Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Hej :)

Wszystko o Was, kim jesteście, co robicie, ile macie lat.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
Błęzydian
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Błęzydian » ndz 03 mar 2019, 15:01

Hej,

kursor miga i miga, a ja dalej nie wiem, jakimi akrobacjami Was na wstępie uraczyć. Będzie więc prosto i nudno: z wykształcenia jestem polonistą, z zawodu redaktorem i copywriterem (co pozwala mi się łudzić, że mój głos dzięki tej deklaracji będzie przez Was uznany za bardziej wartościowy). No i koniec. Może jeszcze dodam, że jestem zagorzałym orędownikiem literatury podyktowanej bezpośrednim doświadczeniem i na pewno znajdzie to wyraz w moich komentarzach.

Z przyjemnością dołączę do Waszego grona :)

Błęzydian Mamłyński

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » ndz 03 mar 2019, 15:42

Witam serdecznie!

Nick zwraca uwagę. :) Rozgość się.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » ndz 03 mar 2019, 15:53

Błęzydian pisze:Source of the post a ja dalej nie wiem, jakimi akrobacjami Was na wstępie uraczyć

proponuję taniec brzucha :mrgreen:
Dzień dobry, baw się dobrze :)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Leszek Pipka
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Leszek Pipka » ndz 03 mar 2019, 16:04

Błęzydian pisze:Source of the post jakimi akrobacjami Was na wstępie uraczyć

Błęzydian pisze:Source of the post Może jeszcze dodam, że jestem zagorzałym orędownikiem literatury podyktowanej bezpośrednim doświadczeniem i na pewno znajdzie to wyraz w moich komentarzach.

Ojezu. Żadnej akrobacji więcej nie pożądam. Może się uda. Może nie będzie wejścia smoka z prologiem do trylogii fanstasy. W karczmie.
Albo postapo YA.
Widzę cień szansy.
Siema.
Skrobnij szybko mnóstwo postów i pokaż się w okienku SBka czyli śpiewogrze "Tfurcy na rzywo". Na dole strony głównej.
A póki co, podstaw kubek pod strumyczek kawy z dzbanka i spocznij sobie wygodnie. Wery naszym drugim domem.

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » ndz 03 mar 2019, 17:04

Obrazek

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » ndz 03 mar 2019, 17:07

Cześć,

masz odjazdowy nick.

Błęzydian pisze:Może jeszcze dodam, że jestem zagorzałym orędownikiem literatury podyktowanej bezpośrednim doświadczeniem i na pewno znajdzie to wyraz w moich komentarzach.

Literatura faktu? :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Postautor: brat_ruina » ndz 03 mar 2019, 17:52

Błęzydian pisze:kursor miga i miga, a ja dalej nie wiem, jakimi akrobacjami Was na wstępie uraczyć
Ja przeważnie mam kajet i pustą stronę kursor nie miga:)
Błęzydian pisze:Będzie więc prosto i nudno: z wykształcenia jestem polonistą, z zawodu redaktorem i copywriterem (co pozwala mi się łudzić, że mój głos dzięki tej deklaracji będzie przez Was uznany za bardziej wartościowy).
Możesz być kosmonautą ale jako copywriter i polonista - będziesz mieć mocno pod górkę:)

Powodzenia

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Błęzydian
Zarodek pisarza

Postautor: Błęzydian » ndz 03 mar 2019, 19:59

O żesz, tak tlumnego powitania się nie spodziewałem :) Dziekuję za miłe przyjęcie, najprawdopodobniej zabawię tu na dłużej. Pisząc o literaturze ściśle powiązanej z doświadczeniem, miałem na myśli raczej umocowanie tekstu w tym, co w autorze najżywsze, najbardziej palące. Swego czasu popełniłem nawet dość sążnistą notkę blogową na ten temat :) Ogromne wrażenie wywarła na mnie np. Pałuba Irzykowskiego.

Nawiasem mówiąc, nie rozumiem, skąd się wziął ten stereotyp, że polonista jest sparaliżowany teorią, wcale tak nie musi być ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Awatar użytkownika
noetting
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: noetting » ndz 03 mar 2019, 20:37

Witam i pozdrawiam :D

http://zalecka-wojtaszek.pl

Pisanie to czary, woda życia, jak każdy akt twórczy. Woda nic nie kosztuje. Pijcie zatem. Pijcie i nasyćcie pragnienie. - S. King

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pn 04 mar 2019, 13:59

Witaj, Błęzydianie!
Błęzydian pisze:Source of the post Nawiasem mówiąc, nie rozumiem, skąd się wziął ten stereotyp, że polonista jest sparaliżowany teorią, wcale tak nie musi być

Nie musi, nie musi.
Błęzydian pisze:Source of the post Pisząc o literaturze ściśle powiązanej z doświadczeniem, miałem na myśli raczej umocowanie tekstu w tym, co w autorze najżywsze, najbardziej palące.

W tym tkwi pewna pułapka...
Nie ma przeszkód, byś wykorzystał realne wydarzenia, jakie ci się przytrafiły, w ramach fikcyjnej fabuły. Powinieneś jednak pamiętać, że cały ładunek emocjonalny tych wydarzeń istnieje tylko dla ciebie, o ile nie podejmiesz się opowiedzieć całego twojego życia, aż do danego wydarzenia… Ale nawet wtedy ktoś, kto cię czyta, niekoniecznie podziela twoje reakcje. Incydent, który przelewasz na papier, nie ma tego samego znaczenia dla tego, kto o nim czyta, co dla ciebie, który go przeżyłeś. I niestety, wielcy pisarze nie są tymi, którzy płaczą przez całe życie; są tymi, którzy sprawiają, że płaczemy czytając. By zainteresować czytelnika, nie mów mu o sobie; mów mu o nim samym.

Awatar użytkownika
Błęzydian
Zarodek pisarza

Postautor: Błęzydian » pn 04 mar 2019, 14:25

Tak sądziłem, że mogę zostać zbyt jednostronnie zrozumiany :) Nie o czysty weryzm mi chodzi. Już samo wyobrażenie, o ile łączy się niezliczonymi nićmi z tym, co w nas najrdzenniejsze, uważam za materiał, w którym warto rzeźbić. Za przykład niech mi posłuży Na srebrnym globie Żuławskiego. Autor nie był kosmonautą, nie był nigdy na księżycu, a mimo to stworzył opowieść, której nie sposób zapomnieć - dlatego że pisał o tym, co było najdroższe jego sercu. Jeśli w tekście nie ma tego indywidualnego pierwiastka, operujemy jedynie zuzytymi konwencjami.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pn 04 mar 2019, 14:28

Mylące było nie odczytanie, tylko słowo "bezpośrednim" :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Wróć do „Tu się przedstawiamy ...”