjną metaforą posługując się: lepiej zbudować piękny i działający samochód, który dobije do 180km/h niż brzydki pocisk, który przekroczy 300 i się rozpadnie.

"Nie wszystko co się liczy da się policzyć, zaś nie wszystko co da się policzyć, liczy się."
A. Einstein
-
"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » ndz 28 gru 2014, 21:25

Nawet jeśli się publicznie przechwalało, że się wyciągnie 300 km/h?

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz domowy

Postautor: Jim Skalniak » pn 26 sty 2015, 21:06

Dobra, tamto już skończone. Stanęło na 185, ale dowiedziałem się w tym czasie, że są jakieś znormalizowane czy coś tam i, że wychodzi w nich więcej, więc może gdyby mój tekst znormalizować (normalizować? O, nie! Nigdy!) to by było i 200.

A dzisiaj zacząłem od nowa, nową powieść, mam trzy nienormalne strony. Mogę też zacząć relacjonować w tym wątku, tylko... czy kogoś to w ogóle obchodzi ile ja stron napisałem? :P

Awatar użytkownika
Immo
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » wt 27 sty 2015, 10:03

Jim Skalniak pisze:Dobra, tamto już skończone. Stanęło na 185, ale dowiedziałem się w tym czasie, że są jakieś znormalizowane czy coś tam i, że wychodzi w nich więcej, więc może gdyby mój tekst znormalizować (normalizować? O, nie! Nigdy!) to by było i 200.

Normalizacja jest paskudna. Na sam widok Times New Roman mam odruch wymiotny, jestem fanem Tahomy, lubię też Verdanę i Calibri. Ale TNR jest krojem gorszym od Comic Sans, błech :P
A tak w ogóle, licz znaki, nie strony. To jest obiektywniejszy licznik pracy, chyba, że stawiasz wielokropki co zdanie :P
Jim Skalniak pisze:A dzisiaj zacząłem od nowa, nową powieść, mam trzy nienormalne strony. Mogę też zacząć relacjonować w tym wątku, tylko... czy kogoś to w ogóle obchodzi ile ja stron napisałem? :P

Pisz i raportuj, nawet jeśli publika milczy, robisz to głównie dla siebie. :)

"Nie wszystko co się liczy da się policzyć, zaś nie wszystko co da się policzyć, liczy się."
A. Einstein
-
"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Wróć do „Maraton pisarski”