Obrazek

NOWABITWA:Wariacje na temat wybranego autora :text-link:

Pytania do Patryka "Patrena" Fijałkowskiego

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Weryfikator, Poetyfikator, Moderator, Zaufani przyjaciele

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Patren » pt 15 maja 2015, 12:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Czy ktoś wybiera się jutro na Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym? Jeśli tak, to zapraszam o 14:30 na stoisko W.A.B.-u, gdzie będę miał niedługie spotkanie autorskie, podczas którego porozmawiam o "Śniegu widmo" i bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania. ;) Byłoby mi bardzo miło, gdybym spotkał kogoś z Was! Także tego. :)

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianna » ndz 31 maja 2015, 12:18

Popodrzucałam Twoją książkę, Patren, paru znajomym (czy to doradzając dorzucenie do zakupów, czy w formie prezentów) i na razie brak głosów niezadowolenia. Naprawdę kawał świetnej roboty :D

A jak tam idą pracę zmierzające do wydania kolejnej pozycji? Chyba ostatni raz jak o niej słyszałam, mówiłeś, że jest w trakcie poprawek. Co dalej ?:)

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Teksty na portalu Esensja | Przeciętni | Dziennik błędów | Roztańczony

Blog literacko-górski: "Piszę o górach"

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz

Postautor: Patren » pn 01 cze 2015, 11:20

Adrianna pisze:Popodrzucałam Twoją książkę, Patren, paru znajomym (czy to doradzając dorzucenie do zakupów, czy w formie prezentów) i na razie brak głosów niezadowolenia. Naprawdę kawał świetnej roboty ;D

Łał, wspaniale to słyszeć! Pozdrów ich w takim razie serdecznie, ucałuj i powiedz, że bardzo się cieszę, że się podobało. :) I niech podają dalej!

Jeśli chodzi o drugą powieść - cóż, dalej jest na etapie poprawek. ;) Trochę mnie to już frustruje, ale miks pracy, szkoły i życia prywatnego zwala z nóg i sprawia, że często trudno mi się w ogóle wyspać. Ale wyznaczyłem sobie deadline do końca czerwca i zamierzam go dotrzymać. A biorąc pod uwagę, że moje wydawnictwo będzie potem miało 30 dni, by zdecydować, czy chce to wydać, czy nie, istnieje spora szansa, że w najbliższych miesiącach wyklaruje się coś konkretnego. ;)

Trzymajcie kciuki!

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianna » pn 01 cze 2015, 14:37

Trzymam mocno kciuki w takim razie :)

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » czw 19 mar 2020, 22:33

No i proszę, już nie debiutant. Szkoda, że na Wery nie zagląda. :(
https://sklep.poradniak.pl/filip-i-hydr ... ijalkowski
Obrazek

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz

Tu się chwalimy publikacjami papierowymi (proza i inne)

Postautor: Patren » wt 24 mar 2020, 19:22

Kopę lat!

Nie wiem, czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta, ale spędziłem tu niegdyś duuuużo czasu, ucząc się kupy rzeczy, z pokorą na czele. Jarek (znany za moich czasów najpierw jako Avenger, a potem jako Faraon, a teraz to nie wiem) zachęcał mnie, żebym się tutaj pochwalił, sugerując, że kogoś może to obchodzić. To się pochwalę. :) Bo może faktycznie kogoś to obchodzi, albo a nuż zacznie?

Otóż 15 kwietnia nakładem wydawnictwa Poradnia K wydaję moją drugą powieść zatytułowaną "Filip i hydra". Jak łatwo się domyślić, jestem tym faktem cholernie ucieszony. Przepełnia mnie też ulga, że po kilku długich latach wracam do gry. :) Bez dłuższego gadania wrzucam okładkę i oficjalny opis powieści:

Obrazek

Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają na duszy dziecka będącego świadkiem przemocy domowej, i trudnościach, jakie to dziecko, w dorosłym życiu, ma w budowaniu relacji i związków osobistych.

Bohatera książki, Filipa, poznajemy z perspektywy dwóch przeplatających się linii czasowych – dziecka oraz dorosłego.

Jako dziecko Filip żyje w piekle domu rodzinnego. Widzi skrajnie toksyczną relację swoich rodziców, opartą na dynamice kata i ofiary. Ojciec fizycznie i psychicznie znęca się nad jego matką.

Filip jako dorosły, młody człowiek próbuje ułożyć sobie życie, nieświadomie powielając mechanizmy, które pomogły mu przetrwać dzieciństwo, i odcinając się od swoich emocji. Jego pozorny spokój – fundament złożony z pasji do muzyki i relacji ze swoją dziewczyną, Hanią – burzy wiadomość od ojca, który chciałby się z nim spotkać po dziesięciu latach od urwania kontaktu.

Wrzucam też link do fragmentu powieści, pierwszych siedmiu stron.

Jeśli natomiast ktoś chciałby być na bieżąco z informacjami w tym temacie, to zachęcam do śledzenia mojego fejsbukowego fanpage'a, gdzie mam nadzieję pisać coraz częściej. Książka jest też dostępna w przedsprzedaży w różnych księgarniach. I to chyba tyle autoreklamy. Jeśli końcem końców kompletnie nikogo to nie interesuje i wszyscy macie w głowie "ale co to w ogóle za typ i czego tutaj chce?", to z góry przepraszam za zawracanie głowy i idę nakrzyczeć na Jarka za głupie podpowiedzi!

A jeśli jednak kogoś zainteresowałem, to bardzo, bardzo dziękuję za to zainteresowanie. Doceniam to. Mam też nadzieję, że wszystko jest u Was dobrze i spokojnie, na tyle na ile dobrze i spokojnie może być w tych ciekawych czasach.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » wt 24 mar 2020, 19:46

Gratulacje!
Po 14 kwietnia zrobimy Ci bardziej fioletowy fiolecik ;)

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
anowi
Dusza pisarza

Postautor: anowi » czw 02 kwie 2020, 11:30

Patren pisze:Kopę lat!

Nie wiem, czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta, ale spędziłem tu niegdyś duuuużo czasu, ucząc się kupy rzeczy, z pokorą na czele. Jarek (znany za moich czasów najpierw jako Avenger, a potem jako Faraon, a teraz to nie wiem) zachęcał mnie, żebym się tutaj pochwalił, sugerując, że kogoś może to obchodzić. To się pochwalę. :) Bo może faktycznie kogoś to obchodzi, albo a nuż zacznie?

Otóż 15 kwietnia nakładem wydawnictwa Poradnia K wydaję moją drugą powieść zatytułowaną "Filip i hydra". Jak łatwo się domyślić, jestem tym faktem cholernie ucieszony. Przepełnia mnie też ulga, że po kilku długich latach wracam do gry. :) Bez dłuższego gadania wrzucam okładkę i oficjalny opis powieści:

Obrazek

Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają na duszy dziecka będącego świadkiem przemocy domowej, i trudnościach, jakie to dziecko, w dorosłym życiu, ma w budowaniu relacji i związków osobistych.

Bohatera książki, Filipa, poznajemy z perspektywy dwóch przeplatających się linii czasowych – dziecka oraz dorosłego.

Jako dziecko Filip żyje w piekle domu rodzinnego. Widzi skrajnie toksyczną relację swoich rodziców, opartą na dynamice kata i ofiary. Ojciec fizycznie i psychicznie znęca się nad jego matką.

Filip jako dorosły, młody człowiek próbuje ułożyć sobie życie, nieświadomie powielając mechanizmy, które pomogły mu przetrwać dzieciństwo, i odcinając się od swoich emocji. Jego pozorny spokój – fundament złożony z pasji do muzyki i relacji ze swoją dziewczyną, Hanią – burzy wiadomość od ojca, który chciałby się z nim spotkać po dziesięciu latach od urwania kontaktu.

Wrzucam też link do fragmentu powieści, pierwszych siedmiu stron.

Jeśli natomiast ktoś chciałby być na bieżąco z informacjami w tym temacie, to zachęcam do śledzenia mojego fejsbukowego fanpage'a, gdzie mam nadzieję pisać coraz częściej. Książka jest też dostępna w przedsprzedaży w różnych księgarniach. I to chyba tyle autoreklamy. Jeśli końcem końców kompletnie nikogo to nie interesuje i wszyscy macie w głowie "ale co to w ogóle za typ i czego tutaj chce?", to z góry przepraszam za zawracanie głowy i idę nakrzyczeć na Jarka za głupie podpowiedzi!

A jeśli jednak kogoś zainteresowałem, to bardzo, bardzo dziękuję za to zainteresowanie. Doceniam to. Mam też nadzieję, że wszystko jest u Was dobrze i spokojnie, na tyle na ile dobrze i spokojnie może być w tych ciekawych czasach.

Kurczę pieczone! Nie dawniej jak wczoraj robiłam porządki w książkach i patrząc na "Śnieg widmo" pomyślałam, czy ten Fijałkowski to już zupełnie oszalał, że tak przepadł? A okazuje się, że wyłazi z głębin na nowo :) Gratulacje!

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz

Postautor: Patren » ndz 05 kwie 2020, 14:57

Dziękuję bardzo, bardzo mi miło, że ktoś pamięta. :) Tymczasem ze względu na wyjątkowe okoliczności trzeba improwizować i premiera została przesunięta na 6 kwietnia, czyli już jutro! Gorąco zachęcam do zamawiania z neta. Więcej w tym temacie rozpisuję się tutaj.

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianna » ndz 05 kwie 2020, 15:04

O! Świetnie! Nie trzeba będzie tyle czekać. :D

Ja od razu zadam obowiązkowe pytanie - szykujesz coś kolejnego?

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz

Postautor: Patren » ndz 05 kwie 2020, 16:33

Adrianna pisze:Ja od razu zadam obowiązkowe pytanie - szykujesz coś kolejnego?

Zdecydowanie tak i jest to bliżej niż może się wydawać. :)

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianna » ndz 05 kwie 2020, 16:58

Świetnie! I trzymam za słowo! Bo na tę to się kazałeś nam naczekać.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » sob 18 lip 2020, 19:18

To może krótka lektura na wieczór?