Jak zadebiutować? Radzi Natalia Twardy z grupy Publicat (Dolnośląskie)

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
szopen
Dusza pisarza

Postautor: szopen » śr 08 lis 2017, 15:02

Fajne, ale trochę dołujące - ja tam nie potrafię się "sprzedać", nie mam ciekawej historii, listy piszę zdawkowe i trudno mi się zmusić do pisania szerszych - wniosek? Operacja zmiana osobowości mnie chyba czeka.

Z drugiej strony, Beato, jak jest z Twoimi doświadczeniami? Faktycznie w listach do wydawców starałaś się "sprzedać", w sensie próbować zainteresować także sobą, a nie tylko powieścią? Pisałaś długie listy?

Awatar użytkownika
Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » śr 08 lis 2017, 15:16

Nie pisałam długich ;)
Streszczenie było, konspekt też, błędów raczej nie.
Ale co ważne (IMO), dzwoniłam do wydawnictw (2-3 tygodnie po wysyłce propozycji) i się przypominałam.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » śr 08 lis 2017, 18:24

Sądzę, że w zamian pisanych listownie historii "pierwszego orgazmu" wystarczy krótkie: "napisałem/am świetny tekst", pod warunkiem, że będzie to prawda ;)

Awatar użytkownika
hatsumi
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: hatsumi » czw 09 lis 2017, 12:15

"Przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość". Oj, tak - samo pisanie to poważny trening cierpliwości, a co dopiero próba wydania :)

Awatar użytkownika
Óp
Pisarz domowy

Postautor: Óp » czw 23 lis 2017, 16:35

Akurat Dolnoslaskie dziala ekspresowo - ja dostalem odpowiedz (pozytywna, mila i sympatyczna) jakies dwadziesia godzin po wyslaniu powiesci.

Awatar użytkownika
Black Wind
Pisarz domowy

Postautor: Black Wind » sob 25 lis 2017, 10:23

Óp, pozytywna bez współfinansowania? I rozumiem, że wysłałeś na ogólny adres publicatu, a oni przekierowali tam, gdzie im najbardziej pasowało?

Awatar użytkownika
Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » sob 25 lis 2017, 10:55

Black Wind pisze:Source of the post Óp, pozytywna bez współfinansowania? I rozumiem, że wysłałeś na ogólny adres publicatu, a oni przekierowali tam, gdzie im najbardziej pasowało?

Publicat nie wydaje ze współfinansowaniem.

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz

Postautor: Andrzej Pilipiuk » ndz 26 lis 2017, 07:28

Jacek Łukawski pisze:Source of the post Sądzę, że w zamian pisanych listownie historii "pierwszego orgazmu" wystarczy krótkie: "napisałem/am świetny tekst", pod warunkiem, że będzie to prawda ;)

lepiej byłoby to ująć tak:

napisałem pięć świetnych powieści (maszynopisy w załączniku). Kolejne pięć mam na warsztacie w tym dwie skończę do grudnia br.
szukam wydawcy celem nawiązania stałej długoletniej współpracy na wyłączność

Awatar użytkownika
Black Wind
Pisarz domowy

Postautor: Black Wind » ndz 26 lis 2017, 11:40

Augusta pisze:Source of the post Publicat nie wydaje ze współfinansowaniem.

Zwyczaje zawsze można zmienić :P. Dopytuję, bo jednak większość daje sobie 3, 6, 12 miesięcy na odpowiedź, a tu czas mierzony w godzinach - jakiś kosmos. Jedyne wydawnictwa, które szybko podawały mi decyzję, to albo te ze współfinansowaniem, albo te, którym powieść nie pasowała do planu.

Awatar użytkownika
Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » ndz 26 lis 2017, 12:03

Black Wind pisze:Source of the post
Augusta pisze:Source of the post Publicat nie wydaje ze współfinansowaniem.

Zwyczaje zawsze można zmienić :P. Dopytuję, bo jednak większość daje sobie 3, 6, 12 miesięcy na odpowiedź, a tu czas mierzony w godzinach - jakiś kosmos. Jedyne wydawnictwa, które szybko podawały mi decyzję, to albo te ze współfinansowaniem, albo te, którym powieść nie pasowała do planu.

Czasami tak bywa.
Remigiusz Mróz, który anonimowo wysłał do dolnośląskiego propozycję kryminału z akcją dziejącą się na Wyspach Owczych też błyskawicznie dostał odpowiedź. A co do wydawania ze współfinansowaniem, nie sądzę, żeby duży wydawca, z długą historią obecności na rynku, zmieniał system wydawania ;)
ps. powieść nie pasująca do profilu/nie mieszcząca się w planie - to najczęściej eleganckie powiedzenie autorowi, że nie są zainteresowani ;) (z pozostawieniem sobie furtki, gdy a nuż autor za rok/dwa zrobi furorę - wtedy nagle miejsce się znajdzie ;) )

Awatar użytkownika
Black Wind
Pisarz domowy

Postautor: Black Wind » ndz 26 lis 2017, 12:55

Augusta pisze:Source of the post ps. powieść nie pasująca do profilu/nie mieszcząca się w planie - to najczęściej eleganckie powiedzenie autorowi, że nie są zainteresowani (z pozostawieniem sobie furtki, gdy a nuż autor za rok/dwa zrobi furorę - wtedy nagle miejsce się znajdzie )

Wiem, to trochę jak z "mam chłopaka" w odpowiedzi na zaproszenie ;).
Chyba trzeba będzie im coś wysłać :).

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz

Postautor: Andrzej Pilipiuk » ndz 26 lis 2017, 14:21

Augusta pisze:(z pozostawieniem sobie furtki, gdy a nuż autor za rok/dwa zrobi furorę - wtedy nagle miejsce się znajdzie ;) )

jak autor zrobi furorę to frajerzy co go niedawno spuścili po schodach szybko się zameldują na jego wycieraczce z umowami i plikami banknotów w rękach...

ujmę to tak - jeden taki co mnie dość brzydko potraktował per noga cztery lata późnej proponował żebym mu napisał trylogię i zaproponował zaliczkę w takiej wysokości że mógłbym wejść z tą kasą do salonu opla i powiedzieć że potrzebuję coś pod kolor torebki żony.

(tzn. opel insignia nie - ale te tańsze spox).

obrzydzenie bierze... :(
każdy by chciał na gotowe :(

Awatar użytkownika
BMF
Dusza pisarza

Postautor: BMF » ndz 26 lis 2017, 21:04

Andrzej, a ile wtedy kosztowały ople (bez insigni)? :lol:

you get me closer to god

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz

Postautor: Andrzej Pilipiuk » sob 02 gru 2017, 19:24

BMF pisze:Source of the post Andrzej, a ile wtedy kosztowały ople (bez insigni)? :lol:

najtańsze - Agila były po 32-34 takie droższe Astra ponad czterdzieści, a zafiry ponad 50.
Oczywiście jak się kupowało po nowym roku - to te niesprzedane z ubiegłego rocznika były tańsze o kilka tysiączków i można było gratis dostać jakieś bajery w rodzaju radia czy zapasowych gum.

Ewidentnie szczurka szefowie wysłali z misją i zależało im żeby się misja powiodła...
Ale jakoś nie wpadli na to by wysłać kogoś kto mnie wcześniej nie wkurzył... :roll:

Zasadniczo jakby wysłali kogoś innego też by nie wskórał - ale byłoby przyjemniej jakoś... :twisted:

Wróć do „Jak wydać książkę w Polsce?”