Poleć!

Najlepsze zweryfikowane teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

Poleć!

Postautor: Juliahof » śr 05 wrz 2018, 20:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

gebilis pisze:Source of the post więc zamiast się dąsać,

Myślę, że każdy by się bronił, gdyby odbierał tyle adpersonamów od Navajero co ja - i w wątkach, i na SB...
Ale mniejsza z tym, idzie jesień i nowe perspektywy ;)

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Poleć!

Postautor: Navajero » śr 05 wrz 2018, 20:41

Mam dziwne wrażenie, że to Ty zaczęłaś tę dyskusję, sugerując - jak najbardziej adpersonalnie - że tekst Isy to grafomania, a osoby wypowiadające się o nim pozytywnie, w tym i ja, robią klakę kumpelce.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Poleć!

Postautor: Juliahof » śr 05 wrz 2018, 20:58

Navajero pisze:Source of the post Mam dziwne wrażenie, że to Ty zaczęłaś tę dyskusję, sugerując - jak najbardziej adpersonalnie - że tekst Isy to grafomania, a osoby wypowiadające się o nim pozytywnie, w tym i ja, robią klakę kumpelce.

Tak, uważam ten akurat tekst Isy za epigonizm i grafomanię, co bardzo mnie zdziwiło, bo wiem - z innych jej tekstów - że pisze dobrze i świeżo. I nie było to ad personam, to była ocena tekstu. "Ad personam" byłoby, gdybym źle (lub dobrze) oceniała Isę jako osobę, jej cechy charakteru itp.
Zrozumiałam też, że oceniający ten tekst pozytywnie potraktowali go ulgowo, bo znają Isy inne, dobre teksty, więc nie chcieli jej robić przykrości. Nie ma to jednak nic wspólnego z "robieniem klaki", jak napisałeś.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Poleć!

Postautor: Navajero » śr 05 wrz 2018, 21:05

Nie chce mi się bić piany, jaki koń jest, każdy widzi, a jestem pewien, że forumowicze opanowali nie tak znowu trudną sztukę czytania ze zrozumieniem i są w stanie wyciągnąć własne wnioski :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Poleć!

Postautor: Faraon » śr 05 wrz 2018, 21:07

Zanim zabrniemy w offtopic dot. tekstów Isy, przypomnę, że istnieje dział "Rozmowy o tekstach". Tam można utworzyć odpowiedni temat. :)
Kwestie pozostałe z perspektywy działania działu są nam niestety nieprzydatne, a niepotrzebnie odwracają uwagę. :(
Proszę o trzymanie się meritum, czyli polecania tekstów.

:faraon:

Awatar użytkownika
gebilis
Umysł pisarza

Poleć!

Postautor: gebilis » śr 05 wrz 2018, 21:29

Juliahof, powiem tak, na SB rzadko bywam, raczej jak już przez zwykły przypadek :), a co do Navajero - byczy chłop, choć ostatnio też widziałam, ze dowcip mu się wyostrzył, ale to pewnie od zbyt długiego przebywania z dzieciakami (jest nauczycielem), więc więcej dystansu do jego uwag i będzie dobrze - a zresztą niech broni się sam...
Juliahof, fajnie się czyta twoje uwagi i miło z Tobą dyskutuje więc głowa do góry - jesteś tu nowa, przyzwyczaisz się :D <3

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Poleć!

Postautor: ravva » pt 07 wrz 2018, 01:13

Zastanawiam się po co taka afera i nagłe przebudzenie działu połączone z fala propozycji, sprawiajacej wrazenie odgornej animacji.

Imo texty jak min ballada o kowalu i zabic ich wszystkich sa na tyle ponadczasowe i wyrozniaja sie w tw, że powinny stanowić o poziomie wyroznionych.

I wierzę, że jeśli w tw wypłynie cos równie dobrego, zostanie docenione.
Wrzucanie teraz do wyroznionych garściami opowiadań zaprzeszłych, byle byl ruch na forum, zupelnie do mnie nie przemawia.

Pozwólmy wędrować dobrym textom ich własnym rytmem i uznaniem czytelników - innymi slowami: im więcej opinii dot nowych na tw, tym większa szansa na perłę w wyroznionych. Archeologia nie jest tu dobra droga.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator

Poleć!

Postautor: Thana » pt 07 wrz 2018, 08:06

ravva pisze:Source of the post połączone z fala propozycji, sprawiajacej wrazenie odgornej animacji.

Falę rozpoczęłam ja, bo mi się Ruinowa miniatura spodobała. Być może również wywołałam efekt animacji, ale u jego źródła tkwi moja własna, osobista ciekawość - nie było mnie tu naprawdę długo i trudno mi uwierzyć, że przez cały ten czas nie pojawiło się nic fajnego. Dlatego pozwól, że ja jednak trochę sobie tę archeologię pouprawiam. Dla mnie wiele tekstów tutaj jest "nowych".

ravva pisze:Source of the post im więcej opinii dot nowych na tw, tym większa szansa na perłę w wyroznionych.

A to święta racja!

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Dobrze nam robi nasze pisanie na nasze pisanie. Pięknie. - Godhand

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Poleć!

Postautor: ravva » pt 07 wrz 2018, 15:51

Thana pisze:Source of the post
ravva pisze:Source of the post połączone z fala propozycji, sprawiajacej wrazenie odgornej animacji.

Falę rozpoczęłam ja, bo mi się Ruinowa miniatura spodobała.
o ile pamietam twoja propozycja zamykał sie wokół 1 utworu.

"Fala" to bardziej entuzjazm goda, który na wydechu natychniast zaproponował z 10 kolejnych utworów.

I jeśli chodzi o ruinowy miniak, jestem bardzo na tak, bo fajnie spełnia określone przez leszka warunki.

Awatar użytkownika
Godhand
Junior Admin
Junior Admin

Poleć!

Postautor: Godhand » pt 07 wrz 2018, 16:25

ravva, myślę, że było ich około pięciu (możemy sprawdzić kiedy wrócą posty). Każdy z wymienionych zasługuje imho na to miejsce. Jak dobrze wiesz, żeby utwór znalazł się w wyróżnionych nie wystarczy opinia jednej osoby, więc nie rozumiem gdzie problem. Jeszcze lepiej wiesz (bo pisałem Ci o tym dwukrotnie) że "masowość" propozycji wzięła się stąd, że zupełnie zapomniałem o dziale, kiedy Thana przypomniała, przejrzałem wszystkie teksty z pewnego okresu i dałem swoje propozycje.
Nie do końca rozumiem bicie piany.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Poleć!

Postautor: ravva » sob 08 wrz 2018, 09:35

nie ma problemu.

byłeś czarny, z założenia powinieneś weryfikowac texty z tw, więc skoro wczesniej nic cię nie zachwycilo, szukanie TERAZ jest zastanawiające.
nic tam, w sumie można zrobić z tego działu drugi tw.

Awatar użytkownika
Godhand
Junior Admin
Junior Admin

Poleć!

Postautor: Godhand » sob 08 wrz 2018, 09:46

Ravva, nie baw się tak nieładnie.
Można znaleźć moje opinie i pod tekstem Kadah i pod Zanzibarem, a już na pewno pod tekstami Iwara.
Uważam, że wszystkie wyróżniają się jakościowo w TW.
I po raz nie wiem który - zapomniałem o dziale, mea culpa.
Kajam się.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Poleć!

Postautor: ravva » sob 08 wrz 2018, 10:25

w sumie iwara to mozna hurtowo przerzucić do tw, ma chłopak dryg do pisania.

kajaj się, kajaj.

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator

Poleć!

Postautor: Thana » ndz 09 wrz 2018, 12:58

Posty nie wróciły, ale na razie przeglądam sobie twórczość dwojga Autorów na I, czyli Isabel oraz Iwara.

Isabel - są dwa ciekawe teksty: "Zanzibar" i "Annapurna". Ciekawe oba razem, bo są jak Warholowe twarze Marilyn - odbite w różnych kolorach z jednego stempla. Identyczna struktura. Początek i koniec. Aż zamarzyło mi się, żeby Isabel napisała jeszcze ze sześć takich, żeby wypełniły środek. A na tym stemplu wyryte jest: marzenie to drapieżnik, nadaje sens życiu, a potem zabija. W "Zanzibarze" drapieżnik kąsa po raz pierwszy i jest pierwsza krew. W "Annapurnie" pożera. A pomiędzy? Gdzie są obrazki pomiędzy? Kiedy drapieżnik nie daje spać? Kiedy zmusza do poświęceń? Kiedy powoli wysysa życie, ale jeszcze nie jest to finałowa "Annapurna"?
Jedyne, co mi się nie podoba, to te klamry (choć widziałam w komentarzach, że niektórym właśnie one się podobają). Problem nie w tym, że one są, tylko w tym, że są prostymi powtórzeniami. Trochę jakby nauczycielka w szkole powtarzała: "Zapamiętajcie dzieci: Zan-zi-bar- to był temat dzisiejszej lekcji". Pomyślałabym nad bardziej finezyjną klamrą.

Nad tekstami Iwara muszę się jeszcze zastanowić.

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Dobrze nam robi nasze pisanie na nasze pisanie. Pięknie. - Godhand

Wróć do „Wyróżnione teksty”