Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Ćwir

Wszystko o Was, kim jesteście, co robicie, ile macie lat.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Ćwir

Postautor: Thana » czw 15 sie 2019, 19:54

Ostatni post z poprzedniej strony:

wroubelek pisze:Source of the post Hej! A co to znaczy w fołrumowym żargonie „recenzować poezję” i czemu to takie wyjątkowe?

To znaczy sensownie komentować utwory poetyckie zamieszczone w dziale Poezji: viewforum.php?f=77
A jest to wyjątkowe, ponieważ mało kto umie to robić, jest to trudne, niewdzięczne i na dodatek potem Autorzy się obrażają. :P

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Ryju malowany spróbuj nazwać nienazwane - Lech Janerka

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Ćwir

Postautor: P.Yonk » czw 15 sie 2019, 19:57

wroubelek pisze:Source of the post Chodzi wam o to, że muszę napisać 3 posty w czyichś tematach, zanim dodam własny?

Nie. To znaczy, to też, ale przede wszystkim spędzić z nami trochę czasu, poczytać innych, może wyrazić swoją opinię, wskazać komuś co może poprawić, albo co Tobie się bardziej podoba itp. I wtedy, gdy już się poznamy lepiej, pokażesz nam swoją twórczość, bo inaczej to jakbyś z obłoconymi buciorami komuś wlazł na chatę i od progu wrzeszczał: "Patrzcie na mnie! Patrzcie na mnie! Takiej osobowości jeszcze tu nie było!"

No i Regulamin ;)

:mrgreen:

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Ćwir

Postautor: wroubelek » czw 15 sie 2019, 20:17

Szczerze powiedziawszy, przeczytałem parę wątków, tak na próbę, żeby zobaczyć, co tu jest zazwyczaj opublikowane. Teraz w takim razie wtrącę swoje trzy ziarnka.

Przepraszam za nieokrzesanie, lecz… różne fora są i co forum to obyczaj — nie da się wszystkich znać. Ja się doczytałem tylko do dyrektywy 3 postów przed wklejeniem czegoś do „Tu wrzuć”, a że takiej nazwy nie znalazłem, to myślałem, że wrzucam gdzie indziej i te 3 posty nie obowiązują. Nawiasem mówiąc, „Tu wrzuć” jest przemianowane na „Prozę do weryfikacji” — czy dobrze rozumiem?

P.Yonk pisze:Source of the post "Patrzcie na mnie! Patrzcie na mnie! Takiej osobowości jeszcze tu nie było!"

Oto to, tego będę unikał jak ognia. I drapieżników :D

Awatar użytkownika
Thana
Weryfikator
Weryfikator

Ćwir

Postautor: Thana » czw 15 sie 2019, 20:23

wroubelek pisze:Source of the post Nawiasem mówiąc, „Tu wrzuć” jest przemianowane na „Prozę do weryfikacji” — czy dobrze rozumiem?

Tak. Nazywamy ten dział "Tuwrzuciem" (od: Tu wrzuć dopracowane fragmenty opowiadań...)

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Ryju malowany spróbuj nazwać nienazwane - Lech Janerka

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Ćwir

Postautor: brat_ruina » czw 15 sie 2019, 22:19

Masz na imię Jacek?

wroubelek pisze: (A propos, czemu Regulamin ma tylko jeden punkt z sześcioma podpunktami zamiast mieć sześć punktów?)
Nigdy nie czytałem regulaminu, nawet nie wiem gdzie on jest:)

wroubelek pisze: Mężczyzna, przed trzydziestką, Warszawa. Już brzmi jak ogłoszenie matrymonialne.
Spoko, to tutaj normalne. Zajrzysz kiedyś na sb po 22, to taka matrymonialka to pikuś.

wroubelek pisze:W niczym nie jestem dobry
Każdy jest w czymś dobry, nawet w byciu niedobrym.

Jaką książkę recenzujesz?

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Ćwir

Postautor: wroubelek » czw 15 sie 2019, 22:41

brat_ruina pisze:Masz na imię Jacek?

Nie… niestety.

brat_ruina pisze:Nigdy nie czytałem regulaminu, nawet nie wiem gdzie on jest:)

Hehe. Jest ich wiele, choć moim skromnym zdaniem można byłoby rozważyć sklejenie ich w jedną całość.

brat_ruina pisze:
wroubelek pisze:W niczym nie jestem dobry
Każdy jest w czymś dobry, nawet w byciu niedobrym.

Niestety, tylko w siedzeniu całą noc i spóźnianiu się. Ale wkrótce to się zmieni. Zresztą mówię o „byciu dobrym” w sensie bycia w czołówce. Tak mnie już nauczono: albo jesteś top-tier albo nie istniejesz :) „W sztuce nie ma miejsca na mediocritas”, zwykł mawiać taki jeden krytyk, nazwiskiem Dyżewski.

brat_ruina pisze:Jaką książkę recenzujesz?

Słabą, ale poruszającą bliskie mi tematy. „Nakarm mnie” Julity Strzebeckiej.

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Ćwir

Postautor: brat_ruina » czw 15 sie 2019, 23:14

wroubelek pisze:Source of the post
brat_ruina pisze:Masz na imię Jacek?

Nie… niestety.
A już miałem nadzieję
► Pokaż Spoiler

Added in 25 minutes 7 seconds:
Trochę ją zjechałeś na lubimyczytać:)

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Ćwir

Postautor: wroubelek » czw 15 sie 2019, 23:39

Ale na blogu potraktuję ją dużo dokładniej i zabawniej :P Zaraz wrzucę drugą część recenzji.

Added in 1 minute 59 seconds:
Niektóre rzeczy są naprawdę bardzo zabawne, na przykład to, że przy każdym nieoczekiwanym zwrocie akcji ta pani pisze, że ktoś „głośno przełknął ślinę”. Poświęcam temu osobny rozdział :D

Wróć do „Tu się przedstawiamy ...”