Pytania do Jacka Łukawskiego

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 30 mar 2018, 16:45

Ostatni post z poprzedniej strony:

Eldil pisze:Source of the post Szczególne wrażenie zrobiła na mnie informacja o pisaniu równoległym dwu zupełnie różnych książek. Tym bardziej, że mam w pamięci słowa Marcina Przybyłka o tym, ile czasu zabiera mu wchodzenie w nastrój książki, jak łatwo go zburzyć kiedy np. rodzina wyrywa go do codziennych zajęć. A potem znów traci czas, by ten klimat odzyskać. A Ty utrzymujesz w sobie 2 odmienne światy na raz. Godne podziwu.

Nie wiem, czy to się uda. Na razie zaczynam i dopiero czas pokaże, czy dam radę.
Pierwotnie chciałem pisać tylko kryminał, ale nagły przeskok z fantastyki okazał się dość dołujący. Dołujący w takim sensie, że nie mogłem sobie poradzić z tak drastyczną zmianą klimatu, gdy ostatnie trzy lata myślałem "fantastycznie". Okazało się, że nie jestem tak elastyczny jak chciałbym być i potrzebuję dużo więcej czasu by sobie to poukładać w głowie.

Rozpoczęcie prac nad kolejną fantasy to forma złagodzenia skutków zmiany. Taki rodzaj higieny psychicznej. Wcale też się nie zdziwię jeśli "Śniadanie burzyciela światów" pojawi się jako pierwsze, a kryminał dopiero kilka miesięcy później.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » wt 03 kwie 2018, 08:23

skąd pomysł na kryminał? znaczy - pamiętam, krązył po głowie, etc.

nie sądzisz, ze to ryzykowne zagranie - pisarz 'fantastyczny', w sumie dość niedługo po debiucie, bierze sie za calkiem inny gatunek.
co na to fani?

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 03 kwie 2018, 09:03

ravva pisze:Source of the post skąd pomysł na kryminał? znaczy - pamiętam, krązył po głowie, etc.

Zawsze kręciły mnie kryminały i pomyślałem, że to dobry gatunek by podjąć próbę wyjścia poza fantastykę.

ravva pisze:nie sądzisz, ze to ryzykowne zagranie - pisarz 'fantastyczny', w sumie dość niedługo po debiucie, bierze sie za calkiem inny gatunek.

Każdy tekst uważam za ryzykowny więc to akurat nie problem. Udało się zadebiutować w fantasy to może (wierzę, że tak) uda mi się również zadebiutować jako pisarz kryminałów. Ale na to jednak muszę jeszcze poczekać, bo zmiana stylu i sposobu pisania okazała się trudniejsza niż się spodziewałem. Potrzebuję więc więcej czasu.

ravva pisze:co na to fani?

Oboje stwierdzili, że chętnie przeczytają.

Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pt 13 kwie 2018, 12:36

Kryminał i fantastyka, to jest fajne połączenie.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 13 kwie 2018, 19:29

Zostałem bohaterem szorta :D

http://szortal.com/node/14045

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » pt 13 kwie 2018, 19:35

Chwalipięta :)

Kruger pisze:Source of the post Kryminał i fantastyka, to jest fajne połączenie.

No jest. Mnie tam się podoba pisanie tekstów z obu tych obszarów.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » śr 09 maja 2018, 21:02

Hej :)
Jeśli ktoś z Was jest z Kutna lub okolic i chciałby się spotkać to zapraszam w piątek o 18 do Biblioteki :)
Obrazek

Natomiast jeśli wybieracie się na Targi Książki do Warszawy za tydzień to będę tam 19 maja o 11.00
Obrazek
Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie zajrzeć :)

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » czw 24 maja 2018, 13:06

Zajrzalam. I nawet chlopak dal sie zaciagnac do znajomych :-)
Bardzo milo bylo cie znowu zobaczyc jacku ;-)

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 25 maja 2018, 21:15

Wzajemnie :)

Awatar użytkownika
Opar
Pisarz domowy

Postautor: Opar » czw 23 sie 2018, 20:47

Zakwalifikuję się tym postem do Złotej Łopaty, ale co tam, temat przebijania się do wydawców to przecież evergreen ;D Napisałeś, Jacku, przed dwoma laty:

Tekst rozesłałem do wszystkich wydawnictw z listy prosząc o potwierdzenie otrzymania maila. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie otrzymałem potwierdzenia to wysyłałem maila z prośbą o nie lub dzwoniłem.

Miałeś na myśli, że zaznaczyłeś opcję ,,wyślij potwierdzenie odbioru" dostępną na części skrzynek mailowych czy też że ,,analogowo" pisałeś po prostu w treści maili prośbę o napisanie maila zwrotnego z potwierdzeniem? Pytanie zasadniczo głupie, ale odpowiedź może być probierzem faktycznego zainteresowania wydawnictw propozycjami i ich mocy przerobowych ;)

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 04 wrz 2018, 20:40

Opar pisze:Source of the post Zakwalifikuję się tym postem do Złotej Łopaty, ale co tam, temat przebijania się do wydawców to przecież evergreen ;D Napisałeś, Jacku, przed dwoma laty:

Tekst rozesłałem do wszystkich wydawnictw z listy prosząc o potwierdzenie otrzymania maila. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie otrzymałem potwierdzenia to wysyłałem maila z prośbą o nie lub dzwoniłem.

Miałeś na myśli, że zaznaczyłeś opcję ,,wyślij potwierdzenie odbioru" dostępną na części skrzynek mailowych czy też że ,,analogowo" pisałeś po prostu w treści maili prośbę o napisanie maila zwrotnego z potwierdzeniem? Pytanie zasadniczo głupie, ale odpowiedź może być probierzem faktycznego zainteresowania wydawnictw propozycjami i ich mocy przerobowych ;)

Hej! Kurcze, wydawało mi się, że już odpisywałem, ale swojej odpowiedzi nie widzę :hm:
Opar to nie jest głupie pytanie ;) Skorzystałem z obu opcji właśnie po to, aby prośba trafiła również do wydawców, których skrzynka nie wyświetla próśb o potwierdzenie.
Pozdrawiam

Wróć do „Strefa Pisarzy”